Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Huawei Honor 6 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#37
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Eu nu am problema mentionata de tine.
Am renuntat definitiv la camera mea foto Sony DSC-TX7 de cand am acest telefon. Sony folosesc doar la filmari.
Fotografiile le poti edita ca la orice smartphone (luminozitate, claritate, culoare, expunere alb....etc).
In plus, fata de alte telefoane, are o functie speciala (cea pentru cele doua camere) "deschidere larga" (asa o traduce telefonul) sau mai precis "distanta focala variabila".
Cu aceasta functie poti modifica ulterior in fotografie distanta focala pe anumite subiecte din cadru, blurand subiecte neesentiale din cadru (modificand DF)  si pastrand clar subiectul care te intereseaza.
Pe mine ma fascineaza aceasta functie si o folosesc din plin intrucat, la o singura fotografie, poti salva mai multe fotografii modificate si rezultate din prima (te poti juca).
Trebuie mentionat faptul ca poti face aceste modificari doar in telefon (functia se aplica doar din telefon) si apoi fotografiile le poti salva pe PC sau Cloud de unde doar cu Photoshop mai faci efectele respective.
Fotografiile si filmarile sunt bune calitativ.

Ai 3 fotografii (nu foarte reusite / merge super pe subiecte umane vs natura) ca si exemplu a functiei descrise mai sus.
Sper sa fie cat de cat edificatoare intrucat sunt facute direct cu telefonul si doar asamblate ulterior in Photoshop fara alte modificari.

Attached Files


Edited by 13ochi, 27 July 2015 - 08:56.


#38
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Multumesc pentru precizari. Ce valoare maxima iti afiseaza in setarile fotografiei? 8, 13, 16 mpixeli?

#39
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Rezolutiile pentru fotografie sunt urmatoarele:
13M (4160 x 3120) 4:3
10M (4160 x 2336) 16:9
8M (3264 x 2448) 4:3
6M (3264 x 1840) 16:9
6M (2448 x 2448) 1:1

Pentru filmare rezolutiile sunt urmatoarele:
FHD 1080P (16:9 stereo)
HD 720P (16:9 stereo)
VGA 640x480 (4:3)
QVGA 320x240 (4:3)
MMS 176x144

#40
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Nu mai scrie nimeni nimic de acest telefon? Inca oscilez intre Huawei si Asus Zenfone 2.

#41
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Proaspat posesor al acestui telefon, luat de la Emag. Multumit de achizitie pana acum!
Am observat numai dispute pe forum intre posesorii de Asus, pe cand aici era liniste totala :D

Edited by danpin, 22 August 2015 - 19:03.


#42
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Felicitari!
Macar acum suntem 2 posesori al acestui telefon in acest forum...
Posted Image

#43
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Am comandat din China:
-folii din sticla Front&Back 0.3mm Ultra-thin Premium Tempered Glass Anti-shatter Screen Protector Film For Huawei Honor 6 Plus with Retail Box
-husa din cauciuc High quality 100% original IPAKY brand case for huawei honor 6 plus silicone protective cover with genuine retail package

#44
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Bun gasit! Vin din tabara Sam-ului si sper sa fi facut o miscare buna.Intr-adevar slabuta activitate pe aici,hai sa o revigoram ! Numai bine !

#45
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Bine ai venit!
Eu am venit din tabara Apple si Windows ...
Nu prea este activitate aici pentru ca merge bine telefonul si nu prea ai ce sa zici.
La baterie as putea zice ceva dar nu prea mult ...
Astept cu nerabdare upgrade la Lollipop dar vad ca merge greu la astia cu actualizarile .... poate e mai bine asa, nu stiu

Edited by 13ochi, 01 September 2015 - 11:08.


#46
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Bun venit!

Cele 2 huse au ajuns, la fel si foliile din sticla:

Attached Files


Edited by danpin, 01 September 2015 - 20:46.


#47
13ochi

13ochi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 18.02.2009
Super! Arata mult mai bine decat husa luata de mine.
Ne spui te rog de pe ce site ai luat sau de la ce comerciant, cat au costat, cat a durat livrarea si cum ai facut plata?
Probleme ceva la vama?
Multumesc!

Edited by 13ochi, 02 September 2015 - 08:14.


#48
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Salut! Se merita achiziționat modelul ăsta de telefon? Am un Lenovo k910,  momentan însă Rom-ul pe care îl are are destule bug-uri plus ca nu are nici slot de card. Își face treaba nu am ce zice. Din ce am citit simul doi poate fi folosit dacă renunț la card. E bine și asa ca Honor 6 plus,  are memoria interna de 32, iar cel pe care îl am doar 16. Am înțeles ca are și port infraroșu putând fi folosit pe post de telecomanda. L-am găsit pe un site, de la noi, la 1900 de lei pt varianta cu 32 GB. Dar încă sunt în dubii dacă se merita investiția sau nu. Care ar fi plusurile lui și care minusurile? Nu am găsit nicăieri o părere obiectiva despre el. De la sunet,  funcționalitate rom,  baterie,  semnal, într-un cuvânt totul

#49
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Aplicații android gata instalate:
Suporta aplicatii Android APK, se pot descarca mii de aplicatii din Google Play deja instalat
Calendar, Sound Recorder, Calculator, Clock - Alarma, Email, Notițe, Task - Programari; AccuWeather - Vremea; Antivirus SECUREit
Am promis ca revigoram,nu ?!...stie cineva ceva vizavi de antivirusul lor instalat deja ? Am inteles ca nu mai este nevoie sa instalam alt antivirus...multumesc !

#50
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Cauta pe net dupa denumirea scrisa de mine si iti alegi singur. Pentru pret de pana in 10 euro nu platesti vama. Cauta cu freeshipping Romania.

#51
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Eu am dat 3 comenzi distincte, una pt folii, una pt husa flip siuna pt husa din cauciuc, fiecare sub 10 euro valoare. La vames, cand ajunge coletul, ii arati extrasul de cont cu valoarea platita si nu platesti nimic in acest mod.

Cred ca ar fi fost mai potrivita culoarea neagra pt husa flip. Timp de livrare aprox 16 zile.

#52
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Observ ca nu e nimeni din acest forum (pe acest subiect)  sa împărtășească și celorlalți părerea lor obiectivă cu privirea la acest telefon. Doream sa cunosc cum se cumpără în realitate acest telefon și dacă este motivată o adtfel de investiție. Pt ca 2000 de lei nu-s tocmai o suma de neluat în seama

#53
danpin

danpin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 26.10.2011
Pai ar fi de preferat sa il cumperi din Romania, pentru a beneficia de garantie reala 2 ani. Eu l-am luat de la Emag dar dupa aceea au avut oferta si cei de la dualsim.ro de telefoane cu 32 Gb, cu rom propriu, un pic mai ieftin ca pret si cateva optiuni in plus datorate acelui rom.

Daca vrei comparatii, intra pe discutiile la Asus Zenfone, vezi acolo nemultumiri... Deocamdata sunt f multumit de telefon, telecomanda universala e adaptabila cam la tot ce functioneaza pe baza de telecomanda.

#54
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
https://www.quickmob...3592.html  eu l-am văzut aici mai ieftin. Nu știu cât de bine e pus la punct Rom-ul lui. La Lenovo k910 nu-s prea mulțumit de el. La contacte trebuie sa memorez nr cu și fără prefix,  dacă ies din zona routerului la întoarcere nu se mai contează automat,  nu am slot de card. În rest funcționează bine. Sunetul e ok. Nu-i ca la htc m8,  are o cunoștință și se aude super sunetul. Nu ma gândeam să-l iau din afară  ca am pățit-o anul trecut cu un Lenovo p780,  căruia i-a picat semnalul pe ambele cartele și asa e și acum. Îl folosesc pe post de GPS,  dar și asa se resetează singur chiar de mai multe ori pe zi și de atunci m-am lecuit. Mulțumesc de sfat o sa intru. Voiam părerea unui utilizator al acestui model de telefon

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate