Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 

Huawei Honor 6 Plus

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
336 răspunsuri în acest subiect

#109
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Ioana sincer acum, începi să freci lumea la icre. Citește review-uri despre el,o să vezi că marele lui avantaj e că nu are nici o hibă evidentă. Cam asta se întâmplă la modelele Huawei de top începând cu Ascend Mate 7.

#110
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.055
  • Înscris: 06.04.2015
salut,

Ioana ai ales până la urmă?
te-am văzut și pe forum la assus..
eram curios ...cine a câștigat dintre cele două tel....

#111
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 26.10.2011
O veste buna, DIGI a trecut pe 4G... Din pacate nu si in orasul meu.

#112
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 202
  • Înscris: 13.11.2014
Din pacate am renuntat la honor 6+ in favoarea lui P8 cu toate ca imi placea fff mult. Sper sa fi facut alegerea cea mai buna. Bafta tuturor!

#113
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Sa ne spui si noua cum merge. Sa il folosesti cu placere!

#114
unqlaur2003

unqlaur2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 28.05.2013
salutare
va deranjez si eu cu o intrebare despre honor 6 plus , ce trebuie setat pentru a arata apel in asteptare cand suni pe cineva si pers respectiva vorbeste la telefon.
detin honor 6 plus PE UL00 multumesc frumos

#115
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Păi persoana respectiva trebuie să aibă activă funcția respectivă, nu tu.

#116
unqlaur2003

unqlaur2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 28.05.2013
ma refer la faptul ca eu cand sunam o persoana si ea vorbeste la telefon , la mine suna dar imi afisa mesajul apel in asteptare  , adica persoana pe care o sunam era angajata intr-o alta discutie , la asta ma refer

#117
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Cred ca va trebui sa iti cumperi un Nokia vechi cu taste, daca iti doresti atat functia aceea. Posted Image

Editat de Mur, 08 octombrie 2015 - 17:56.


#118
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Pentru danpin,nu ai pierdut nimic...eu am activat 4g si m-am ales cu belele,fuge din 4g in 3g/si invers si iti blocheaza apelurile intrare/iesire,fara sa te anunte nicicum,am vorbit cu ei si...„e nou implementat” iar eu le spun pas peste cateva luni...

#119
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Sa nu fie problema din cauza softului celor de la dualsim.ro, daca am retinut eu bine de unde ai cumparat telefonul. Incearca un apel si la ei si intreaba-i de sanatate.

#120
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Are dreptate danpin ... intreaba putzin la dualsim.ro daca l-ai luat de acolo.
Mie imi merge perfect 4G, acolo unde el exista (in mari localitati) si nu sare.

Editat de 13ochi, 08 octombrie 2015 - 21:14.


#121
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 249
  • Înscris: 05.01.2011
As fi vrut eu sa fie de la dualsim...nu l-am luat de la ei si regret,asta si din cauza comunicarii deficitare,altfel am fost foarte multumit,am cumparat de mai multe ori si nu am avut decat o mica problema ce nu a tinut de ei.M-au contactat cei de la rds,insa...solutia va fi...out! Ati pus careva nova launcher ? Toate bune !

#122
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Telefonul meu e luat de la dual sim, merge în 4G de la Digi fără problema,numai ca nu am văzut nimic peste 3G,cam aceleiași viteze, semnal slab,mai au de lucru la rețea

Telefonul meu e luat de la dual sim, merge în 4G de la Digi fără problema,numai ca nu am văzut nimic peste 3G,cam aceleiași viteze, semnal slab,mai au de lucru la rețea

#123
ioana39

ioana39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 18.07.2009

 quarelin, on 02 octombrie 2015 - 20:07, said:

salut,

Ioana ai ales până la urmă?
te-am văzut și pe forum la assus..
eram curios ...cine a câștigat dintre cele două tel....
Buna dimineata, a castigat, sau va castiga Huawei-ul,,dar imi e si frica sa mai intreb ceva, asa ca am lasat-o balta...Nu am vrut sa frec pe nimeni la cap, insa nu sunt bani usor de dat, cel putin pt.mine si vroiam sa stiu ca ma va tine macar 2 ani jumate sau 3 telefonul...nu sunt idioata, caci vad si eu ca apar modele noi din saptamana in saptamana, dar NU ESTE OBLIGATPRIU SA FIE MAI BUNE, nu??? Assus-ul, m-a lasat un pic dezamagita in magazin, din cauza culorilor inchise, mi-a fost frica ca nu se pot vedea in soare si chiar si pozele au fost diferite fata de un Mate 7 care era alaturi...nu stiu cum sa spun, nu atat de luminoase (la cata lumina era in Flanco) si parca lipsea contrastul real...nu m-am exprimat eu stiintific, dar cred ca intelegi ce vreau sa scriu...
Faptul ca am tot intrebat de semnal,in anumite zone,( eu lucrez in incinta metroului, circul des cu el si uneori pe distante lungi, si raman ,nu numai eu,fara semnal pe Telekom si ocazional chiar si pe Digi) ; era cred eu, destul de bun-simt...Daca are antenele asa de bune, este posibil sa am semnal in metrou, poate chiar si net???
Nu mi-am inchipuit ca sunt atat de stresanta si daca nu se dorea sa mi-i se raspunda,nu mi-i se raspundea...
Am vazut atatea comentarii destul de negative si vehemente despre alte telefoane,iar posesorii lor incercand sa le"apere",incat am ramas surprinsa ca nimeni nu scrie ceva negativ despre acest telefon...m-am gandit ca poate nu sunt destui posesori sau nu discuta pe forum...
Stiu ca am scris "un roman" ; dar, desi nu am raspuns atunci la mesaj, am fost destul de afectata in mod neplacut de comentariul la dresa mea scris de MATERIUM...

O duminica buna, chiar daca este atat de ploioasa

#124
ioana39

ioana39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 18.07.2009

 quarelin, on 02 octombrie 2015 - 20:07, said:

salut,

Ioana ai ales până la urmă?
te-am văzut și pe forum la assus..
eram curios ...cine a câștigat dintre cele două tel....
Acum daca tot am inceput poate cineva sa imi spuna ce inseamna  camera dual -Lens 8+8 mpx, de la HUAWEI Honor 6 Plus Dual SiM - Full Active, 3GB RAM, 16GB: Smartphone 4G, Android 4.4, NFC, ecran Full-HD 5.5", Octa-Core 1.8Ghz, GPS, camera Dual-Lens 8+8mpx, baterie 3600mAh -negru??? inseamna ca ar face poze ca o camera de 16 mpx???
Precizez ca am incercat sa caut pe net inainte sa va intreb, dar nu am aflat...telefonul este tot de la Dualsim.ro...
Ar fi o diferenta mare intre acesta si HUAWEI Mate 7 Dual SiM - Full Active, 2GB RAM, 16GB: Smartphone 4G, Android 5.1, ecran Full HD 6.0", Octa-Core 1.8Ghz, Amprenta Digitala, GPS, camera 13mpx, baterie 4100mAh -negru, in afara de baterie care trebuie sa sustina un ecran de 6, Amprenta digitala ( este de bon-ton sa ai un telefon cu amprenta digitala acum sau este chiar utila?) ; de GB de Ram si Android??? Oricum diferenta de pret este semnificativa de 500 lei...ma rog, pt.inca 100 lei ar fi un Mate 7 de 3 Gb de ram...

#125
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.055
  • Înscris: 06.04.2015
'' Sunt prea ...sărac ca să-mi permit un lucru ieftin...''

salut,

în primul rând nu te supăra de ceea ce a scris Materium...
asta este...poate că a avut și el o răbufnire...

oricum să știi că și eu sunt cam ca tine când e vb să aleg un lucru ...
mai ales dacă pt. mine este cam ca o limbă străină acel lucru...
ce să faci, nu toți avem acea chemare pt. anumite lucruri..
de fapt cam ăsta este rostul acestor forumuri...să fim și noi ăștia mai ...afoni îndrumați..Posted Image
trebuie să învățăm și noi de undeva, sau măcar să fim sfătuiți de către profesioniști...

pt. că și eu caut un tel. care să fie super ...la simpla folosire - semnal bun, fără lag, fără bug, baterie bună...
asta m-ar interesa în primul rând la un tel.
adică nu sunt genul care, de cum am luat tel-ul îl butonez de îl înnebunesc
acum am un viper V1 de care sunt aproape 100% mulțumit...
mai are câteva mici scăpări...
- de ex. în Kaufland îmi dispare semnalul pe sim 1 ( digi)
-câteodată se blochează când primesc apel și nu pot răspunde..

așa că mi-aș dori de la noul tel. să nu mai facă așa ...

ideea este că trebuie să ne luăm tel. și după ceea ce am face cu ele...

o zi bună!

PS

în ceea ce privește nelămuririle tale de mai sus...așteaptă răspuns de la cineva mai în domeniu...Posted Image
dar cum spuneam și mai sus ...depinde ce vrei de la telefonul tău...
căci dacă îl vrei doar pt. semnal, baterie ..asta să cauți la un telefon...adică să nu dai bani pt. niște chestii de ...fițe, pe care nu le folosești...

și apropos de Assus...mă gândesc că un telefon al cărui forum e plin de probleme ..cam are probleme...Posted Image

http://www.flanco.ro...al-sim-alb.html
http://www.flanco.ro...l-sim-rosu.html

Editat de quarelin, 11 octombrie 2015 - 10:18.


#126
unqlaur2003

unqlaur2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 28.05.2013

 danpin, on 08 octombrie 2015 - 15:53, said:

Cred ca va trebui sa iti cumperi un Nokia vechi cu taste, daca iti doresti atat functia aceea. Posted Image

am vazut ca unele au aceasta functie , deci care e explicatia ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate