Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15792 replies to this topic

#1
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008
Pentru ca forumul este din ce in ce mai greu de urmarit, in special pentru intrebari/raspunsuri (catre/ de la) cei autorizati, cred ca este util sa postam aici intrebari si sugestii.
Incep eu:
1. Ar fi util ca in cost-control sa apara consum date in retea si in rn.
2. Rn date, dupa 100MB, cu limitare viteza sau contra cost, N €/M MB.
3. Rn date dupa 100 MB, optiune suplimentara platita in abonament, pt inca ....MB.
3. Cum se calculeaza perioada de retentie: ex. Am DO2 pe un an, de 2 luni, vreau DO5. Mai "stau" 10 luni sau inca un an?
4. Portez peste un nr "provizoriu" digi. Retentia include lunile de "provizoriu", sau  "ceasul" pleaca de la zero?
Si ar mai fi....


#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
La concurență, migrarea către un abonament superior este gratuită :)

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Cred că îl cuplează adm. cu cel existent, deja există.

Poți sã dai pm Digi helper, dacã crezi cã nu vede întrebãrile.

Edited by crisstonne, 20 July 2014 - 17:49.


#4
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Migrarea catre un abonament superior (si la DIGI) este gratuita si o poti face oricand , fie ca e vorba de telefonie , internet sau TV.

Migrarea catre un abonament inferior e alta poveste... stiam ca se face contra unei taxe, dar mai multe detalii iti pot oferi DIGI_helper sau catalinman.


In ceea ce priveste portarea peste un numar provizoriu, daca nu modifici abonamentul propriu-zis se contorizeaza cu lunile de provizoriu (asa stiu)


#5
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008

 vasilemadalincristian, on 20 iulie 2014 - 18:38, said:

Migrarea catre un abonament superior (si la DIGI) este gratuita si o poti face oricand , fie ca e vorba de telefonie , internet sau TV.

Migrarea catre un abonament inferior e alta poveste... stiam ca se face contra unei taxe, dar mai multe detalii iti pot oferi DIGI_helper sau catalinman.


In ceea ce priveste portarea peste un numar provizoriu, daca nu modifici abonamentul propriu-zis se contorizeaza cu lunile de provizoriu (asa stiu)

Stiu ca se poate migra, in sus sau in jos!
Stiu despre taxe, intrebarea era in legatura cu durata abonamentului!
Si repet, sper sa postam aici intrebarile catre cdi din interior, ca sa fie mai usor de gasit raspunsurile!
Multumesc.


#6
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
Se pot opera modificari la abonamentele Optim atat pe parte de downgrade cat si pe parte de upgrade.
Pe parte de downgrade sunt anumite particularitati si anume ca nu se permite downgrade de la Complet la Optim respectiv de la Optim la Complet DACA la abonamentul Optim s-a contractat si un telefon.
In rest se permit orice fel de modificari conform clauzelor.

Am transmis si doleantele pe date in RN.

@LE - Desigur, pe viitor se poate sa imi trimiti PM fiindca sunt topicuri create pentru fiecare situatie in parte.

Multumesc.

Edited by DIGI_Helper, 21 July 2014 - 12:51.


#7
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008
Multumesc, asa am sa fac.
Deocamdata nu am situatii deosebite, doar mici nelamuriri.
Ptr mine e ok acum, cu observatia rn pt date. Nu as vrea prepay in cadrul abonamentului (adica extra optiune la abonament) pentru date suplimentare in rn, as prefera scadere de viteza, sau, mai bine, plata decenta pt "portie" de n MB in rn, atunci cand depasesc cei 100alocati.
Nu se va intampla prea des!
LE. Ma incadrez, este ok, platesc abonamentul.
Consum, deci platesc! (cand si CAT am consumat suplimentar)

Edited by cricri51, 21 July 2014 - 18:01.


#8
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Salut,
in ultimul timp pe Forumul Softpedia au aparut foarte multe informatii contradictori cu privire la serviciu preypay.De aceea am o intrebare pentru DIGI_Helper:exista vreo sansa ca in viitorul apropiat sa apara in portofoliu cartelei preplatite extraoptiunii ca si sau asemanatoare celorlante retele de telefonie mobila? multumesc.

#9
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

 danutzld, on 27 iulie 2014 - 14:34, said:

Salut,
in ultimul timp pe Forumul Softpedia au aparut foarte multe informatii contradictori cu privire la serviciu preypay.De aceea am o intrebare pentru DIGI_Helper:exista vreo sansa ca in viitorul apropiat sa apara in portofoliu cartelei preplatite extraoptiunii ca si sau asemanatoare celorlante retele de telefonie mobila? multumesc.

Orice modificare a serviciilor RDS o voi posta in topicurile dedicate.

#10
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
un jurnal fara rost, de inchis urgent!

#11
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Rușinică. Posted Image

http://www.rcs-rds.ro/digi-wifi


Attached File  Capture.PNG   49.59K   841 downloads

#12
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Se referă la GB  incluși utilizați prin rețeaua mobilă și nu la GB utilizați prin wi-fi!

#13
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Cred că nu te-ai prins,Posted Image  probabil ai citit în "vieză".  Posted Image

#14
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

 Annoying, on 23 august 2014 - 23:13, said:


Am transmis sa se corecteze.
Multumesc.

#15
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
Nici acum nu au corectat. Posted Image

#16
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
DIGI_Helper, ma chinui de maim ulte zile sa activez iMessage si nu reusesc. Pe alte forumuri am vazut ca si altii au problema asta. Poti sa ne spui daca e aceasta problema cunoscuta sau daca exista vreo restrictie? Spun asta pentru ca poate folositi vreun sistem SMS anti-spam sau asa ceva, care ar putea bloca SMS-urile primite in retea de la serverele Apple. Verifica, te rog.

#17
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
Ceva SMS-uri din afara sunt sigur blocate, nu pot activa aplicatia Sicher ( http://www.shape.ag/en/ ) pentru ca nu primes sms-ul cu codul.

#18
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
Alo?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate