Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Nemulțumiri legate de Vodafone.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1855 replies to this topic

#703
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 alexdonc, on 20 februarie 2018 - 20:11, said:

cotizez cu 3 numere la ei - cu un total de 49,17 - aproape 50 EUR / lună SM
Cat te-ar fi costat cele trei numere pe prepay, fie si la vodafone? Ai?

#704
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004

 biogood, on 20 februarie 2018 - 21:36, said:

Cat te-ar fi costat cele trei numere pe prepay, fie si la vodafone? Ai?
Sincer nu am habar dar cu siguranță mult mai puțin. Nu asta era ideea. Oricum acest oneros RED 29 a fost o țeapă pe care am înghițit-o cu bună știință acum 2 ani și mi-o asum - desigur știam în ce mă bag. Ducă-se! Abia în vară anul trecut când am făcut un pic de gălăgie au mai dat și eu așa din prietenie ceva mai mulți Gigi la net / lunar.... Am precat de la un CONNEX START 5USD/lună acum 20 de ani iar de-a lungul timpului au fost multe modificări și negocieri... Istorie. Dar niciodată în atâția ani nu m-am simțit mai prost tratat din partea unui furnizor căruia îi plătesc cu regularitate facturile... Prepay a fost temporar un nr pentru 1 an maxim 2 cu ani în urmă...

#705
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cea mai buna retea nu are (din nou) cost control functional.
De parca ar fi ceva nou cu asta...

Edited by danutz1, 21 February 2018 - 00:22.


#706
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Incarc cartelea cu 5 euro de pe abonament cu plata factura.

Ieri cand au fost problemele am incarcat si am primit sms pe nr cu abonament sa incerc mai tarziu.

Bun incerc si surpriza. Am incarcat cu 10 euro nu cu 5. Bun nu este o tragedie nu mai incarc luna viitoare.

Pana acum la incarcare am primit 50 centi bonus.
Ete ca acum am primit doar 50 nu 1 euro, desi am facut doua incarcari distincte. :)

Edited by razvan_u, 21 February 2018 - 13:16.


#707
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
O întrebare pentru Vodafone,cand aveți de gând să rezolvati problema cu semnalul 4G în zona Negrusa județul Mehedinți?
E ca la loterie, odată apare Full, și când te bucuri de el dispare subit!


Făcută în toiul nopții, iar acum pauză!  Am sesizat problema asta din luna decembrie dar vad ca nu va interesează absolut deloc!

Attached Files



#708
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
Am urmatoare situatie legata de Vodafone, in data de 12.03.2018 intru in aplicatia My Vodafone pentru a vedea care sunt planurile tarifare disponibile in cadrul promotiei Happy Moday. Din lista derulanta selectez un plan tarifar Smart 11 Promo la 8.80 euro. Imi vine pe mail actul aditional din care reiese ca am ales acel plan tarifar iar cand sun in call center mi se comunica ca planul tarifar ales este de fapt RED 11 nici cum Smart 11 Promo. In mod normal pretul platit trebuia sa fie 8.80 euro - 3 euro conform promotiei de luni adica 5.80 euro doar ca Vodafone a hotarit sa imi faca modificarea catre RED 11 - 3 euro conform promotiei. Se pare ca Vodafone te prosteste in fata, daca nu ai print screen nu ai cum sa dovedesti ca este ca si tine. Asa am patit cu activarea extraoptiunii minute & sms nationale nelimitate castigate in cadrul promotiei Vodafone te rasplateste, ei in sistem nu vedeau ca am castigat si ca am incercat activarea fiind necesar sa trimit print sceen. Daca stiam si ieri ca vor face la fel clar faceam la fel. Oricum reclamatie la ANPC si rollback pe oferta pentru ca nu isi respecta clientii.

#709
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,367
  • Înscris: 03.04.2004
Eram si eu curios recent sa trec la abonament de pe cartela insa pt 11 Euro/luna sa mi se ofere doar 5 GB (la contract pe 1 an) cu vreo 2 Pass-uri din acelea cu Facebook, Youtube, What's That, etc... mi se pare apa de ploaie.
Numai traficul pe Chrome lunar il fac peste 2-3GB lejer, iar pe urma m-ar rupe la 8 Euro/1 GB depasirea, concluzia -> cartela e sfanta pt mine pana se mai trezesc oamenii la realitate.

#710
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017
Am o nemultumire. Am activat o optiune de 5 euro pentru a testa internetul 4g. Am trimis mail la vodafone ca nu merge internetul in 4g. Am primit raspuns ca trebuie sa activez o optiune de minim 6 euro credit. Era bine daca se specifica înainte sa activez optiunea "Atentie, internetul poate fi folosit doar in 3g".


Acum va trebui sa reincarc iar cu 6 euro ca sa utilizez netul in 4g.


In rest mi se par foarte ok. Netul merge foarte bine si in 3g.

#711
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu te grabi cu reincarcarea. Eu am activat Promo5 si am avut 4G.
Si optiunea cu e 5 euro/luna ci pe doua luni.

Si daca tot merge bine pe 3G ce rost are sa platesti pentru ceva suplimentar de care nu ai nevoie?

#712
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017
In 3g merge bine. Viteza de upload e mult mai mica fata de 4g. Am testat cu o cartela care are 4g si upload-ul e mult mai bun.

Eu ma refeream sa fie atentionati clienti noi , sau cei care activeaza o cartela noua cu numar sa reîncarce cu minim 6 euro si sa activeze o optiune tot cu 6 euro ca sa poata beneficia de 4g.

In 3g are download-ul mai mare iar in 4g upload-ul mai mare


Attached Files


Edited by Adriano2010, 08 April 2018 - 14:57.


#713
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 09.02.2007
Ca să afli amănuntul că la Oferta 5 nu ai acces în 4G trebuie să citești pe site-ul Vodafone toate acele detalii scrise sub opțiunile prepaid disponibile. Sunt obligați să ofere clienților toate amănuntele, dar fac asta în mod cât mai greu accesibil pentru aceștia. Cei de la nivelurile superioare Vodafone cred că dacă explică clienților toate detaliile ofertelor și serviciilor, se păgubesc...
Cu acest stil deja ne-am obișnuit. Înainte de a activa o nouă ofertă, scotocim prin toate informațiile, sunăm la Relații cu Clienții etc. Până ce nu știu toate chițibușurile unei oferte, nu o activez. Deci ceea ce ei cred că îi avantajează și le aduce câștig, din partea mea le aduce doar pagubă, fiindcă sunt foarte sceptic și neîncrezător în reclamele lor.
La asemenea viteze infecte pe care le-ai obținut la teste, cum să mai credem reclama cu 4,5G? Dar și cu asta ne-am învățat: vitezele traficului de date sunt apropiate de cele din reclame doar în zonele centrale ale marilor orașe. Pe ici pe colo vitezele sunt în medie cam pe la jumătatea celor din reclame, rămânând ca în zonele rurale să fie diferențe uriașe.
De ce or fi mai investit așa de mult în noua tehnologie 4G, din moment ce au extrem de multe locuri unde este aceeași viteză ca pe 3G, adică maxim 7 Mbps download?

#714
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

 sarighiol, on 08 aprilie 2018 - 19:03, said:

...
fara suparare, dar treaba este explicata cum trebuie pe site(ca mai sunt oferte cu exceptii, asta este alta treaba).Ca incarci cu 5 euro si nu te informezi, asta nu e treaba Vodafone:
"Viteze Internet pe mobil
Ofertele 4, 6, 7, 8, 10 și 12 beneficiază de trafic de internet la viteze 4.5G de până la 225 Mbps download și 50 Mbps upload. Oferta 5 beneficiază de internet pe mobil la viteze 3G de până la 43,2 Mbps download și 5,76 Mbps upload. Viteza poate depinde de mai mulți factori, inclusiv parametrii tehnici ai rețelei și de specificațiile dispozitivului folosit și nu pot fi garantate.

Pentru a naviga pe net în reţeaua 4G ai nevoie de un smartphone compatibil 4G, de un SIM compatibil 4G şi de o ofertă promoţională de minimum 6 euro credit. Dacă nu ai un SIM compatibil 4G, mergi în cel mai apropiat magazin Vodafone pentru a obţine unul gratuit"

sursa:Vodafone.ro

Edited by gump4, 08 April 2018 - 21:14.


#715
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Spuneau ca vom avea parte de un concurs nou de Luni 16 apr. Eu nu observ nimic , cred ca masina aia audi nici nu era a lor .
Sincer sunt dezamagit, din multe bonusuri asa zise castigate nu am avut parte, si am prmit odata un nelimitat 30 zile, si pe privat mi se spune ca nu sa oferit asa ceva.
Adica eu am vazut activa la persoane care nu aveau credit,dar erau in perioada activa si castigase 30 zile de internet nelimitat , si statea bine mersi , si pe mine ma prostesc in fata , ca doar cine ce are ce sa le faca.v

#716
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

 Cristy0007, on 17 aprilie 2018 - 01:12, said:

....

Urmatoarea runda va fi anuntata pe pagina lor de facebook.com/vodafonero.

In campania aceasta nu a existat decat 1 zi nelimitat ,3 zile nelimitat , 1000MB, 5000MB, 10000MB, 20000MB ca premii, 30 de zile nelimitat nu a fost premiu in campania tocmai incheiata.
Daca nu ai reusit sa activezi un premiu ori altul din aceasta campanie, poti contacta Vodafone daca doresti prin mail(ori telefonic) si sa le trimiti eventual o captura de ecran cu premiile din "premiile castigate" pe care nu ai reusit sa le activezi si sa le transmiti sa le activeze manual in ziua dorita de tine.(bineinteles detalii gen numar cartela sau numar /cod abonat + rabdare :) ).

#717
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate se refera la minute nationale + sms nelimitat 30 zile, dinalea au fost la greu.

#718
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
@w21
poate, in cazul asta ai dreptate. Premiul de min si sms nationale  nelimitate 30 zile exista.Dar colegul spunea ca a vazut el la nu stiu cine "Adica eu am vazut activa la persoane care nu aveau credit,dar erau in perioada activa si castigase 30 zile de internet nelimitat..." ,iar eu din ce stiu , acel premiu nu a existat in aceasta campanie(poate exista bonus internet nelimitat 30 zile, dar in alte conditii se ofera).

#719
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,669
  • Înscris: 06.03.2004
A existat.L-am activat eu pe un prepay cu credit 0 dar cu valabilitate.

Attached Files


Edited by clader, 18 April 2018 - 07:27.


#720
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Unde vezi?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate