Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Judecatoarea Camelia Bogdan - linsajul la care este supusa din partea media securistului voiculescu!

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
707 replies to this topic

#577
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postactive95, on 14 decembrie 2017 - 21:28, said:

Posted Image Posted Image
Corect, corect, ca mutarea disciplinara e premiu;. nicidecum sanctiune, da' deh doar n-o sa stricam bucuria cu adevaruri.

hai lasa...inghititi hapul si zic sa va obisnuiti...nu se stie ce urmeaza :)

#578
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMount_Yerrmom, on 13 decembrie 2017 - 21:06, said:

Ar fi foarte trist daca l-ar condamna pe Dragnea inainte sa apuce sa treaca legile justitiei, nu?

View Postcatalina1, on 13 decembrie 2017 - 21:13, said:

Ar fi foarte trist dacă l-ar condamna prin astfel de tertipuri.

View PostMembruAnonim, on 14 decembrie 2017 - 20:19, said:

NU e vremea de principii. La naiba, le Capone l-au prins cu niste cacaturi,

View Postcatalina1, on 14 decembrie 2017 - 21:18, said:

Te rog, arată-mi unde am eu ceva împotriva prinsului cu mărunțișuri atunci când chiar ai făcut mărunțișurile alea.
Zi asa, daca il condamna pe Dragnea in viteza, inainte de a intra noile legi, astea sunt tertipuri? Zici? Asa, ca principial suntem ca panselutele, aia sa ne f**a cu tot ce au in dotare, dar noi mimam ca suntem Isus pe cruce, intoarcem si obrazul celalalt. Miroase a Stockholm. Sindromul, nu orasul.

Cu oamenii fara principii, care iti zambesc in fata si te linistesc ca totul e bine, iar pe la spate te taie cu cutitul, nu ai cum aplica chestii de-astea la care apelezi tu. Pentru ca daca noi suntem principiali pana la capat iar ei continua sa ne violeze fara nici o jena, vom ajunge sa regretam ca nu ne-am impotrivit cand puteam, pentru ca va veni si vremea cand ti se va interzice Tot. Orice nu convine. Si daca o vei face o vei face cu multe sacrificii si dureri, poate morti, cine stie? Eu nu vreau sa ma impotrivesc raului cu binele, nu sunt in telenovele sau in povesti nemuritoare. Pana si in Biblie luau aia parul si isi faceau dreptate, numai noi o dam pe Noul Testament cu obrazul 2. Si 3, 4, etc.

Edited by MembruAnonim, 14 December 2017 - 23:03.


#579
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017

View PostMembruAnonim, on 14 decembrie 2017 - 23:02, said:

Zi asa, daca il condamna pe Dragnea in viteza, inainte de a intra noile legi, astea sunt tertipuri? Zici? Asa, ca principial suntem ca panselutele, aia sa ne f**a cu tot ce au in dotare, dar noi mimam ca suntem Isus pe cruce, intoarcem si obrazul celalalt. Miroase a Stockholm. Sindromul, nu orasul.

Cu oamenii fara principii, care iti zambesc in fata si te linistesc ca totul e bine, iar pe la spate te taie cu cutitul, nu ai cum aplica chestii de-astea la care apelezi tu. Pentru ca daca noi suntem principiali pana la capat iar ei continua sa ne violeze fara nici o jena, vom ajunge sa regretam ca nu ne-am impotrivit cand puteam, pentru ca va veni si vremea cand ti se va interzice Tot. Orice nu convine. Si daca o vei face o vei face cu multe sacrificii si dureri, poate morti, cine stie? Eu nu vreau sa ma impotrivesc raului cu binele, nu sunt in telenovele sau in povesti nemuritoare. Pana si in Biblie luau aia parul si isi faceau dreptate, numai noi o dam pe Noul Testament cu obrazul 2. Si 3, 4, etc.
Exact, unii sunt oameni cu principii atat de adanci incat s-ar lasa efectiv calcati in picioare de oameni care doar rad de principiile lor.
Adica, in timp ce unii teoretizeaza concepte, altii le fura din buzunar. Si ala furat e fericit. Asta sincer, e culmea masochismului.

#580
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Nu sunt numai principii de dragul principiilor. E și o mare frica (justificata!) ca cei de după vor merge tot pe calea fără principii.

#581
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
Singurul lucru evident e ca unii nu prea au jena sa va calce-n picioare principiile. Si totusi reusesti sa te gandesti in viitor. Din pacate nu mai exista "aia care vor veni dupa"/ Sau nu va mai fi relevant.
E deja cam prea tarziu.

#582
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Și dacă renunț eu la principii,  nu mi le mai calcă ei în picioare, mi le încalcă alții. Nu am rezolvat nimic.

Edited by catalina1, 14 December 2017 - 23:17.


#583
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postcatalina1, on 14 decembrie 2017 - 23:12, said:

Nu sunt numai principii de dragul principiilor. E și o mare frica (justificata!) ca cei de după vor merge tot pe calea fără principii.
Ma intreb ce ai face daca intra unul in casa la tine si vrea sa te talhareasca si sa te violeze. Ai fi tot atat de "impartiala" ? Ai incerca sa gasesti justificarea faptelor sale ?
Poate a avut o copilarie grea. Poate a fost abuzat in tinerete. Poate a avut o deceptie in dragoste. Poate a avut un singur moment de ratacire.

Edited by pasilla, 14 December 2017 - 23:20.


#584
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Huh? Ma apar foarte moral și corect. Nu înțeleg cum ai impresia ca mi-aș încalcă principiile



#585
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postcatalina1, on 14 decembrie 2017 - 23:21, said:

Huh? Ma apar foarte moral și corect. Nu înțeleg cum ai impresia ca mi-aș încalcă principiile
Este o intrebare inoportuna, dar incerc: Te-ai certat vreodata cu cineva ?

#586
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Da, normal. Dar, dacă e cu întrebări personale, permite-mi și mie una: tu ții la principii doar când ai un câștig (imediat sau nu)?

#587
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007
Camelia Bogdan e o judecatoreasa foarte bine pregatita.
Cu ea n-au mers manevrele avocatesti.
Cum a ajuns ea sa-l judece pe Voiculescu?
O fi fost o manevra, eu asta cred.

#588
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Și eu cred ca este. Dar a călcat un pic greșit și juma de net urla ca e nevinovata. E cam aiurea. Altfel, și eu ma bucur pentru decizia de ieri.

#589
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007
Te referi la cursurile alea?
Sper ca nu, aia e o magarie, hai sa fim seriosi.

#590
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Nu chiar. O chestie minuscula, da. Dar e ceva. Trebuia sa fie atenta la lucrurile astea.

Edited by catalina1, 14 December 2017 - 23:31.


#591
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postcatalina1, on 14 decembrie 2017 - 23:26, said:

Da, normal. Dar, dacă e cu întrebări personale, permite-mi și mie una: tu ții la principii doar când ai un câștig (imediat sau nu)?
Recunosc ca habar nu am ( in contextul intrebarii tale). Nu am mai cunoscut o persoana atat de ...impartiala ca tine si ma simt depasit de situatie.

#592
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcatalina1, on 14 decembrie 2017 - 23:12, said:

Nu sunt numai principii de dragul principiilor. E și o mare frica (justificata!) ca cei de după vor merge tot pe calea fără principii.
Justificata de ce? Practic tu preferi sa fi violata in continuare de astia in ideea ca daca te opui si vin "ceilalti" dupa ei, exista sansa sa te violeze si aia. Scuza-ma, e un principiu gresit. Intai te lupti sa scapi de astia cu orice mijloace, apoi daca si "ceilalti" vor avea acelasi comportament, in foc si cu ei. Pana cand se invata toci care acced la putere ca daca te joci cu focul faci buba.

#593
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,288
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcatalina1, on 14 decembrie 2017 - 23:31, said:

Nu chiar. O chestie minuscula, da. Dar e ceva. Trebuia sa fie atenta la lucrurile astea.
Pai ca sa fii atenta la chestiile astea, trebuie sa stii cum functioneaza.
Ca sa stii cui atribui greseala si in ce cantitate.

#594
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,896
  • Înscris: 21.04.2011
Aha. Interesant. Eu nu ma lupt, ații se lupta. Eu nu am puterea de a ma luptabcu ei. Dacă se lupta doua tabere fără principii, eu ce câștig?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate