Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

U.P.C. - TV cablu digital (S.D.) - Topic General. Partea I.

* * * * - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20948 replies to this topic

#11161
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

View Postmegafanro, on 11 noiembrie 2012 - 22:32, said:

Au fost introduse variantele locale la solicitarea celor de la MediaPro. Posted Image
si uite ca nu  toti au introdus variantele locale pe digital , deci se putea si fara... Posted Image  , chiar nu este corect, eu am trecut pe digital sa scap de canale locale Posted Image

Edited by amar_h87, 12 November 2012 - 20:30.


#11162
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

View Postamar_h87, on 12 noiembrie 2012 - 20:30, said:

si uite ca nu  toti au introdus variantele locale pe digital , deci se putea si fara... Posted Image  , chiar nu este corect, eu am trecut pe digital sa scap de canale locale Posted Image
Sa nu te superi, asta ti-e norocul, mai bine te abonai pe la inceput serviciului digital (prin 2005,2006,2007, 2008 si 2009) si daca nu vrei sa vizionezi PRO TV LOCAL aboneaza-te pe HD ca sa vizionesti PRO TV BUCURESTI in format HD sau daca ai un TV HD cu TV TUNNER  DVB-C poti sa prinzi canalele TV din grila Optim HD impreuna cu 3 canale HD (TVR HD,PRO TV HD si UTV HD).

Edited by megafanro, 12 November 2012 - 23:27.


#11163
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

View PostCATALIN92, on 12 noiembrie 2012 - 21:03, said:

Sa nu te superi, asta ti-e norocul, mai bine te abonai pe la inceput serviciului digital (prin 2005,2006,2007, 2008 si 2009) si daca nu vrei sa vizionezi PRO TV LOCAL aboneaza-te pe HD ca sa vizionesti PRO TV BUCURESTI in format HD sau daca ai un TV HD cu TV TUNNER  DVB-C poti sa prinzi canalele TV din grila Optim HD impreuna cu 3 canale HD (TVR HD,PRO TV HD si UTV HD).

Dar esti de acord cu mine ca, canale-le locale trebuiau sa ramana pe analogic si cele originale pe digital ?? , cu dvb-c am in bucatarie, anul asta am cumparat tv ul e hd ready  dar e micutz :(

#11164
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
De ce nu le poate da UPC-ul pe toate pe digital, adică și pe cele originale, și pe cele locale, așa cum e Digi 24 de la RDS?

#11165
larus

larus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 04.12.2006
Pe TVR Info este emisiune ! Pe moment (sau pentru totdeauna ?): preluare emisia Euronews si promo pentru celelalte TVR-uri.

#11166
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

View PostSERGIUTANDARICA, on 13 noiembrie 2012 - 20:12, said:

De ce nu le poate da UPC-ul pe toate pe digital, adică și pe cele originale, și pe cele locale, așa cum e Digi 24 de la RDS?
Pe mine oricum PRO TV LOCAL nu ma deranjeaza, v-am mai spus diferenta in paginile anterioare, Antena 1 Local nu ma deranjeaza sa fie grila, PRIMA TV LOCAL si unele canale locale ma deranjeaza sa existe  in grila digitala.

Edited by CATALIN92, 13 November 2012 - 22:05.


#11167
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Nu prea înțeleg cum poate deranja existența unor canale pe care probabil alții le doresc în grilă. E clar că ce mie îmi place e posibil ca altuia să nu-i placă și viceversa, dar cele pe care nu le vrem putem să nu le privim sau chiar să le blocăm, nu-i așa?!

#11168
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

View PostSERGIUTANDARICA, on 13 noiembrie 2012 - 22:43, said:

Nu prea înțeleg cum poate deranja existența unor canale pe care probabil alții le doresc în grilă. E clar că ce mie îmi place e posibil ca altuia să nu-i placă și viceversa, dar cele pe care nu le vrem putem să nu le privim sau chiar să le blocăm, nu-i așa?!
Eu nu sunt de acord sa avem PRO TV BUCURESTI  cu PRO TV LOCAL  la nivel national in grila digitala.

#11169
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004

View PostCATALIN92, on 13 noiembrie 2012 - 23:06, said:

Eu nu sunt de acord sa avem PRO TV BUCURESTI  cu PRO TV LOCAL  la nivel national in grila digitala.
E dreptul tău, nu e nici o problemă că nu ești de acord, important e că nu sunt de acord cei cu putere de decizie. Eu nu vreau să dezvolt acest subiect fiindcă nu mă afectează în mod direct (se poate observa că sunt din București), era doar o chestiune de principiu. Nu m-ar fi deranjat totuși să aflu câte ceva din evenimentele din... Constanța, să zicem (e doar un exemplu), chiar dacă - e adevărat - există și alte surse de informare. Desigur, e mai ușor să fim negativiști decât să ne gândim și la alții. Lucrurile stau exact așa cum dorești tu, așa încât... să ai o zi bună!

#11170
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Se poate folosi boxul de la UPC pt canalele digitale de la RDS, am incercat, dar la UPC daca scoti cardul nu mai poti sa accesezi meniul, nu poti sa scanezi frecventele, pe cand la decodorul RDS meniul e accesibil si fara cartela,... poate a gasit cineva vreo solutie...

#11171
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011

View Postamar_h87, on 12 noiembrie 2012 - 20:30, said:

si uite ca nu  toti au introdus variantele locale pe digital , deci se putea si fara... Posted Image  , chiar nu este corect, eu am trecut pe digital sa scap de canale locale Posted Image
Doar pentru asta ai trecut tu pe digital? Si in al doilea rand care e problema daca sunt si posturile locale(cateva minute)?Sa mai aduc aminte cum era televiziunea pana in 89'?Voi nu aveti ce face si veniti sa va plangeti aici pe forum ca aveti posturi locale cateva minute , altceva mai util nu aveti de facut?

View Postamar_h87, on 13 noiembrie 2012 - 11:32, said:

Dar esti de acord cu mine ca, canale-le locale trebuiau sa ramana pe analogic si cele originale pe digital ?? , cu dvb-c am in bucatarie, anul asta am cumparat tv ul e hd ready  dar e micutz
HD-ul merge foarte bine si pe un CRT deci nu vad nici o problema.

Edited by iceboy2010, 14 November 2012 - 14:45.


#11172
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

View Posticeboy2010, on 14 noiembrie 2012 - 14:42, said:

Doar pentru asta ai trecut tu pe digital? Si in al doilea rand care e problema daca sunt si posturile locale(cateva minute)?Sa mai aduc aminte cum era televiziunea pana in 89'?Voi nu aveti ce face si veniti sa va plangeti aici pe forum ca aveti posturi locale cateva minute , altceva mai util nu aveti de facut?


HD-ul merge foarte bine si pe un CRT deci nu vad nici o problema.
Baa prietena mea vrea sa voteze concurentii de la vocea romaniei... sau cum se mai cheama showul ala.., si nu poate pentru ca la pro tv local nu iti arata nici o optiune prin care sa poti vota, si mai sunt multe chestii  ... dar tu daca stai in bucuresti si ai originalul te doare la peste..., lasa-ma sa spun ce ma deranjeaza , daca nu iti convine nu citi si gata

View Postamar_h87, on 14 noiembrie 2012 - 16:08, said:

Baa prietena mea vrea sa voteze concurentii de la vocea romaniei... sau cum se mai cheama showul ala.., si nu poate pentru ca la pro tv local nu iti arata nici o optiune prin care sa poti vota, si mai sunt multe chestii  ... dar tu daca stai in bucuresti si ai originalul te doare la peste..., lasa-ma sa spun ce ma deranjeaza , daca nu iti convine nu citi si gata
si posturile locale nu sunt cateva minunte , pro tv este transmis non stop prin cel local, si cu asta scade si calitatea... :

#11173
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011

View Postamar_h87, on 14 noiembrie 2012 - 16:11, said:

Baa prietena mea vrea sa voteze concurentii de la vocea romaniei... sau cum se mai cheama showul ala.., si nu poate pentru ca la pro tv local nu iti arata nici o optiune prin care sa poti vota, si mai sunt multe chestii  ... dar tu daca stai in bucuresti si ai originalul te doare la peste..., lasa-ma sa spun ce ma deranjeaza , daca nu iti convine nu citi si gata
Nu sunt din bucuresti si nu m-ar deranja daca ar fi pro tv local , si nici la mine nu apare sa votez dar nu e nici o problema exista si alte modalitati

#11174
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

View Postamar_h87, on 14 noiembrie 2012 - 16:11, said:

Baa prietena mea vrea sa voteze concurentii de la vocea romaniei... sau cum se mai cheama showul ala.., si nu poate pentru ca la pro tv local nu iti arata nici o optiune prin care sa poti vota, si mai sunt multe chestii  ... dar tu daca stai in bucuresti si ai originalul te doare la peste..., lasa-ma sa spun ce ma deranjeaza , daca nu iti convine nu citi si gata


si posturile locale nu sunt cateva minunte , pro tv este transmis non stop prin cel local, si cu asta scade si calitatea... :
Eu sunt din Bucuresti si pot sa votez, daca vrei sa votezi, muta-te in Bucuresti.

Edited by CATALIN92, 14 November 2012 - 18:03.


#11175
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
L-ai rezolvat Posted Image

#11176
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011

View Postcatalinman, on 14 noiembrie 2012 - 18:07, said:

L-ai rezolvat Posted Image
Eventual sa vina la el acasa si sa voteze de pe STB-ul lui , ca tot e omul din Bucuresti.Posted Image

#11177
amar_h87

amar_h87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.01.2011

View Posticeboy2010, on 14 noiembrie 2012 - 17:20, said:

Nu sunt din bucuresti si nu m-ar deranja daca ar fi pro tv local , si nici la mine nu apare sa votez dar nu e nici o problema exista si alte modalitati
Nu te-ar deranja ? , nu vorbi pana nu o patesti sa vezi cum e Posted Image , sper sa citeasca un ametit de la upc si sa scoata pro tv local de pe digital ca nu are ce cauta acolo , fiind inlocuit cu cel original , asa ar fi normal , dar avand in vedere tara in care traim ... chestiile astea nici nu te mai surprind, e ceva banal Posted Image

Edited by amar_h87, 15 November 2012 - 21:25.


#11178
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012
Bine ca la UPC a ramas bine mersi Euronews (original) in grila de canale UPC(analogic si digital), de ieri la pozitia 410 avem TVR NEWS (ex-TVRINFO sau mai bine Euronews Romania nedublat) si bine ca avem ambele "EURONEWS-uri". BRAVO UPC Posted Image, bine ca ne-ati lasat in continuare EURONEWS-ul original in grila analogica si digitala, aveti un mare plus de la mine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate