Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Huawei Honor 6 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#73
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Salutare noilor posesori/noilor intrati in "gasca" Honor 6 Plus!

Inregistrarea convorbirilor functioneaza si pe terminalele achizitionate direct din China.
Pentru statele UE unde Huawei comercializaeaza aceasta facilitate este dezactivata (daca nu ma insel din cauza legislatiei europene).

Nu exista antivirus instalat. Eu folosesc BitDefender si vad ca este OK.

#74
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
SIM 1 are 2/3/4G, SIM 2 are 2G. Din meniu se poate selecta care dintre cartele sa fie principala (4G) precum si serviciul de date.
Eu am renuntat la CM Security si am instalat 360Booster, se pare ca aceasta aplicatie mai bine pe telefoanele marca Huawei.

#75
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Din ciclul „asa da !”,multumesc pentru precizari ! Umbland prin setari am gasit,nu mai stiu pe unde,ceva scris in chineza,asta inseamna ca softul nu a fost curatat cum trebuie sau ce ? Multumesc anticipat !

#76
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Posibil,la mine totul e în română așa cum am dorit,chiar eram curios de ceva reminiscențe chinezești,cel puțin eu nu le-am găsit.

#77
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
E in engleza si probabil chineza, nu vad care ar fi problema.

Attached Files



#78
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Da,este ceva asemanator...vreo reminiscenta,ceva.Husa ati gasit ceva inafara de dualsim ?

#79
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Vezi #43, #46.

#80
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
mobiledirect, de acolo am luat eu.

#81
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Multumesc pentru precizari,oferta lor este foarte redusa si nu prea ai de ales...la cea care o am de la dualsim nu imi convine faptul ca nu se poate bloca,se deschide cand iti este lumea mai draga...

#82
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Nu ii mai imbogatiti pe micii comercianti de plastice scumpe de la noi!
Internetul este plin de oferte personalizate.
Faci plata cu cardul pe net (se recomanda folositrea unui card pe care depui doar inainte suma necesara) si astepti 2-3 saptamani. Ca sa eviti aplicarea taxelor vamale, nu trebuie sa depasesti valoarea de 10 euro/colet comandat.
Succes!

PS: Telefonul arata f bine cu folia de sticla securizata si husa din cauciuc negru. Husa cu clapa nu mi se para utila, dar e chestie de gusturi, care bineinteles nu se discuta :)

#83
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Am comandă efectuată pe aly, dar nu mai am timp să și o primesc. Așa ca de unde am luat a fost ok msi ales ca au avut pr stoc ce am vrut si a doua zi a fost la mine. Am puerdut fsta de ce am luat de la chinez 20 de lei. Am salvat minim doua saptamani. Nu cred ca e o afacere așa de proastă

#84
manu_cyb

manu_cyb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.05.2009
Custom ROM, ceva? Am luat si eu unul dar e plin de chinezisme... stau si curat manual, sau exista deja ceva?

#85
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu văd de ce, cu ce a venit e mai multă decât ok,singurul lucru deranjant pentru mine ar fi lipsa pozelor la contacte în desfășurătorul convorbirilor sau când caut un număr din taste.

#86
ioana39

ioana39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.07.2009
Buna ziua !

Poate sa imi spuna cineva sincer, daca acest tel. HUAWEI Honor 6 Plus Dual SiM - Full Active, 3GB RAM, 32GB: Smartphone 4G, Android 4.4, NFC, ecran Full-HD 5.5", Octa-Core 1.8Ghz, GPS, camera Dual-Lens 8+8mpx, baterie 3600mAh -negru , de la Dualsim.ro este mai bun decat Zenfone 2??? nu ma deranjeaza ca nu este Lollipop, vreau sa ma tina bateria la o folosire zilnica in modul acesta : 2-3 ore convorbiri, jucat maxim 2 ore (doar jocuri gen Candy Crash), Fb doar butonat cam 1-2 ore maxim,  si citit cam 2 ore ( se vede sa citesc si in soare, cat stau in statie sau plaja?)...daca merge netul bine si am semnal de la DIGI si TELEKOM, caci am 2 abonamente (inca 2 ani de acum incolo)...

Multumesc anticipat pt.raspunsuri...

P.S. huaweiul este cel mai nou aparut ,la 2000 lei, pe site-ul de la Dualsim.ro...

#87
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Ioana39,telefonul este foarte bun din pv al caracteristicilor,bateria tine f.bine la solicitari intense,netul„zboara”,semnalul este mult mai bun decat la majoritatea telefoanelor,vezi ca Digi nu merge decat pe sim 1,daca folosesti cealalta cartela pe sim 1 Digi nu mai functioneaza chiar daca este dsfa,iar cei de la dualsim au marfa de cea mai buna calitate! Eu vin de pe Samsung si mi-e greu cu meniul si,atentie,marimea-5,5 inch ! Succes !

#88
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Da,la Zenfone sunt ceva peobleme, inițial am vrut si eu tot Zenfone dar am avut prieten dezamăgit de el,se suprainclzea bateria se consuma rapid iar in final avea momente în care îngheța, a fost nevoit sa facă retur la emag.

#89
ioana39

ioana39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.07.2009

View Postiditzi23, on 19 septembrie 2015 - 12:27, said:

Ioana39,telefonul este foarte bun din pv al caracteristicilor,bateria tine f.bine la solicitari intense,netul„zboara”,semnalul este mult mai bun decat la majoritatea telefoanelor,vezi ca Digi nu merge decat pe sim 1,daca folosesti cealalta cartela pe sim 1 Digi nu mai functioneaza chiar daca este dsfa,iar cei de la dualsim au marfa de cea mai buna calitate! Eu vin de pe Samsung si mi-e greu cu meniul si,atentie,marimea-5,5 inch ! Succes !
Mulumesc pentru raspunsuri, mai doream sa aflu ,daca imi puteti spune ,normal, fiind telefonul f.bun o sa am semnal si la metrou de exemplu, la Telekom ?( se stie ca nu are semnal in metrou )... foloseste cineva telefonul pe post de telecomnada ?? :)... dupa parerea voastra este posibil, daca ai grija de el sa fie folosit mai mult de 2 ani?

Multumesc pentru amabilitate si rabdare

#90
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011

View Postioana39, on 19 septembrie 2015 - 12:14, said:

Buna ziua !

Poate sa imi spuna cineva sincer, ...


Sincer si eu ma gandeam la Asus Zenfone dar... am ales Huawei.
Sunt multumit de el, dar pentru o fata cred ca e un pic cam mare. As recomanda Huawei Honor 6.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate