Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#21529
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postshurda, on 21 noiembrie 2020 - 10:47, said:

Multumesc, si eu caut th-ul din pacate.

View Postshurda, on 21 noiembrie 2020 - 10:47, said:

Multumesc, si eu caut th-ul din pacate.
Multi folosesc micro claptonuri pe tipul asta de tancuri, pare ok, dar omoara th`ul de ce mai multe ori pentru ca alergi dupa aroma. Asa ca tot sarma simpla isi face treaba 9 spire contanct la 2.5-2.8 diametru. Ni80 sau kanthal de 0.32 sau 0.40 si mai bine.  Asa imi fac treaba, am si th si aroma.

#21530
shurda

shurda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2007
@IaSaVedem
Tot pe sarme simple merg si eu dar folosesc mai putine spire distantate. De exemplu la Salt rta bag 5 spire ni80 de0.32 pe 2.5mm. La Penodat ca are camera mai mare bag 6-7 spire ni80 de 0.4 tot pe 2.5. Parca tine un pic mai mult  bumbacul asa.

#21531
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postshurda, on 21 noiembrie 2020 - 20:45, said:

@IaSaVedem
Tot pe sarme simple merg si eu dar folosesc mai putine spire distantate. De exemplu la Salt rta bag 5 spire ni80 de0.32 pe 2.5mm. La Penodat ca are camera mai mare bag 6-7 spire ni80 de 0.4 tot pe 2.5. Parca tine un pic mai mult  bumbacul asa.
fă-le contact și o sa ai throat hit mult mai bun, salt am și eu dar mult prea mic pentru gustul meu, chiar dacă am băgat câteva luni bune cu el. La spaced ai aroma bună și atât.

#21532
shurda

shurda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2007
O sa incerc si contact sa vedem ce iese. Am mai facut o data dar nu prea mi-a iesit. Mai exersez.

#21533
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
https://vapez.ro/976...-coiler-ud.html
https://www.voore.ro...-stick-coil-jig
Una din cele doua truse îți va ușura munca, contact coiourile vor ieși perfect.

#21534
shurda

shurda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2007

View PostIaSaVedem, on 21 noiembrie 2020 - 22:01, said:

https://vapez.ro/976...-coiler-ud.html
https://www.voore.ro...-stick-coil-jig
Una din cele doua truse îți va ușura munca, contact coiourile vor ieși perfect.
Am trusa din cel de-al doilea link cumparata de curand din alta parte dar nu am folosit-o pana acum. Cu siguranta o voi folosi!

#21535
traianescu

traianescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 07.10.2003
fev 4.5s+ daca vreti throat hit

#21536
Nebuna

Nebuna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.01.2007
Buna ziua,
Recent mi-am achizitiona Vaporesso target mini 2 pe care nu-l regret. Sunt incepatoare in vape, dar pricep destul de repede. Mi se pare ca un fel de narghilea portabila, dar usor diferita.
As vrea sa stiu daca este cineva pe aici care mi-ar putea da niste lamuriri in ceea ce priveste rezistenta si tank-ul (atomizorul ala sau cum se numeste). Kit-ul foloseste by default unul de 2ml. As dori sa stiu daca exista ceva compatibil cu o capacitate mai mare, ex. 3-4-5 ml.
As dori sa stiu pe parte de rezistenta putin mai multe. Momentan o am pe cea default, +1 in pachet de 0.6 meshed (parca) si mi-am mai cumparat eu una de 1.4. Nu prea gasesc explicatii in ceea ce priveste diferenta, cu cat e mai mica, e mai buna, sau cu cat e mai mare, e mai buna. Am inteles ca exista diferente undeva si pe parte de arome.
Momentan folosesc lichid qb mere de 12mg, mai tare de atat nu vreau, i mean pe parte de nicotina. in schimb as vrea mai aromat. Aveti ceva sugestii pe parte de firme de lichid? Am comandat ceva de la Liqua tutti frutti 6 mg.. astept sa vad cum sunt si alea.

Intr-o alta ordine de idei, as aprecia si daca aveti alte sfaturi mai constructive :)
Multumesc.

#21537
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,882
  • Înscris: 27.01.2020

View PostNebuna, on 30 noiembrie 2020 - 13:10, said:

Buna ziua,
Recent mi-am achizitiona Vaporesso target mini 2 pe care nu-l regret. Sunt incepatoare in vape, dar pricep destul de repede. Mi se pare ca un fel de narghilea portabila, dar usor diferita.
As vrea sa stiu daca este cineva pe aici care mi-ar putea da niste lamuriri in ceea ce priveste rezistenta si tank-ul (atomizorul ala sau cum se numeste). Kit-ul foloseste by default unul de 2ml. As dori sa stiu daca exista ceva compatibil cu o capacitate mai mare, ex. 3-4-5 ml.
As dori sa stiu pe parte de rezistenta putin mai multe. Momentan o am pe cea default, +1 in pachet de 0.6 meshed (parca) si mi-am mai cumparat eu una de 1.4. Nu prea gasesc explicatii in ceea ce priveste diferenta, cu cat e mai mica, e mai buna, sau cu cat e mai mare, e mai buna. Am inteles ca exista diferente undeva si pe parte de arome.
Momentan folosesc lichid qb mere de 12mg, mai tare de atat nu vreau, i mean pe parte de nicotina. in schimb as vrea mai aromat. Aveti ceva sugestii pe parte de firme de lichid? Am comandat ceva de la Liqua tutti frutti 6 mg.. astept sa vad cum sunt si alea.

Intr-o alta ordine de idei, as aprecia si daca aveti alte sfaturi mai constructive Posted Image
Multumesc.

salut

hai sa le luam pe rand

1. in UE tancurile is limitate prin lege la 2ml. daca vrei mai mare tre sa gasesti unul care se potriveste exact pt modelul tau de tanc. recomand ebay. desi daca esti incepatoare , 2ml nu e mare problema. pui mai des lichid...
2. puterea pt rezistenta depinde de rezistenta in sine. de obicei scrie pe ele cam ce putere in W (wati) necesita. nu exista putere mai mare si mai buna sau invers. pt ca tine de fiecare rezistenta in parte. in principiu nu recomand sa ii dai putere mai mare decat ce scrie pe rezistenta pt ca o sa se arda mai repede si o sa aiba gust nasolo.
3. in principiu cand ai o rezistenta mai mare... gen 1.4 cum ai spus tu , atunci tre sa ii dai putere mai mica. si invers. cu o rezistenta mai mica.... 0.6 sa zicem , ii dai putere mai mare. insa repet , scrie pe ele. de obicei au o plaja de putere.
4. lichidele cu nicotina tin de preferinta fiecaruia. in principiu incepi sus... 12 mg si mergi spre 3mg... ai 2 avantaje cu asta... unu , scade dependenta de nicotina tare si doi ai mai multa aroma. nicotina in principiu ia putin din aroma.
5. lichidele is multe si FOARTE variate. aici m am mai ciondanit cu colegii de pe site... eu personal cumpar doar lichide twelve monkeys din canada. pt ca stiu de calitatea lor. si au o aroma de pici in fund. nu spun ca nu is si alte lichide bune... eu spun ce merge pt mine.... si cam aici ar treb sa ajungi si tu... sa gasesti ceva cu care sa te impaci tu bine , nu eu sau restul. uitandu ma la tancul respectiv , iti recomand lichide 50%... adica mai apoase... nu asa de vascoase. maxim 60%... ma refer la VG (glicerina). daca au prea multa glicerina , nu se mai umezeste bine rezistenta.

6. daca nu te zgarcesti la bani , incearca lichidele 12 monkeys. au multe varietati , le gasesti si sub forma de nicotina sare (gen 50%) si au avantajul ca folosesc multe aromen naturale si is testate independent pt chimicale. deci ai un test de laborator care le atesta puritatea , etc...

7. o sa observi ca 90% din vapat e lichidul.

8. o sa mai observi ca unele tancuri dau aroma mai buna decat altele. insa aici e vb de bani aruncati pe geam... pt ca ce iti place tie nu e la fel cu ce imi place mie....



am un lichid care imi place DOAR in un singur tanc. in TOATE celelalte tancuri e scarbos. deci e hit and miss. nu exista tanc perfect sau lichid care sa mearga perfect in toate.

#21538
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 05.01.2010
Ce arome mai folosiți? Caut ceva fresh,nu dulce și nici mentolata dar care sa nu încarce rezistenta excesiv.

#21539
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,882
  • Înscris: 27.01.2020

View Postimhotep7, on 09 decembrie 2020 - 12:49, said:

Ce arome mai folosiți? Caut ceva fresh,nu dulce și nici mentolata dar care sa nu încarce rezistenta excesiv.

nu cauti dulci pt ca iti incarca rezistenta? sau nu cauti dulci ca nu iti plac?

is lichide dulci cu continut mic de zahar... insa platesti un premium....


daca vrei ceva intre iti recomand FRUKT CIDER.. au mai multe variante. nu is f dulci , insa nici acre :)

#21540
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 05.01.2010
Nu caut dulci pentru ca nu îmi plac. Și am observat ca în general aromele incolore încarcă mai puțin rezistenta.

#21541
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postimhotep7, on 10 decembrie 2020 - 05:35, said:

Nu caut dulci pentru ca nu îmi plac. Și am observat ca în general aromele incolore încarcă mai puțin rezistenta.
nu e general valabil, indulcitorii nu cred ca au o culoare anume, tind sa cred ca sunt incolori. Cand bagam heisenberg tin minte ca aveam rezistenta curata mult timp. Mai bagam atunci arome de la revolute, foarte curate si foarte gustoase, ma rog eu ramasesem pe una singura dandy puff, un mix fructe de padure foarte reusit, am tot zis sa imi fac iar lichide cu arome de la ei si tot timpul uit.

#21542
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 05.01.2010
Am comandat Dandy Puff, probabil marți ajunge. Îți mai aduci aminte dozajul și cât o lăsai la macerat? Pe net am găsit valori foarte diferite.

#21543
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postimhotep7, on 13 decembrie 2020 - 11:01, said:

Am comandat Dandy Puff, probabil marți ajunge. Îți mai aduci aminte dozajul și cât o lăsai la macerat? Pe net am găsit valori foarte diferite.
din ce vad spune 4% și 5 zile maxim macerate. Pe indicațiile acestea as merge.

#21544
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Am citit pe topic de Zeus X mesh ce nu merita si te incurca , l-am luat la un pret bun de la cineva care dorea cu rezistenta normala cutie doar deschisa si inchisa cand a vazut benzile in loc de rezistente, s-a speriat Posted Image
Avand in vedere ca am toata gama Zeus de la single , dual , X cu rezistenta pot spune ca mie personal imi place .
aroma foarte buna
simplu de service-at
abur fin fata de rezistenta care da ceva "cremos" de se lipeste de toate parbrizele in masina de nici cu racleta nu vine jos, am ajuns sa tratez suprafata vitrata cu solutie de particule nanoceramice , doar asa am liniste
acumulatorii tin mai bine pe Vaporesso Gen fata de rezistenta normala de 0,35 ohmi  , cu 35 W merg pe ambele dar autonomia pare mai ok

Nu stiu cat va avea viata rezistenta dar vom vedea , raportat la una clasica vorbesc. Am in cutie 2 de  0,2 ohmi si 2 de 0,17 ohmi

#21545
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
solutiile de geam pe baza de alcool si detergenti nu functioneaza. Cel mai bun rezultat il ai cu lavete dedicate pentru geamuri clatite cu apa, adica ude. Avand in vedere ca vaporul este vg, el de si dizolva cel mai rapid in contact cu apa, poate ma insel dar la mine asa da cele mai bune rezultate. De preferat e sa dai zi de zi cu laveta clatita in apa. Iar daca bagi aburi multi e inevitabil sa nu se puna alta pelicula rapid.

#21546
castiel97

castiel97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 07.02.2020
Lichide cu aroma de tutun imi poate recomanda cineva? Imi plac cele de la kings dew si am mai incercat si altele dar nu se apropie de tigara normala :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate