Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg
 Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...
 navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 

Huawei Honor 6 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#1
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
A aparut noul Huawei Honor 6 plus! Ce parere aveti?

http://www.gsmarena....6_plus-6777.php

[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/huawei/huawei-honor-6-plus-4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur_, 03 January 2015 - 02:03.


#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Eu l-am gasit la vanzare cu 399$, dar specificatiile difera:  http://www.oppomart....nor-6-plus.html

WTF ?

#3
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Ce mai conteaza ce scrie dupa Huawei? Posted Image

#4
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

View PostNazmi, on 03 ianuarie 2015 - 00:30, said:

Ce mai conteaza ce scrie dupa Huawei? Posted Image

nazmi my dear, da-ti un sut in c** cu tocul de la unu din pantofii tai.

On topic: 3 GB RAM si CPU quad core suna periculos de bine

#5
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

View PostBlueSoon, on 03 ianuarie 2015 - 01:00, said:



On topic: 3 GB RAM si CPU quad core suna periculos de bine

Pot fi si 3 gb de RAM si un Octacore atat timp cat sunt HUAWEI. Am vazut /simtit 'calitatea' unui HUAWEI.
Platforma 'cheap', componente 'cheap' , per total CHINA.

#6
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Btw, am citit undeva ca chipsetul (parca) ar fi facut de ei, dezvoltat de la 0. True?

#7
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Atunci un Lenovo VIBE X2, daca nu conteaza cat face

#8
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View PostNazmi, on 03 ianuarie 2015 - 01:04, said:


Pot fi si 3 gb de RAM si un Octacore atat timp cat sunt HUAWEI. Am vazut /simtit 'calitatea' unui HUAWEI.
Platforma 'cheap', componente 'cheap' , per total CHINA.
eu cred ca de fapt esti cam afon in privinta smartphone-urilor.eu am achizitionat Huawei  dupa ce am gasit numai review-uri pozitive despre el(e vorba de p7),si asta pe siteurile germane de profil,si nu m-a dezamagit absolut deloc,calitate premium la pret de dumping.

#9
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
eu am tecut de la un samsung S5 duos la un honor 6 dual sim si sunt super multumit de telefon..
Nu are rost sa vorbiti urat de huawei fara motiv..
Pace :)

#10
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

View Postsorin8181, on 03 ianuarie 2015 - 14:50, said:


Pace Posted Image

Sa fie in 2015 desi ma indoiesc ca poae fi pace cand poti sa comparI Samsung sau Apple cu Huawei. Nu ai cum sa faci asta.

Gandeste-te ca Huawei nu se ridica la nivelul celor 2 giganti. E ca si cum ai pune Citroen langa Mercedes si cu asta am spus tot.

#11
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
Posted Image)) Nazmi ma amuzi sincer..ai o gandire fooooarte superficiala
Nu are rost sa intram in polemica..sunt convins ca nimeni si nimic nu-ti poate schimba ideile preconcepute

Edited by sorin8181, 03 January 2015 - 18:24.


#12
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,288
  • Înscris: 12.08.2006

View Postsorin8181, on 03 ianuarie 2015 - 18:22, said:

Posted Image)) Nazmi ma amuzi sincer..ai o gandire fooooarte superficiala
Nu are rost sa intram in polemica..sunt convins ca nimeni si nimic nu-ti poate schimba ideile preconcepute

   Mai bine il lasi in lumea lui.

#13
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
daca este comparat prin prisma calitate/pret Huawei se ridica dupa parerea multora peste gigantii tai.ce ne spui tu de fapt @nazmi este ca o cafea luata cu 50 ron den la o crasma de fitze este mai dihai decat aceeasi cafea cumparata cu 2 lei  de la o cafenea banala

#14
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

View Postmaryus75, on 03 ianuarie 2015 - 21:27, said:

daca este comparat prin prisma calitate/pret Huawei se ridica dupa parerea multora peste gigantii tai.ce ne spui tu de fapt @nazmi este ca o cafea luata cu 50 ron den la o crasma de fitze este mai dihai decat aceeasi cafea cumparata cu 2 lei  de la o cafenea banala

Nop, nu comparam ciclul de productie ci produsul in sine cu plusul si minusurile sale.

Ai cum sa pui un un Samsung sau un Apple cu configuratia de la Huawei langa un Huawei sa vezi care se misca mai bine, care este mai bine legat si care telefon are o durata de viata mai mare?
Raspunsul meu este ca ai cum sa-l pui Posted Image  dar rezultatul este clar in favoarea celor 2.

Dar ma retrag din discutie. Sunt in casa voastra pe aria Huawei, e normal daca sunteti fani sau va avantajeaza un Huawei (ca sa fiu elegant) sa nu fiti deacord cu mine.
Huawei the king Posted Image

#15
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 16.06.2009
pai draga Nazmi ideea e ca eu am avut, si inca am samsung S5 duos(este al sotiei de fapt momentan) si am precizat pe threadul dedicat honor 6 cateva plusursuri si minusuri in comparatie cu huawei honor 6 dual sim... mai pun aici o data cu scuzele de rigoare:

"Am achizitionat si eu modelul H60-L02 dual sim si pot zice ca mi-a lasat o impresie buna asa la prima vedere. Am avut un Samsung S5 duos inainte(pe care l-am pasat sotiei)
plusuri pt huawei : dual sim activ, la s5 m-am lovit de cateva ori de problema intrucat era dual stand-by ; 3GB ram cu managementul memoriei mult mai bun, la samsung memoria folosita se apropia de 85-90 % mai tot timpul; constructia mult mai buna la huawei, parca se simte altfel telefonul in mana; jocurile zboara(real racing 3 si most wanted am incercat), pe S5 real racing 3 avea lag..; bateria cam la acelasi nivel, cu un mic plus pe huawei, normal pana la urma avand capacitatea bateriei mai mare. Amandoua se incarca la fel de repede, cam o ora jumatate-o ora si 45 maxim
plusuri pt S5: ecranul mi se pare mai bun pe samsung, are culori mai vii, dar in lumina soarelui amandoua se vad foarte bine; camera pe S5 e o idee mai buna decat pe huawei, avand si mai multe setari prin care poti umbla dar nu am stat stat sa bibilesc prea mult, in schimb camera pe huawei face pozele mai rapid, aproape instantaneu.
In general sunt multumit de achizitie nu regret banii dati"

Asadar telefoanele sunt cam la acelasi nivel per total, dupa parerea mea, chiar cu un plus pt huaewei. Si crede-ma ca nu am nici un avantaj de pe urma acestei afirmatii
Acum normal, poate parerea mea e subiectiva si fiecare e liber sa dea banii pe ce considera de cuviinta, dar cum ti-am mai zis, nu arunca cu noroi doar pt ca nu scrie pe obiect "samsung, apple, mercedes"

#16
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Ma bucur ca se poate discuta normal cu tine.

Mai adauga la S5 ca-l poti scufunda fara probleme si mai sunt destule de adaugat.
Vezi, cum ai pus tu problema legata de camera, daca face poze mai repede nu inseamna ca ies calitativ mai bune. Nu am facut cu asta dar am comparat P7-le de care vorbea colegul de mai sus cu un Note 3 si mi-a lasat o urma mare de dezgust in toate privintele.

Fiecare marca are fanii ei si este normal sa nu fie lumea deacord cu mine de asta m-am si retras dar sincer, S5-ul este superior acestui Huawei pentru simplu fapt ca este Samsung. Si da, nu ai cum sa-mi schimbi nici tu parerea si nimeni nu mi-o poate schimba atat timp cat cu ochii mei am vazut cum se misca un P7 care era atat de laudat fata de al meu umil note 3.
Cam asta am avut de spus.

#17
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
un mare plus al huawei e Pretul!!!! sa iei ceva egal cu s5 sau m8 dar la pret de jumatate???cum o fi???

#18
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View Postalexys79, on 03 ianuarie 2015 - 23:39, said:

un mare plus al huawei e Pretul!!!! sa iei ceva egal cu s5 sau m8 dar la pret de jumatate???cum o fi???
asta  am vrut si eu sa subliniez,ca pt. cele doua trei brizbrizuri pe care le ofera in plus Aple sau Samsung cer o diferenta nesimtita de bani,care nu se justifica.si nu e vorba de diferente gen mercedes vs. citroen,ci diferenta gen Bamboo-caminul cultural din Vascauti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate