Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Nemulțumiri legate de Vodafone.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1855 replies to this topic

#721
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Cred ca ne spune de premiul cu min si sms nelimitat 30 de zile din aceasta campanie.Acesta a existat si apare in tabelul postat mai sus.Nu a existat premiu de internet nelimitat30 de zile ca premiu in aceasta campanie.
El probabil ca exista, cum exista si pentru alte perioade, dar nu are legatura cu aceasta campanie promotionala.

#722
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,651
  • Înscris: 06.03.2004
La asta ma refeream.Nu am citit cu atentie,am crezut ca despre asta e discutia.

#723
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 04.05.2017
Da asa este. Nelimitat minute și sms. MiaCulpa.  Eu am ab. Red 15 și am câștigat nelimitat 30 zile ca și minute- sms,când eu aveam deja asta... Am primit de câteva ori cate 3 zile net nelimitat și nu am avut parte de ele. Dădea eroare la activare...

#724
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 04.05.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/piazednmr08?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#725
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Portat in Vodafone.
Prima secunda in noua retea: lipsa semnal cam doua ore
Motivul: in sistem aveau inregistrata o serie, iar ei mi-au trimis cartela cu o alta serie

#726
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
daca erai proaspat portat, deci nu avusesesi niciodata semnal, cum de stii ca ai avut 2h lipsa semnal?!

#727
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Pentru ca aveam in telefon atat cartela de Orange, cat si cea de Vodafone + vorbisem de pe Orange cu cateva minute inainte sa mi se ia semnalul.

#728
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Și la voi se consumă prima dată netul din roaming? Practic dacă pleci la sfârșit de lună afară, riști să rămâi fără net.

#729
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Abonații VODAFONE Romania care doresc să achite tariful pentru utilizarea podurilor peste Dunare între Fetești și Cernavoda (peaj) nu pot face acest lucru  din cauza unor probleme tehnice ale acestui operator de telefonie mobilă.

Această situație a apărut astăzi, 01.05.2018, începand cu orele 19.00.

Plata peajului poate fi însă efectuată prin sms, la toți ceilalți operatori de telefonie mobilă, la care serviciile funcționează.
Utilizatorii pot achita peajul, până la ora 23.59 a zilei următoare efectuării trecerii, atât prin sms la ceilalți operatori de telefonie mobilă cât și direct, la distribuitorii autorizati (în special benzinării) sau prin intemediul portalului www.erovinieta.ro.

În urma sesizarii CNAIR, personalul tehnic al VODAFONE Romania a dat asigurări că lucrează pentru remedierea problemei

http://www.cnadnr.ro...la-fetești-și

#730
valy2vv

valy2vv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 19.02.2006
Am fost odată apelat, persoana care m-a apleat mi-a spus ca i-a sunat telefonul în casa, deși eu nu am primit niciun apel.

În alte doua situații, eu am apelat insa persoanele nu au primit niciun apel.

Locațiile, rețelele (orange, tlk, vdf) și telefoanele au fost diferite. A mai întâlnit cineva situația asta?



#731
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sa ne intelegem: era de datoria lor sa rezolve si chiar sa suporte contravaloarea taxei.
De ce sa puna oamenii pe drumuri a doua zi sau sa apeleze la altii din cauza ca Vodafone nu asigura functionarea unui serviciu?

#732
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,010
  • Înscris: 09.12.2015
'Vodafone' merge mai departe, precum un elefant într-un magazin de obiecte din porțelan și de produse din cristale, propaganda pseudo-naționalistă și pro-comunistă e de esență fetidă Posted Image  ... ''brașoave, brașoave, brașoave''Posted Image https://dexonline.ro...<!--NoParse3--> Posted Image http://adevarul.ro/l...eb1/index.html

Edited by TheStarkestTruthMatters, 05 May 2018 - 13:15.


#733
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Revin cu informatii corecte, direct de la sursa:

"Sistemele Vodafone România pentru plata tarifelor de trecere a podurilor peste Dunăre au funcționat permanent în parametri normali în data de 1 mai 2018

București, 4 mai 2018 – Investigațiile tehnice efectuate de Vodafone România privind imposibilitatea utilizatorilor săi de a plăti prin SMS tariful de trecere a podurilor de la Fetești și Cernavodă în data de 1 mai 2018, între orele 19.00 și 20.38, au arătat că sistemele Vodafone Romania au funcționat permanent în parametri normali.

Imediat după semnalarea incidentului, Vodafone România a acordat tot suportul tehnic către CNAIR și Serviciul de Telecomunicații Speciale (STS), care operează platforma pentru efectuarea plăților, pentru remedierea disfuncționalităților platformei. În perioada imediat următoare, Vodafone România va continua să acorde tot suportul către CNAIR și STS pentru analizarea situației, determinarea cauzei incidentului și evitarea producerii unor situații similare în viitor.

Cu toate că sistemele Vodafone România au fost deplin funcționale în data de 1 mai 2018, compania a decis să achite plata tarifului de trecere a podurilor de la Fetești și Cernavodă pentru clienții pentru care peajul nu a fost emis, cu scopul de a-i proteja de eventuale sancțiuni generate în această situație de disfuncționalități ce nu sunt imputabile Vodafone România.

sursa:Vodafone.ro

#734
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Cum au mers dacă plata nu s-a putut efectua? În gol? :))
Asta miroase a minciună pe față!

#735
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
Vodafone nu este decat un intermediar, plata se face catre CNAIR.  Problema a fost la CNAIR

#736
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Ok, nu te contrazic dar este ciudat de ce la alți operatori funcționa serviciul.

Daca este adevărat ca nu era vina Vodafone atunci ai făcut un gest frumos!

#737
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Chiar si atunci cand poate ca au dreptate, parca nu iti vine sa ii crezi.

#738
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
RED 24 cu 6 Gb de net? Perfect ! Cea mai tare retea, nu uitati ca la pre paid oferiti 32 Gb la 3 euro ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate