Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Mihai Gadea ia apararea penalilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#73
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postparadigmatic, on 31 iulie 2014 - 22:10, said:

Pt mine are sens o miscare radicala de drepta, una chiar energica. Astia scufunda si asa ferma de bun simt care mai exista.
Dispretul meu nu este pt Ponta. Pe el il inteleg.
Dispretul meu este pt cei care l-au adus la putere. Cu ei trebuie inceput...de la fundatie.
Pestele de la cap se'npute...asa ca mai intai chioru sus in teapa, cu toate guvernele lui si cu restul parlamentului extins.

@initiator, ar fi trebuit sa te indignezi de cat te fura un parlamentar cu salariu baban si afaceri banoase care traieste din buzunarul tau beneficiind ce tone de combustibil decontat, de plimbari pe mapamond, cazare la hoteluri de lux, restaurante, etc. Sunt curios cat inseamna paguba creata de o astfel de javra intr-un mandat.
...imi poti spune si cat era pensia pe care o lua si la ce pensie spera in schimbul unui borcan de miere?
Multumesc.

#74
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View PostDIVX2006, on 01 august 2014 - 14:15, said:

Pestele de la cap se'npute...asa ca mai intai chioru sus in teapa, cu toate guvernele lui si cu restul parlamentului extins.
Aveti o gandire imbatranita.
Cand expertizezi o constructie invechita pe care vrei s-o consolidezi, s-o renovezi, s-o restaurezi, s-o faci frumoasa, locuibila, functionala, sa scoti din ea mirosul de pisat de sarantoci bolsevici care au zacut pe cur o viata in ea, tratezi toate elementele constructive.
Incepi cu fundatiile, le camasuiesti, continui cu peretii, cu planseele si la final inlocuiesti structura sarpantei.
Dupa ce terminic cu elementele importante, ajungi la finisaje.
Fara sa intervii la toate, nu faci nimic, cel mult carpesti.

#75
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postparadigmatic, on 01 august 2014 - 14:21, said:

Aveti o gandire imbatranita.
Cand expertizezi o constructie invechita pe care vrei s-o consolidezi, s-o renovezi, s-o restaurezi, s-o faci frumoasa, locuibila, functionala, sa scoti din ea mirosul de pisat de sarantoci bolsevici care au zacut pe cur o viata in ea, tratezi toate elementele constructive.
Incepi cu fundatiile, le camasuiesti, continui cu peretii, cu planseele si la final inlocuiesti structura sarpantei.
Dupa ce terminic cu elementele importante, ajungi la finisaje.
Fara sa intervii la toate, nu faci nimic, cel mult carpesti.
Cred ca voi aveti acea gandire.
Io cred ca ar trebui ras totul, caci in uite asa au rezistat ascunse in crapaturile evolutiei Romaniei spre capitalism si democratie  viermii comunisti ca nastase, basescu, iliescu, roman...

Si poate vrei sa faci tu calculul la cati bani iti ia din buzunarul TAU o putoare de pulitician.

#76
pv7721

pv7721

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,187
  • Înscris: 01.07.2013

View PostDIVX2006, on 01 august 2014 - 15:06, said:

Cred ca voi aveti acea gandire.
Io cred ca ar trebui ras totul, caci in uite asa au rezistat ascunse in crapaturile evolutiei Romaniei spre capitalism si democratie  viermii comunisti ca nastase, basescu, iliescu, roman...

Si poate vrei sa faci tu calculul la cati bani iti ia din buzunarul TAU o putoare de pulitician.

Pana una alta ala este ales acolo... Din cate inteleg tu iti doresti ca sa fie un singur om ales / numit care sa coste mai putin si sa decida el ce si cum, cum sa rada totul.

#77
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postpv7721, on 01 august 2014 - 15:26, said:


Pana una alta ala este ales acolo... Din cate inteleg tu iti doresti ca sa fie un singur om ales / numit care sa coste mai putin si sa decida el ce si cum, cum sa rada totul.
Imi cer scuze , dar nu inteleg punctul tau de vedere. Eu prefer sa avem un presedinte si un guvern care sa-si iubeasca tara si populatia, indiferent de de ce au votat oamenii. Si merg pe principiul ca maieul e mai aproape de piele decat camasa.,Posted Image
Ps: tara asta si romanii merita mai mult decat basescu, ponta, voiculescu & company.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate