Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 

Ioan Ghise presedinte - o sansa pentru normalitate

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
195 replies to this topic

#181
GEORGiQ

GEORGiQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 15.04.2005

 claudiujipa, on 22 septembrie 2014 - 19:53, said:

Din afara se vede altfel: idei fixe, privire de nebun..

PS: si confirmare de turnator la secu'; Nici nu ma mira ca in facultate era "jovial";

Pe mine sincer nu ma intereseaza daca a fost turnator sau nu. Oricum toata puterea a fost securista, deci practic e irelevant.

Pentru mine conteaza ca e un om modest, nu a facut manevre... Pe vremea aia (2012) venea la facultate cu un Logan de la Senat. N-am auzit de el sa fi facut manevre, hotii si bagabonteli la nivel inalt. Din cate stiu omu' si-a facut imprumut la banca pentru a-si finanta campania pentru senat.

A, inca ceva. E senator independent de Brasov!

#182
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

 GEORGiQ, on 22 septembrie 2014 - 19:59, said:

Pe mine sincer nu ma intereseaza daca a fost turnator sau nu. Oricum toata puterea a fost securista, deci practic e irelevant.

Pentru mine conteaza ca e un om modest, nu a facut manevre... Pe vremea aia (2012) venea la facultate cu un Logan de la Senat. N-am auzit de el sa fi facut manevre, hotii si bagabonteli la nivel inalt. Din cate stiu omu' si-a facut imprumut la banca pentru a-si finanta campania pentru senat.

A, inca ceva. E senator independent de Brasov!

Cred ca zici tot de ala care facea greva si zicea ca el nu renunta la bani (chiar daca nu munceste, ca nu are cu ce isi plati ratele); Nu?

Asta e; Unii au fost norocosi sa le fie studenti in 2012; Altii, nu ... altii probabil au platit cu bataie si puscarie turnatoriile lui;

Ca sa fim bineintelesi: eu pe ghise nu il consider om!

Edited by claudiujipa, 22 September 2014 - 20:02.


#183
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Ghise ar fi un presedinte potrivit, linistit si cu bun simt,  Romania are nevoie de stabilitate si de pace sociala pentru a se dezvolta, Bogdan Murgescu scria in cartea sa despre diferentele dintre tarile romane si  Irlanda Danemarca, si ele, initial zone perferice, pentru a iesii din umbra saraciei nu au fost aplicate masuri exceptionasle, radicale, ci pur si simplu politicienii se ocupau cu mentinerea unui climat politic favorabil  burghezii se ocupau cu economia si comrtu iar taranii cu agricultura, la noi exista tendinta ca fiecare crede ca este Mantuitorul coborat pe Pamant vin cu legi si schimba schimbarea fara a da timp economiei sa se dezvolte.
Pe Ghise il vad capabil sa fie un mediator impartial si drept, sper sa adune 200.000 de semnaturi, nu de alta dar daca intra in cursa, eu cu el votez.

#184
GEORGiQ

GEORGiQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 15.04.2005

 claudiujipa, on 22 septembrie 2014 - 20:01, said:

Cred ca zici tot de ala care facea greva si zicea ca el nu renunta la bani (chiar daca nu munceste, ca nu are cu ce isi plati ratele); Nu?

Asta e; Unii au fost norocosi sa le fie studenti in 2012; Altii, nu ... altii probabil au platit cu bataie si puscarie turnatoriile lui;

Ca sa fim bineintelesi: eu pe ghise nu il consider om!

Daca Ghise nu e om, atunci Basescu, Iliescu si ceilalti dinozauri de au pus pe picioare FSN-ul ce mai sunt?

Satani?

#185
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

 GEORGiQ, on 22 septembrie 2014 - 20:04, said:


Daca Ghise nu e om, atunci Basescu, Iliescu si ceilalti dinozauri de au pus pe picioare FSN-ul ce mai sunt?

Satani?

Aproape la fel; Dar unii au recunoscut ca au turnat, si la 25 de ani de la revolutie, (unde oameni au murit, ca sa scape de ei) au nesimtirea sa candideze la presedentie ca repere morale;

Istoria o sa il ingroape si pe asta la 2m sub pamant si nimeni, dar nimeni nu isi va aduce aminte de el ca si cum ar fi facut ceva in afara de turnatorii;

#186
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Ce anume il recomanda pe Ghise in afara de retorica "Jos Basescu"?

#187
GEORGiQ

GEORGiQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 15.04.2005

 claudiujipa, on 22 septembrie 2014 - 20:07, said:

Aproape la fel; Dar unii au recunoscut ca au turnat, si la 25 de ani de la revolutie, (unde oameni au murit, ca sa scape de ei) au nesimtirea sa candideze la presedentie ca repere morale;

Istoria o sa il ingroape si pe asta la 2m sub pamant si nimeni, dar nimeni nu isi va aduce aminte de el ca si cum ar fi facut ceva in afara de turnatorii;

Asa e, dar cred ca inca mergem pe principiul alegerii raului cel mai mic.

 unrealgeb1978, on 22 septembrie 2014 - 20:09, said:

Ce anume il recomanda pe Ghise in afara de retorica "Jos Basescu"?

Bunul simt, nesupunerea, curajul de a iesi in fata, faptul ca nu e patat (financiar)..., ar mai fi cateva motive. Pentru Romania vad ca standardele sunt mai mici in alegerea unui presedinte, la mine in judet primeaza cantitatile de alimente si ajutorul social (si urasc cu disperare chestia asta in conditiile in care muncesc de luni pana duminica si ii vad cum o freaca aiurea in fiecare zi).

#188
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010

 41ex, on 22 septembrie 2014 - 19:10, said:

cred ca brasovul a dus-o bine in mandatele lui, ma insel? momentan inca la tariceanu ma gandesc, dar n-ar fi nici ghise o alternativa rea.
Te cam inseli.
Coruptii nu au dus-o bine pentru ca nu puteau lua contracte finantate de autoritatile locale cu licitatii trucate.
Ca o consecinta Brasovul nu primea fonduri si infrastructura a avut de suferit.

Daca va amintiti in perioada anilor '90 o ducea bine Bacaul pentru ca-l aveau pe Sechelariu, omul PSDR-ului.
Dupa 2008 a dus-o bine Clujul pentru ca Boc administra bugetele.
Pe langa el au dus-o bine si primarii PDL-isti printre care si Scripcaru.

#189
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007

 GEORGiQ, on 22 septembrie 2014 - 20:15, said:

Bunul simt, nesupunerea, curajul de a iesi in fata, faptul ca nu e patat (financiar)..., ar mai fi cateva motive. Pentru Romania vad ca standardele sunt mai mici in alegerea unui presedinte, la mine in judet primeaza cantitatile de alimente si ajutorul social (si urasc cu disperare chestia asta in conditiile in care muncesc de luni pana duminica si ii vad cum o freaca aiurea in fiecare zi).

Astea sunt basme. Ma refer la realizarile sale.

#190
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007
ghise...
ramine pt mine cel putin un reper de civism ...
cind ccr a deturnat vointa romanilor singurul politician ramas de neclintit a fost GHISA  ...
ce n-a stiut bietul de el?....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SiEe4qDOVqk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#191
Texe

Texe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 09.02.2008

 unrealgeb1978, on 22 septembrie 2014 - 20:09, said:

Ce anume il recomanda pe Ghise in afara de retorica "Jos Basescu"?

Acelasi lucru care il recomanda si pe basescu in 2004 in afara de  "m...e, ti-am zis !"

#192
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007

 Texe, on 22 septembrie 2014 - 21:05, said:


Acelasi lucru care il recomanda si pe basescu in 2004 in afara de  "m...e, ti-am zis !"

Mai degraba pe Basescu il recomanda "aici sunt banii dvs." sau pur si simplu faptul ca era singurul cu sanse impotriva ciumei rosii pesediste. Desigur l-as vota pe Ghise in turul 2 impotriva lui Ponta.

#193
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Pana la urma a strans Ghise semnaturile? Ca nu am mai urmarit stirile.

#194
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006

 SucreBolivar88, on 22 septembrie 2014 - 20:02, said:

Ghise ar fi un presedinte potrivit, linistit si cu bun simt,  Romania are nevoie de stabilitate si de pace sociala pentru a se dezvolta, Bogdan Murgescu scria in cartea sa despre diferentele dintre tarile romane si  Irlanda Danemarca, si ele, initial zone perferice, pentru a iesii din umbra saraciei nu au fost aplicate masuri exceptionasle, radicale, ci pur si simplu politicienii se ocupau cu mentinerea unui climat politic favorabil  burghezii se ocupau cu economia si comrtu iar taranii cu agricultura, la noi exista tendinta ca fiecare crede ca este Mantuitorul coborat pe Pamant vin cu legi si schimba schimbarea fara a da timp economiei sa se dezvolte.
Pe Ghise il vad capabil sa fie un mediator impartial si drept, sper sa adune 200.000 de semnaturi, nu de alta dar daca intra in cursa, eu cu el votez.
Mai citiram si noi cartea lui Murgescu despre acumularea decalajelor economice si, de fapt, nu e chiar asa in ceea ce priveste ocuparea politicienilor cu climatul politic favorabil (vezi, spre exemplu,  pasajele despre epoca de aur, fiindca tot is mai la indemana).
altfel, Ghise e baiat bun pt atmosfera, dupa cum vedem din clipul de mai jos:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Oq1jaJYeUY8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#195
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Astazi a fost ultima zi pentru depunerea candidaturilor, Ghise nu a putut aduna 200.000 de semnaturi, pacat, oricum  are toata aprecierea mea pentru modul sincer in care face politica !
Cred ca topicul poate fi inchis. Multumesc !

#196
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,661
  • Înscris: 02.10.2009
De acord.
Tanand cont ca se contureaza idea ca orice om de pe strada ar fi mai bun ca Ponta, sau in tot cazul, mai cinstit, candidatura oricarui alt pacalici constituie un plus.
Cu toate astea, prea multi candidati strica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate