Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15806 replies to this topic

#10765
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View PostGhiordi, on 07 mai 2019 - 20:20, said:

Digi_helper am vorbit acum 2 seri in strainatate, dar nu imi apare ca am vorbit X minute internaționale, vreo eroare de sistem?
Am verificat si acum dupa 2 zile si tot nu apare Posted Image

Salut, Ghiordi,

Imi poti spune daca s-a actualizat serviciul Cost Control?

#10766
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 04.03.2016
Nu. Tot 0 minute internaționale apare :)
Daca dorești mai multe detalii ti le voi spune in privat, se pare ca unora le place sa vorbeasca in locul dvs.

#10767
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View PostGhiordi, on 08 mai 2019 - 17:22, said:

Nu. Tot 0 minute internaționale apare Posted Image
Daca dorești mai multe detalii ti le voi spune in privat, se pare ca unora le place sa vorbeasca in locul dvs.

Salut, Ghiordi,

Ti-am raspuns in mesajul privat.

#10768
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Salut, nu stiu cum sa procedez in cazul urmator:
Cartela prepay, in perioada de gratie. Vreau sa incarc cu 2 euro, optiunea diva.
Telefonul este in posesia unei persoane care nu se descurca cu activare optiuni, nu este in Bucuresti iar eu ajung acolo peste o saptamana. De acasa, am intrat in contul meu digi, am incercat sa fac incarcarea online. Am completat toate campurile cu datele cerute dar m-am oprit inainte sa validez plata deoarece nu imi aparuse meniul pentru optiuni.
Optiunea a fost sigur dezactivata (la ultima incarcare era activa) deoarece sunt peste 4 luni de la ultima incarcare.
Nu se poate alege optiunea cand se face incarcarea online?
Am si varianta de a merge intr-un magazin digi dar vreau sa stiu daca pot rezolva in in modul online.

Edited by altuser09, 09 May 2019 - 14:17.


#10769
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 04.03.2016
Mulțumesc pentru lămuriri Digi_helper :)

#10770
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014
Attached File  Imagine din 09.05.2019 la 22.11.jpg   183.25K   35 downloads@Digi_helper: lucreza pana la urma baietii aia sa repare digisport 4 de pe digi online?
Imaginea e la fel de stramba, iar de azi si sunetul e inaintea imaginii.... imagineza-ti sa te uiti la tenis si sa auzi loviturile inainte de a le vedea....

#10771
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View Postaltuser09, on 09 mai 2019 - 14:13, said:

Salut, nu stiu cum sa procedez in cazul urmator:
Cartela prepay, in perioada de gratie. Vreau sa incarc cu 2 euro, optiunea diva.
Telefonul este in posesia unei persoane care nu se descurca cu activare optiuni, nu este in Bucuresti iar eu ajung acolo peste o saptamana. De acasa, am intrat in contul meu digi, am incercat sa fac incarcarea online. Am completat toate campurile cu datele cerute dar m-am oprit inainte sa validez plata deoarece nu imi aparuse meniul pentru optiuni.
Optiunea a fost sigur dezactivata (la ultima incarcare era activa) deoarece sunt peste 4 luni de la ultima incarcare.
Nu se poate alege optiunea cand se face incarcarea online?
Am si varianta de a merge intr-un magazin digi dar vreau sa stiu daca pot rezolva in in modul online.

Salut, altuser09,

Activarea extraoptiunilor se poate efectua doar din meniul USSD.

View PostAdalwinRo, on 09 mai 2019 - 21:14, said:

Attachment Imagine din 09.05.2019 la 22.11.jpg@Digi_helper: lucreza pana la urma baietii aia sa repare digisport 4 de pe digi online?
Imaginea e la fel de stramba, iar de azi si sunetul e inaintea imaginii.... imagineza-ti sa te uiti la tenis si sa auzi loviturile inainte de a le vedea....

Salut, AdalwinRo,

Situatia semnalata de tine este in curs de verificare.

View PostGhiordi, on 09 mai 2019 - 15:00, said:

Mulțumesc pentru lămuriri Digi_helper Posted Image

Cu placere! :)

#10772
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Bună seara!Se întrerup apelurile și nu mai funcționează volte/vowifi,de apel HD nici nu mai vorbim,ca și zone vorbesc de Iași, Vaslui, Bârlad unde am întimpinat aceste probleme! Vreau să știu dacă e o problemă cu rețeaua sau e ceva punctiform doar la mine!De vreo 3 zile face așa!

#10773
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Și eu am observat zilele astea o anomalie pe VoLTE ..

Edited by gestt, 10 May 2019 - 20:26.


#10774
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 09.02.2007
Salut, Digi_helper!
Dacă ai acces în baza de date și poți vizualiza, oferă-mi și mie informația despre upgrade-ul la 4G al node-ului Digi aflat în extravilanul comunei Topolog, județul Tulcea. Se va face acest upgrade? Când? Sau nu e posibil din punct de vedere tehnic și trebuie ca Digi să construiască aici propriul e-node?
În afară de acest node și cel de pe Spitalul Orășenesc Măcin județul Tulcea, care este al lui 2K Telecom, toate node-urile Digi din județul Tulcea pe lângă care am trecut (adică mai bine de jumătate de județ), au primit upgrade 4G de la începutul acestui an.
Dar cu node-ul de pe Spitalul Orășenesc Măcin județul Tulcea ce se va întâmpla? Va fi upgradat 4G, sau Digi va renunța de tot la el?
Avem 2 abonamente pe care vom fi siliți să le desființăm fiindcă nu ajung cei 5 GB de trafic în 3G dacă nu vom avea acoperire 4G și chiar nu am vrea să renunțăm la Digi. De aceea întreb.
Îți mulțumesc anticipat!

Edited by sarighiol, 11 May 2019 - 22:34.


#10775
auto4115

auto4115

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 03.10.2013
Semnal și viteză internet  slab in satul Zurbaua,com Dragomirești- Vale,jud. Ilfov.Va rog îmbunătăți-ți calitatea serviciului.

#10776
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Salut, Digi_helper!
Am comandat acum 2 luni un router wireless, niciun semn pana acum. Chiar nu sunt routere in stoc in tara?
Multumesc.

#10777
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View PostTherockstar, on 10 mai 2019 - 17:28, said:

Bună seara!Se întrerup apelurile și nu mai funcționează volte/vowifi,de apel HD nici nu mai vorbim,ca și zone vorbesc de Iași, Vaslui, Bârlad unde am întimpinat aceste probleme! Vreau să știu dacă e o problemă cu rețeaua sau e ceva punctiform doar la mine!De vreo 3 zile face așa!

Salut, Therockstar,

In cazul in care situatia persista, te rog sa ma contactezi in privat sa pot verifica.


View Postsarighiol, on 11 mai 2019 - 22:34, said:

Salut, Digi_helper!
Dacă ai acces în baza de date și poți vizualiza, oferă-mi și mie informația despre upgrade-ul la 4G al node-ului Digi aflat în extravilanul comunei Topolog, județul Tulcea. Se va face acest upgrade? Când? Sau nu e posibil din punct de vedere tehnic și trebuie ca Digi să construiască aici propriul e-node?
În afară de acest node și cel de pe Spitalul Orășenesc Măcin județul Tulcea, care este al lui 2K Telecom, toate node-urile Digi din județul Tulcea pe lângă care am trecut (adică mai bine de jumătate de județ), au primit upgrade 4G de la începutul acestui an.
Dar cu node-ul de pe Spitalul Orășenesc Măcin județul Tulcea ce se va întâmpla? Va fi upgradat 4G, sau Digi va renunța de tot la el?
Avem 2 abonamente pe care vom fi siliți să le desființăm fiindcă nu ajung cei 5 GB de trafic în 3G dacă nu vom avea acoperire 4G și chiar nu am vrea să renunțăm la Digi. De aceea întreb.
Îți mulțumesc anticipat!

Salut, sarighiol,

Te rog sa imi scrii un PM cu datele de contact sa iti pot prelua o solicitare in urma careia sa fii anuntat.

View Postauto4115, on 12 mai 2019 - 08:27, said:

Semnal și viteză internet  slab in satul Zurbaua,com Dragomirești- Vale,jud. Ilfov.Va rog îmbunătăți-ți calitatea serviciului.

Salut, auto4115,

Te rog sa imi comunici in privat datele de identificare ale contractului respectiv pentru a te putea ajuta.

View Postcoricom, on 12 mai 2019 - 10:53, said:

Salut, Digi_helper!
Am comandat acum 2 luni un router wireless, niciun semn pana acum. Chiar nu sunt routere in stoc in tara?
Multumesc.

Salut, coricom,

Astept un PM cu datele de identificare sa pot verifica stadiul comenzii respective.

#10778
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 04.03.2016
Digi_helper daca mai am aplicația digi oriunde o mai pot folosi gratuit (din minutele nationale atunci cand sunt in afara)?
Vad ca in app story nu mai este dar eu inca o mai am instalată pe telefon

Ce informații poti sa imi oferi in acest sens despre aplicație?

Va mulțumesc anticipat!!!

Edited by Ghiordi, 13 May 2019 - 17:24.


#10779
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Helper..de ce pe Digi online nu este antena 1 și ProTV?? Așa a fost mereu?? Mulțumesc

#10780
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 30.01.2003
Nu sînt pentru că fiecare are propriul serviciu de streaming, Antena Play și Voyo. Nu sînt nici prin alte părți.

#10781
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
Asa e de când Antena 1 și ProTv cer bani

#10782
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,667
  • Înscris: 06.03.2004
Pro tv nu prea mai cere bani,e disponibil pe Pro Tv plus,gratis,dar nu prea-i lasa sa-l transmită pe platforme(Orange are).Mai au si ei niste reclama pe acolo.Nu cred ca cineva mai are abonament la Voyo.

Edited by clader, 13 May 2019 - 19:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate