Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#21691
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Vaporesso mod gen 200 sau voopoo argus gt2, la vaporesso nu vad voltajul maxim, probabil e undeva la 8v, la voopoo vad ca au evoluat la 12v, cumva in liga chipurilor dna si yihi. Nu vei folosi tu 12v, dar asa iti dai seama ca pe placa sunt componente ce duc aceste voltaje mai mari decat media de 8-8.5v cat gaseai de obicei la modurile cu 2x18650, chiar si la unele o cu un singur acumulator cum sunt cele cu dna si yihi chip.

#21692
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
am luat un go max la 159 lei si cand trag simt ca vine lichid peste mine, pe mine ma intereseaza mai mult sa scoata abur si aroma sa se simta mai putin, ce pot face?

#21693
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postrobert8197, on 19 mai 2023 - 19:24, said:

am luat un go max la 159 lei si cand trag simt ca vine lichid peste mine, pe mine ma intereseaza mai mult sa scoata abur si aroma sa se simta mai putin, ce pot face?
Incearca sa tragi mai incet din tanc, pentru ca probabil nu reuseste sa vaporizeze surplusul de lichid si automat iti intra in gura. Daca are reglaj de putere modul, seteaza watajul intre valorile scrise pe rezistenta.

#21694
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Dupa vreo 8-9 ani de vapat, jucariile mele preferate au ramas (svoemesto kayfun LP 2021 - 22+24 pe aspire zelos) si sucurile favorite pachamama fuji apple +nasty ballin bloody berry.
MTL cu 4% nicotina normala.
Rezistenta "paraita" de 0.65 la ~21w

Au doi ani si inca se tin bine.

Cati, din cei vechi intr-ale obiceiului, inca mai vapati si ce setup uri / sucuri mai folositi?

Attached Files


Edited by logo_xxl, 09 June 2023 - 20:07.


#21695
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Eu dupa 8 ani am ramas la aspire nautilus 3 cu capsule 1.6ohm, iar lichidul facut de mine cu aroma inawera cherry lady (cola cu cireasa), la o tarie de maxim 6mg.
Intre timp am luat si un argus gt2 care m-a dezamagit pe parte de autonomie, in comparatie cu vechile tesla din dotare wye200, cu doua baterii full nu ma tine o zi intreaga cu argusul, la tesla ma tine lejer o zi cel putin.
Asta e invatare de minte, data viitoare nu mai cumpar decat un mod sh dna sau de ce nu dicodes, respectiv teslacigs daca mai vin cu ceva nou pe piata.
In rest am o gramada de tancuri mtl rta, dar nu mai am rabdare sa builduiesc, asa ca odata la 4-5 luni iau 3 folii de rezistente aspire de la globalhub, cele mai ieftine mi se pare de la noi.

Edited by IaSaVedem, 11 June 2023 - 14:26.


#21696
servik

servik

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.01.2019
Buna, am si eu un Aspire Mincan Pod Plus cu rezistenta de 0.8ohm cu care a venit la pachet.
Cum e prima mea jucarie de acest fel si nesttind prea multe am luat un lichid liqua de 10 ml (50pg 50vg) cu 6 nicotina si aroma de strawbery.
Din pacate comparativ cu un disposable de unica folosita (Vuse GO unde aroma se simte excelent), pe pod-ul meu aroma se simte vag si simt o durere in gat.
Oare pentru acest lichid de 50pg 50vg pentru o aroma mai intensa si o durere in gat mai mica la inhalare, o rezistenta mai mare de 1hm sau 1,2ohm ar ajuta?

#21697
yokolen

yokolen

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 19.08.2023
Cumpărat recent un aspire nautilus 3 și trebuie sa schimb rezistenta. Pentru un lichid 70 vg, ce rezistenta ca valoare sa cumpăr din cele existente?

#21698
Legolas01

Legolas01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.05.2023
Tocmai am (re)inceput sa vapez dupa 7 ani de pauza, timp in care reluasem fumatul (un pachet si ceva pe zi).
De data asta am ales VAPORESSO GTX GO 80.
Intrebare: la rezistentele astora se face dry burn?
Care ar fi valoarea optima pentru rezistenta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate