Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#21511
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 27.01.2020

View PostNaitoKira, on 26 septembrie 2020 - 03:00, said:

Salut,Am luat de curând un ego aio,pare bun de inceput,doar ca momentan folosesc rezistentele din pachet,de 0.6 ,ai nu prea se simte aroma din lichid,daca ii pun o rezistență de 1 ,1.5, se simte vreo diferență?
Asta daca ar duce bateria de 1500mah,si 25 w output

nope. ego ala e o mizerie. scapa de el. e ceva FOARTE entry level.

daca vrei aroma adevarata iei un freemax twister. e simplu de folosit , merge pana la 80 de W , iar tancul are o aroma de pici in fund.

PS: sa iei lichide calumea, de preferat ceva in care sa pui tu nicotina. si de preferat nicotina care o pui sa fie SARE (salt).

spor!

#21512
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
nu am inteles daca vrea sa se lase de fumat sau vapeaza de placere, daca se uita dupa aroma mai buna. In oricare din situatii recomand un setup ce merge si cu rezistente mtl bune, innokin au penuri bune la 100-130 lei, endura t18-20s, au mai scos de curand ceva nou tot la fel ce merge si mtl si dl.

#21513
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 27.01.2020

View PostIaSaVedem, on 26 septembrie 2020 - 10:06, said:

nu am inteles daca vrea sa se lase de fumat sau vapeaza de placere, daca se uita dupa aroma mai buna. In oricare din situatii recomand un setup ce merge si cu rezistente mtl bune, innokin au penuri bune la 100-130 lei, endura t18-20s, au mai scos de curand ceva nou tot la fel ce merge si mtl si dl.

eu as merge pe kitul freemax twister. pt ca poti regla watii.... mai mult , daca vrea mtl , ia un tank ZLIDE si poate sa il puna DIRECT pe bateria de la twister... in felul asta are si mtl si cloud chaser.

#21514
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Mai simplu mai bjne penteu un începător. Luați aminte la iqos care vinde un produs la fel de simplu plug and smoke, fără alte reglaje. Asta trebuie unui începător nu reglaj de wataj. Iar la 100 RON nici nu îți pare rău de bani.

#21515
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 27.01.2020

View PostIaSaVedem, on 26 septembrie 2020 - 13:46, said:

Mai simplu mai bjne penteu un începător. Luați aminte la iqos care vinde un produs la fel de simplu plug and smoke, fără alte reglaje. Asta trebuie unui începător nu reglaj de wataj. Iar la 100 RON nici nu îți pare rău de bani.

nu is de acord... nu e operatie pe creier....

pe rezistenta scrie la ce wataj se fumeaza...

nu prea am deloc incredere in kiturile de super icnepatori... mai ales care nu au 510 si nu au nici un reglaj...

#21516
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Și tu crezi că toată lumea știe ce-i aia "watt"?!

#21517
NaitoKira

NaitoKira

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.09.2020
Am luat ego,în speranța că o sa trec de la fumat la vapat,își face treaba momentan,il am de doua zile,so....
Oricum,intrebarea mea era daca o rezistență de 1 ohm sau 1.5 ohmi, o sa dea o aromă mai puternică decât cea de 0.6(adică ceva mai aproape de o țigară),si daca duce ego 1.5 ohmi la 25w max output

#21518
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 27.01.2020

View Postslavyk, on 26 septembrie 2020 - 14:06, said:

Și tu crezi că toată lumea știe ce-i aia "watt"?!

nu e nevoie...

ai de la 5 la 80 din 5 in 5....

in fine... daca cineva e atat de prost sa ramana la tigari normale

#21519
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Tu ii recomanzi un kit de buhaiala cand el vapeaza pe ego aio? Lui ii trebuie un setup de mtl, un Innokin Adept, un Nautilus GT, un Vaporesso GTX One... De-astea...

#21520
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 27.01.2020

View PostM@nuel, on 26 septembrie 2020 - 16:05, said:

Tu ii recomanzi un kit de buhaiala cand el vapeaza pe ego aio? Lui ii trebuie un setup de mtl, un Innokin Adept, un Nautilus GT, un Vaporesso GTX One... De-astea...

mda.... el vb de aroma...

#21521
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Eu am inceput cu un pen Blu dupa ce am incercat la cineva.
Cand am vazut ca treaba merge si ca ajuta m-am apucat de invatat si am inceput sa investesc in lucruri mai serioase.
Nu prea-i vad rostul sa investesti in ceva care nu ajuta si pe urma sa-l tii prin casa. Mai ales in Ro unde aparatura de acest gen e scumpa comparativ cu salariu.
In alta ordine de idei multi care au ramas la scule rudimentare s-au intors la tigari. Si nu in ultimul rand un pen de vape nu tine prea mult; daca vezi ca merge e mai avantajos financiar sa bagi bani in scule mai bune.

Edited by MagicTouch, 29 September 2020 - 02:06.


#21522
Butterfly83

Butterfly83

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2020
Salut! De 2 saptamani ma documentez, dar m-am pierdut complet si cer ajutorul celor experimentati. Deci, pe scurt, fumatori inraiti, atat eu cat si sotul, cate 1 pachet pe zi. Vrem sa trecem pe vapat, am mai avut incercari acum cativa ani, dar vad ca a evoluat piata enorm. Pana acum imi face cu ochiul starter kit-ul Vaporesso Gtx one. Ce parere aveti? La lichide am dori ceva cu mai mult VG,cu ceva nicotina. In afara de starter kit ce consumabile sa comandam, sa ne ajunga pentru cel putin 2 luni? Mersi pentru orice idee.

#21523
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View PostButterfly83, on 21 octombrie 2020 - 23:22, said:

Salut! De 2 saptamani ma documentez, dar m-am pierdut complet si cer ajutorul celor experimentati. Deci, pe scurt, fumatori inraiti, atat eu cat si sotul, cate 1 pachet pe zi. Vrem sa trecem pe vapat, am mai avut incercari acum cativa ani, dar vad ca a evoluat piata enorm. Pana acum imi face cu ochiul starter kit-ul Vaporesso Gtx one. Ce parere aveti? La lichide am dori ceva cu mai mult VG,cu ceva nicotina. In afara de starter kit ce consumabile sa comandam, sa ne ajunga pentru cel putin 2 luni? Mersi pentru orice idee.
Innokin go s si o rezistenta de rezerva, care de fapt cu tot cu tanc si costa 21 de lei parca, iar tot kitul 120lei. Din ce am inteles rezistentele rezista destul de mult, probabil cel putin o saptamana. Acum mai e problema lichidelor care sunt foarte greu de facut la 12mg tarie nicotina, mai usor ajungi sa le faci la 9mg din nic shooturi,  ceea ce nu e rau pentru incepatori, dar trebuie sa gasiti si un vapeshop care sa poata sa va ofere o mica testare de lichide, foarte greu de gasit in vermurile noastre, cu restrictiile si normele tpd actuale. Daca sunteti in bucuresti mergeti la un magazin smokemania, ar trebui sa va ajute baietii, acolo au si acest kit si consumabile la ele. Nu as recomanda lichide cu tutun, poate ceva cu mar? un mar dulce acrisor la 9mg si-ar face treaba rezonabil pentru inceput, apoi daca chiar merge tranzitia de la tigari mai testati pe parcurs alte lichide. Singura specificatie la acest kit care imi scapa si nu il gasesc nici pe pagina innokin este vapatul in timp ce se incarca modul "pass trough", de mare ajutor cand pufai des si cateodata nu ajunge bateria pe toata perioada zilei.

Edited by IaSaVedem, 22 October 2020 - 10:39.


#21524
shurda

shurda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2007
Salut!
Are cineva Serpent Alto ? Ceva pareri despre el ar fi bine venite.

#21525
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postshurda, on 20 noiembrie 2020 - 21:22, said:

Salut!
Are cineva Serpent Alto ? Ceva pareri despre el ar fi bine venite.
un tanc de generație veche, care a vrut sa acopere și partea de mtl și cea de dl. Bineînțeles ca pe mtl e greu dacă nu ai restricția necesara sub rezistenta și o camera de ardere cu horn redus. Găsești acum variante mai bune pe piața decât acel serpent alto. Dar dacă l-ai găsit sau l-ai primit gratis îți faci treaba cu el cred pe partea de direct lung restrictiv.

#21526
shurda

shurda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2007
@IaSaVedem  
Multumesc
Voiam sa inlocuiesc oarecum un OBS Engine Nano. Dupa ceva vreme de vapat mtl acum mi se pare extrem de aerat.
O recomandare de atomizor mtl rta mai aerat bun pe aroma puteti face?

Edited by shurda, 21 November 2020 - 05:51.


#21527
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postshurda, on 21 noiembrie 2020 - 05:49, said:

@IaSaVedem  
Multumesc
Voiam sa inlocuiesc oarecum un OBS Engine Nano. Dupa ceva vreme de vapat mtl acum mi se pare extrem de aerat.
O recomandare de atomizor mtl rta mai aerat bun pe aroma puteti face?
Berserker V2 posibil sa fie pe placul tau, pentru ca vine si cu insertii de 2mm , posibil sa mearga si fara sa il faci si mai aerat, din ce am vazut sta bine pe aroma, nu si pe th. Altfel il luam si eu. Hypeul acum e pe pioneer, dar nu vine cu atat de multe optiuni de aer fata de berserker.

#21528
shurda

shurda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2007
Multumesc, si eu caut th-ul din pacate.

Edited by shurda, 21 November 2020 - 10:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate