Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Router wireless de la digi ZTE ZXHN F660

- - - - -
  • Please log in to reply
1037 replies to this topic

#883
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005

 diZy, on 08 februarie 2017 - 12:37, said:

Sa schimbi pe 40 Mhz.
E o solutie functionala. Acum e 150mb/s.

#884
biciuila

biciuila

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.02.2017
Buna
Am si eu un ZTE ZXHN F660, si mi-a apurut la LOS un beculet rosu care clipeste, si nu stiu e sa-i fac.. L-am oprit, am astetat 10 sec l-am aprins, si nimica. A aparut azi, dintr-o data... Ma poate ajuta cineva? :D
P.S. Nu ma prea pricep, deci daca puteti sa nu-mi raspundeti in termeni asa tehnici  ^_^

#885
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Fa sesizare la ei. E problema de fibra.

#886
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
@biciuila - Constacteaza-ma prin PM si sa mentionezi nume titular/adresa. E nevoie de verificare. Echipamentul nu e sincronizat pe retea daca LOS e aprins.

#887
nebv2004

nebv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.08.2006
@digi_helper
poate poti sa-mi spui care este echipamentul standard (ONT) la ora asta pentru FTTH 1GBit? Este vorba de un abonament Internet 1G, Tel analog, TV digital. Nu sunt interesat de Wifi, routerul (modemul) vreau sa ramana la limita de proprietate intr-un dulap gen electrica. De acolo vin cu coax, CAT7 si un cat5E pentru telefon in casa. In casa am routere proprii.
In mod special doresc sa accesez diferite echipamente din casa (camere, NVR, automatizari etc) din exterior. De asemeni utilizez DYNDNS. Ajunge daca se seteaza ONT-ul ca si bridge? Nu stiu cat de informati tehnic sunt cei cu care voi semna contractul si nu vreau sa fac ceva care sa regret ulterior.
M-ar bucura un raspuns din partea dvs.

#888
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
@nebv2004 - Oferim mai multe echipamente; in functie de stocul disponibil.

#889
nebv2004

nebv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.08.2006
Buna ziua, ati putea va rog sa-mi spuneti ce model(e) sunt acum pe stoc? ma refer la cel(e) care sa fie acoperitoare pentru cerintele enumerate. Multumesc

Edited by nebv2004, 22 February 2017 - 10:56.


#890
nebv2004

nebv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.08.2006
si ar mai fi ceva: daca ONT-ul este configurat de catre RDS ca si bridge pe un port oarecare, cum ramane cu CATV si POTS (sa spunem un ZTE F668)? ele functioneaza in continuare?
Routerul propriu care il leg pe portul din ONT (facut bridge) trebuie sa faca singur ppoe ?

#891
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Da, eu am ONT in bridge (ZTE F 625), din el ies CATV si Tel Fix care functioneaza, iar PPPoE il face routerul de dupa el, daca vreau pot pune firul in PC sa faca PC-ul PPPoE-ul. Si la bloc cu ONT la comun pentru majoritatea (FTTB) cum crezi ca este? Cu ONT in bridge.

#892
nebv2004

nebv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.08.2006
ok, asta inseamna ca routerul "de dupa" trebuie obligatoriu sa aiba un GBit WAN. Poti face forward functional pe ONT-ul tau (625)? Practic este ceea ce ma intereseaza, routerul inca nu il am dar se pare ca va fi un ZTE F668. Am cateva echipamente in reteaua interna care as dori sa le controlez/urmaresc "din afara" .  Am gasit aici pe forum niste postinguri in care configurarea ONT-urilor nu este permisa, respectiv forwardurile setate nu ar fi functionale. Daca pe 668 este posibila setarea porturilor forward si pot dezactiva din meniuri WI-FI m-as declara in prima instanta multumit.

#893
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Port Forwarding pe ONT ai fi nevoit sa faci doar cand ONT-ul este in mod router, nu bridge, adica atunci cand face el PPPoE-ul. Cu ONT in Bridge faci Forwardul pe routerul personal. Asa am Port Forwarding functional la bloc in alta locatie pe routerul meu, cu toti vecinii pe acelasi ONT in bridge.

#894
nebv2004

nebv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.08.2006
m-am exprimat poate nu suficient de clar: deci am doua posibilitati 1. ONT Bridge cu router dupa el incl. PPOE etc...unde clar toate forwardurile le fac pe routerul personal 2. las ONT-ul sa lucreze ca si router (deci fara sa fie bridge) . Intrebarea la 2. ar fi daca am suficiente drepturi cu userul "decapitat" sa fac forwardurile de care am nevoie pe ONT. Daca ONT-ul in regim de router poate fi configurat de mine ca si user sa faca forwardurile necesare, atunci as fi multumit. Merci

#895
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Depinde, firmware-urile sunt ciopartite de RDS fie ca e vorba de ONT fie ca e vorba de router de la ei gen KAON AR-4010 si pot fi probleme cu anumite chestii.

#896
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Cel mai bine suni la tehnic si intrebi exact.
Din ce-mi aduc aminte , era o optiune cu port forward.

#897
nebv2004

nebv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.08.2006
Am sunat la tehnic  RDS  ... primul contact cu ceva ce nu pot numi decat debandada ... am semnat contractul ieri pentru FL500, TV, TEL fix.. In sistem sunt inregistrat doar pentru TV si TEL nu si pentru FL500.
Mai mult decat atat, numarul de contract este cu totul altul si nu cel care l-am semnat. Am ramas fara grai. Bineinteles ca nu mi se pot oferi informatii a'la forward pentru ca nu am nici un contract pentru internet ...
Mi-au spus sa ma duc la un shop RDS sa clarific. Adica tot eu!!!!  Ultima data am stat 3 ore dupa care am plecat ....

#898
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Ai semnat contractul cu un agent "de teren"? Daca raspunsul este DA, se mai intampla... Am mai auzit povesti d'astea.Posted Image

#899
nebv2004

nebv2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 02.08.2006
A venit cineva e drept ... pe mine insa nu ar trebui sa ma intereseze asta, atata timp cat vine din partea RDS.

#900
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
salut.
o mica intrebare despre Port Forward - vad ca ma lasa doar pe un ip.intern, dar daca ma intereseaza sa deschid aceleasi porturi pe 2 ip-uri diferite nu ma lasa, imi da eroare Port range error.
Exista posibilitatea de a face port forward de la adresa 192.168.1.2 pana la ip .10 de exemplu?

Edited by claudiubgd, 02 March 2017 - 09:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate