Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#21655
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Am eu nautilus gt anniversary edition, e bun, insa nu ce cauti tu cred. Tu vrei servisabil, asta e cu coil uri pre-made. Trebuie sa cumperi coil urile (gasesti peste tot, bvc sau mesh). Bine daca n-ai chef de build, e perfect. Al meu sta in sertar si aduna praf, ca idee.
Serios, mergi pe pioneer.

#21656
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

 FARAROTI, on 25 noiembrie 2021 - 06:04, said:

Neeko am, la pioneer, zise vanzatorul, ca e mai greu cu vata prin șanțuri. Am ochit un nautilus gt anniversary edition. Asta-i bun? Vad filme pe yt cu ce vreau sa cumpar, dar fiind facute in general de cei care le vand, sau au un interes, nu sunt tocmai obiective.
cand te simti lenes si n-ai chef e ok, seria nautilus e ok, doar schimbi rezistenta si ii dai falci.

#21657
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 27.12.2007
Ieri a venit si swag2. Acum e favoritul, cã.. e mai usor. Scuze pt intrebarile despre nautilus. Asta nici nu e servisabil.Cred ca am incurcat paginile si mi s-a lipit de creier.Atomizorul neeko e bun, dar simt lipsa reglajului rapid de aer. Daca mai aveti vreo sugestie.. multumesc. Desi credeam ca am dat tot, atunci cand am renuntat la vapat, totuși am gasit o cutie cu atomizoare, piese, chiar si un mod mecanic.Din 2 goblin-uri am facut unul.Slãbut.Ajunge iar "arhiva" cu prima ocazie. Am o problema  cu lichidul. Adicã toc prea mult, prea repede.. Aproape 20ml pe zi.La 45ron 40ml.ajung in sapa de lemn. Deci.. trebuie sa-mi fac lichid. Mã ajutati va rog? Mulțumesc.

Attached Files


Edited by FARAROTI, 27 November 2021 - 13:14.


#21658
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
cu ce nicotina rulezi de consumi atat lichid pe mtl? Macar 6mg nu?

#21659
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 27.12.2007
4%.

#21660
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
MTL 20ml/zi? Sau tragi direct in piept?
Mi se pare mult. Cam mult. La cati ohmi vapezi? 4% nicotina freebase pentru MTL e putin, de aici si consumul mare de lichid. Incearca un minim 6-9.
Eu maxim duc undeva la 8ml pe zi, pe la un 6mg nic ca am scazut de la 9, iar cand merg pe saruri de 20mg undeva la 4ml.

#21661
shtiulete

shtiulete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.10.2005
Unde gasesc nicotina in concentratie mare?  72/100/200mg
Ma intereseaza un site care sa livreze in Romania si sa nu ma puna pe drumuri pe la vama. :)

Acum cativa ani am luat 1litru la 100mg din Olanda, dar magazinul ala nu mai exista. :(

#21662
dark_fuhrer

dark_fuhrer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 12.04.2007

 shtiulete, on 27 noiembrie 2021 - 17:48, said:

Unde gasesc nicotina in concentratie mare?  72/100/200mg
Ma intereseaza un site care sa livreze in Romania si sa nu ma puna pe drumuri pe la vama. Posted Image

Acum cativa ani am luat 1litru la 100mg din Olanda, dar magazinul ala nu mai exista. Posted Image

https://myeliquidsup...trate-freebase/

Au trimis pachetul cu UPS, predat de curier la adresa specificata. Problema e ca a stat la UPS Cluj vreo trei saptamani pachetul. In plus trebuie EORI si neaparat de vorbit cu ei sa schimbe label-ul de la nicotina sa puna ceva aroma si eventual sa "croiasca" factura cu o valoare mai mica daca nu vrei sa platesti acelasi TVA si in UK si in Romania.

Edited by dark_fuhrer, 27 November 2021 - 21:33.


#21663
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 27.12.2007

 logo_xxl, on 27 noiembrie 2021 - 16:39, said:

MTL 20ml/zi? Sau tragi direct in piept?
Mi se pare mult. Cam mult. La cati ohmi vapezi? 4% nicotina freebase pentru MTL e putin, de aici si consumul mare de lichid. Incearca un minim 6-9.
Eu maxim duc undeva la 8ml pe zi, pe la un 6mg nic ca am scazut de la 9, iar cand merg pe saruri de 20mg undeva la 4ml.
Nu vreau sa cresc nicotina. Mi-e bine asa. Azi am terminat sticla si cand am desfacut una noua, am vazut ca 40ml sunt trei sferturi din ea, deci consum cam 13ml pe zi nu 20.Tot vreau sa-mi fac lichid.Ce iau si de unde? Candva, era baza vg/pg, si aroma care avea si nicotina in ea. Acum cred ca e baza, aroma si nicotina. Asa e?

#21664
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
A incercat cineva american patriot ?

https://www.vapers-o...5377724411.html

Cum se prezinta ? Din ce am vazut pe net, cam slabut la review-uri (nu prea exista)

#21665
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Nu sunt cu tutunoase, dar chiar acum vapez Lava Flow si Unicorn de la naked, foarte bune.

#21666
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Rog o recomandare mod +atomizor(rezistente prefabricate) ,kit sau separat
0. Trecere de la Zeus x
1. Sa nu curga la mers, eventual alergat
3. In ordine: aroma, throat hit, aburi
Multumesc

#21667
Nayrol79

Nayrol79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2011

View Postdanb1961, on 08 aprilie 2022 - 15:33, said:

Rog o recomandare mod +atomizor(rezistente prefabricate) ,kit sau separat
0. Trecere de la Zeus x
1. Sa nu curga la mers, eventual alergat
3. In ordine: aroma, throat hit, aburi
Multumesc

Eu folosesc Aspire Zelos 3. Este super și pe aromã și pe abur.

#21668
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
La partea cu scurgere/etansare cum sta?

Edited by danb1961, 22 April 2022 - 11:43.


#21669
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
Salutare,imi vand ce mai am prin sertar(m-am lasat de vapat) ,daca este cineva interesat lasati-mi mesaj.Vreau sa vand totul ca set,foarte ieftin.

Attached Files



#21670
silvuple

silvuple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.11.2013
Salutare, am un Nautilus Gt anniversary edition.
Il am de vara trecuta dar nu l-am mai folosit de cateva luni.
Acum m-am reapucat de vapat si am cumparat o noua rezistenta mesh de 0.7.
Am facut cum faceam odata fara sa pun picaturi se lichid in ea, am pus-o in atomizor, am umplut cu lichid si am lasat-o acolo 15-20 minute. Prost, mi-a venit gust de ars dupa care a mai trecut... nu simteam aroma, doar ustura pe gat.
Am luat o alta rezistenta, tot 0.7 tot mesh. Am pus 5-6 picaturi de lichid in ea, am pus umpic lichid si pe lateralele acelea, are niste gaurele si am pus si acolo. Am umplut cu lichid, am lasat-o 10 min si dupa am tras fara sa apas butonul si cu aerul deschis si inchis de tot.
Apas butonul si trag primul fum, hmm..nici aroma nici gust de ars, trag pe al doilea si vine gust de ars si dupa tot asa, usturime si aroma deloc. Ca si cum fumam ceva ce nu continea aroma.
Ce se intampla, ori nu am facut eu ceva bine, ori nu inteleg. Ma bate gandul daca nu sa-l dau incolo de Nautilus ( desi aud stanga-dreapta ca ar fi intre cele mai bune cu rezistente cumparate) si sa iau un Pod...sau nu stiu. Ceva mai simplu pentru MTL, ca eu mtl vreau si sa simt si aroma.
Ce sfaturi aveti pentru mine. Cu stima

#21671
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 22.08.2006

 silvuple, on 18 mai 2022 - 11:59, said:



Cati watti ai setat pe mod? Pe rezistenta de 0.7 nu as da mai mult de 19w

Edited by M@nuel, 18 May 2022 - 18:21.


#21672
silvuple

silvuple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 01.11.2013
Am setat 17 la inceput si dupa 21-22. E 0.7 mesh, pe ea scrie 20-25.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate