Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nemulțumiri legate de Vodafone.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1855 replies to this topic

#685
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012

 biogood, on 14 februarie 2018 - 23:29, said:

Cum e limitat?
Îți atașez în următoarele minute poza cu una din filele contractului,macar sa nu mai fie și alții proști cum am fost eu

 danutz1, on 14 februarie 2018 - 23:32, said:


Dar o reincarcare electronica lunara facuta de tine din MyVodafone cu o zi doua inainte de expirarea optiunii nu era mai ok?
Tot așa am făcut dar problema la mine e timpul destul de limitat, eu stau 9 luni pe an în Germania și crede-mă că numai la cartela lui nu-mi stătea gândul

#686
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Ok. Sa zicem ca timpul e o problema, chiar si 5 minute pe luna pentru o reincarcare.
Dar mai exista si reincarea programata din contul altui abonat din familie, daca este.
Iar factura o poti plati tu, o singura data prin direct debit daca si asta ia mult timp, desi iti asumi un risc.

Edited by danutz1, 14 February 2018 - 23:40.


#687
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012

 danutz1, on 14 februarie 2018 - 23:36, said:

Ok. Sa zicem ca timpul e o problema, chiar si 5 minute pe luna pentru o reincarcare.
Dar mai exista si reincarea programata din contul altui abonat din familie, daca este.
Iar factura o poti plati tu, o singura data prin direct debit daca si asta ia mult timp, desi iti asumi un risc.
Nici măcar card de cumpărături nu am, ne cam abatem de la subiect! Cert e că dacă mi s-a promis ceva, aia trebuie să primesc!

Uita-ti nelimitatul Vodafone-ului ,oricum nu va depăși 700-800 de minute inițiate pe lună, asta sunt sigur dar ca fapt divers

Și încă o greșeală găsită chiar acum la informații obligatorii despre client,la numărul de contact apare unul necunoscut, îl voi suna mâine chiar din curiozitate :))

Attached Files



#688
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Mai am o singura intrebare: ce ti-a venit bre sa ii faci abonament in conditiile alea halucinante din fotografie? Tu le-ai citit inainte? Iti dai seama ca, daca omul suna 20 de minute pe luna si nu primeste niciun apel luna aia, dupa Vodafone abonamentul e bun de suspendat? Ce faci, vii din Germania sa i-l deblochezi?

#689
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu n-am inteles care e diferenta intre a plati o factura si a reincarca o cartela.
Stiu ca timpul este foarte important pentru unii dar ori factura, ori cartela tot trebuie sa-ti faci timp sa o platesti/reincarci.
Iar ziua are tot 24 de ore pentru toti, indiferent cat de ocupati am fi. Asa ca vrei nu vrei, trebuie sa iti faci timp.
Nu mai vorbesc de riscurile care ti le asumi cu abonamentul, fie el si nelimitat.

Edited by danutz1, 15 February 2018 - 00:20.


#690
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@danutz1, e ok intrebarea ta dar lasa asta, ca sunt chestii minore. Ai vazut in fotografie conditiile din punctele 2.4, 2.5 si 2.6 ?

#691
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
Va merge site-ul Vodafone ca la mine scrie " Acest site nu poate fi accesat
Conexiunea a fost resetată. "

#692
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu merge.

#693
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Nu pateste nimic chiar daca scrie in contract chestia cu 500 minute . Raportul ala se aplica la alte tipuri de apeluri. Patit personal cu 2 abonamente blocate si reziliate fara taxe de reziliere.

#694
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
2.4 - e ok daca se ramburseaza la timp sumele, e o masura de siguranta.
2.5 - cum sa utilizezi intens niste resurse care sunt nelimitate? Teoretic, practic nu sunt si astea se leaga de 2.6
2.6 - nu am nimic cu restrictiile ci cu modul cum se promoveaza. De ce spui ca e nelimitat cand mai jos pui limite?

#695
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Zau? Mai gandeste-te.

#696
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Contractul e standard si conditiile de acolo se aplica si in alte situatii pe care tu nu beneficiezi.

#697
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012

 biogood, on 15 februarie 2018 - 00:11, said:

Mai am o singura intrebare: ce ti-a venit bre sa ii faci abonament in conditiile alea halucinante din fotografie? Tu le-ai citit inainte? Iti dai seama ca, daca omul suna 20 de minute pe luna si nu primeste niciun apel luna aia, dupa Vodafone abonamentul e bun de suspendat? Ce faci, vii din Germania sa i-l deblochezi?
Am pus doar informativ, primește destul de multe apeluri pe lună, asta nu va fi o problema!

Păi tocmai asta spuneam ca sfat personal ,citiți cu atenție contractul!  La bunica-miu nu e problema deoarece nu suna foarte mult, și de multe ori e sunat.

#698
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012

 vRusu, on 15 februarie 2018 - 15:31, said:


Am intalnit la multi chestia asta, ca ar fi mai comod abonamentul decat factura. Eu am ajuns la concluzia ca acestia sufera de blocaj mental. Posted Image - A se citi mult si bine despre disonanta cognitiva.
Asta este părerea ta și te rog frumos sa o ti pentru tine,cazurile diferă de la o persoană la alta.  
Eu am vrut, doar, sa scot în evidență faptul ca angajații Vodafone sunt neglijenti, iar motivul pentru care eu am ales sa închei acest contract e stricat problema mea! Cu acest mesaj aș dori să încheiem discuția asta ,aici, într-o manieră plăcută!

#699
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Asta e program de loialitate cu care sa te afisezi ditamai compania care te consideri a fi?
Pe bune? E inca o umilinta adusa clientului, daca va faceti abonament la 30 de ani, la 50 de ani o sa ai ceva net, god cata bataie de joc, dintr un program jalnic ati facut unul umilitor, nu cred ca ma mai intorc curand abonat la reteaua asta.

Attached Files



#700
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Va merge aplicatia My vodafone ? Eu nu reusesc sa ma conectez nici de pe tel nici de pe laptop .

#701
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
La mine nu merge sa trimit sms la 2711. Spune: Nereusit. De ce oare?

#702
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004
Scârbit total !

Gata cu VODAFONE după 20 de ani de rețea. A pus capac. Țin să precizez că în acest moment cotizez cu 3 numere la ei - cu un total de 49,17 - aproape 50 EUR / lună (din care unul din numere - și care va expira în curând este doar acela în valoare de 27,83 - RED29 - mai exact prin luna Aprilie. Acela zboară cu siguranță la concurență. Greu m-ar putea convinge să rămân în rețea...

Povestea pe scurt în ultima conversație de pe FB - un monolog de altfel... Nu te bagă nimeni în seamă iar la RC atitudinea este de total MISERUPISM

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate