Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15786 replies to this topic

#10801
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View PostB0gdan9, on 20 mai 2019 - 15:26, said:

@Digi Helper: Salut! O intrebare: in zona Caiata (jud. Vrancea), de cateva zile, conexiunea la net pe telefon este foarte lenta, ceea ce nu s-a intamplat anterior.

Chiar si in casa netul pe telefon mergea bine.

Exista vreo problema avand in vedere ploile din ultimele zile?

Si azi accesez greu site urile sau aplicatiile de pe telefon si nu pot intra nici in aplicatia Digi pentru a face plati.

Imi afiseaza cand 3G, cand H, cand H+, iar afara am 2-3 liniute la semnal ( imi cer scuze pentru limbaj, dar nu ma pricep in domeniu).

Am abonament, insa am incercat sa vad daca merge netul si cu o cartela Rds cu cca 90mb pe ea(daca are importanta) si la fel de greu mergea. Vroiam sa o reincarc,dar nu am reusit sa parcurg toti pasii tot din cauza conexiunii lente.

Se poate verifica, va rog, daca sunt probleme in zona? Multumesc.

Salut, B0gdan9,

Iti pot prelua o sesizare pentru verificarea situatiei, te rog sa imi comunici datele de identificare ale contractului intr-un mesaj privat.

#10802
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
am abonament digi optim nelimitat dae sunt in afara peroadei contractuale, vreau sa portez numarul in vodafone, deci clar ca pot sa plec de la digi fara sa platesc despagubiri, intrebarea e cum se procedeaza, trebuie sa-i anunt telefonic sa-mi anuleze abonamentul [si cat timp dureaza ] sau trebuie sa ma duc neaparat fizic intr-un magazin ceva ?

#10803
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 04.03.2016
Te duci direct la Vodafone si faci portarea!
Dureaza undeva la 3 zile lucrãtoare portarea.
O sa mai ai de fãcut un drum si la digi ca sa achiti factura pe luna curenta/costul in plus fata de abonament (in cazul in care existã SMS trimise catre alte retele... Etc)

Edited by Ghiordi, 21 May 2019 - 20:35.


#10804
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
factura o platesc online la digi, si portarea si cumpararea telefonului parca se pot face online la vodafone

Edited by cristirg, 21 May 2019 - 21:51.


#10805
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
vad ca trebuie sa platesc telefonul in avans 950 lei daca-l comand on-line. Daca ma duc in magazin si inchei contract acolo tot asa e trebuie platit integral?

#10806
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Aici vb de digi nu de vodafone. Ia legatura cu ei.

#10807
editzastan

editzastan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2008
Salutare Digi-Helper, am un abonament optim nelimitat care nu are perioada contractuala, se poate lua un telefon in rate la prelungire abonament?

#10808
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View Postcristirg, on 21 mai 2019 - 20:17, said:

am abonament digi optim nelimitat dae sunt in afara peroadei contractuale, vreau sa portez numarul in vodafone, deci clar ca pot sa plec de la digi fara sa platesc despagubiri, intrebarea e cum se procedeaza, trebuie sa-i anunt telefonic sa-mi anuleze abonamentul [si cat timp dureaza ] sau trebuie sa ma duc neaparat fizic intr-un magazin ceva ?

Salut, cristirg,

Portarea presupune reziliere automata, nu este necesar sa te mai prezinti intr-un sediu Digi.


View Posteditzastan, on 22 mai 2019 - 08:03, said:

Salutare Digi-Helper, am un abonament optim nelimitat care nu are perioada contractuala, se poate lua un telefon in rate la prelungire abonament?

Salut, editzastan,

Te rog sa imi scrii in PM datele de identificare ale contractului tau sa pot verifica.

#10809
maverick1508

maverick1508

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 27.05.2007
Pentru schimbarea numelui de familie din contract dupa casatorie e necesara deplasarea la un magazin digi? Multumesc.

#10810
pufafoca

pufafoca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.08.2018
@maverick1508

Da, trebuie sa te prezinti cu actul de identitate intr-un punct de prezenta Digi.

#10811
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View Postmaverick1508, on 22 mai 2019 - 12:27, said:

Pentru schimbarea numelui de familie din contract dupa casatorie e necesara deplasarea la un magazin digi? Multumesc.

Salut, maverick1508,

Pentru aceasta modificare este necesar ca titularul sa se prezinte cu actul de identitate in original intr-un sediu Digi.

#10812
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
@digi_helper

am un abonament optim nelimitat suspendat pe motiv de pierdere sim, mai dureaza pana pot inlocui simul, se poate suspenda abonamentul pentru o perioada de 3 luni? (fara mers in P0P).

Edited by pupama, 23 May 2019 - 09:18.


#10813
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View Postpupama, on 23 mai 2019 - 09:08, said:

@digi_helper

am un abonament optim nelimitat suspendat pe motiv de pierdere sim, mai dureaza pana pot inlocui simul, se poate suspenda abonamentul pentru o perioada de 3 luni? (fara mers in P0P).

Salut, pupama,

Suspendarea la cerere nu este disponibila si pentru serviciul de telefonie mobila, se aplica doar in cazul serviciilor fixe.

#10814
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007

View Postdumyro, on 17 mai 2019 - 20:25, said:

Salut  DIGI_Helper.
Am si eu o intrebare despre telefonul DIGI R1. In cutie se gaeste o folie de sticla si o husa de silicon?

View PostDIGI_Helper, on 20 mai 2019 - 13:42, said:

Salut, dumyro,

Aceste accesorii nu sunt incluse fiind necesar sa le achizitionezi separat.


Rds ofera spre vanzare huse de silicon si folii pentru acest telefon?

#10815
Geoweb35

Geoweb35

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.12.2015
Buna ziua sunt la nextgen acum,vreau sa stiu ce echipamente primesc daca semnez cu digi pentru Internet Fiberlink 300 (30lei) si Televiziune Digitala (30lei) fara alte extraoptiuni.

Am un televizor vechi si un Smart Tv.

Pentru televizorul vechi primesc un decodor ca sa receptioneze tv digital?

Prin Smart tv este nevoie de decodor sau receptioneaza tv digital cu decodorul televizorului?

La Internet fiberlink 300 echipamentul include si wifi sau trebuie sa cumpar router separat?

Ceva reduceri pentru pensionari?

Mulțumesc  




#10816
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View Postdumyro, on 24 mai 2019 - 01:13, said:


Rds ofera spre vanzare huse de silicon si folii pentru acest telefon?

Salut, dumyro,

Nu comercializam accesorii de telefoane.

View PostGeoweb35, on 24 mai 2019 - 09:20, said:

Buna ziua sunt la nextgen acum,vreau sa stiu ce echipamente primesc daca semnez cu digi pentru Internet Fiberlink 300 (30lei) si Televiziune Digitala (30lei) fara alte extraoptiuni.

Am un televizor vechi si un Smart Tv.

Pentru televizorul vechi primesc un decodor ca sa receptioneze tv digital?

Prin Smart tv este nevoie de decodor sau receptioneaza tv digital cu decodorul televizorului?

La Internet fiberlink 300 echipamentul include si wifi sau trebuie sa cumpar router separat?

Ceva reduceri pentru pensionari?

Mulțumesc  

Salut, Geoweb35,

In functie de infrastructura disponibila din zona ta se va stabili tipul de echipamente ce vor fi oferite la instalare.
Routerul poate fi achizitionat la pretul de 238 lei sau in chirie lunara de 5 lei.
Pentru serviciul de televiziune Digital vei primi in custodie un decodor sau Smart Cam (in functie de optiunea ta), pentru urmatoarele dispozitive se achita o chirie de 5 lei/luna pentru decodor, respectiv 3 lei/luna pentru Smart Cam.
Abonatii cu pensia lunara pana la 150 RON beneficiaza de o reducere de 10% din contravaloarea abonamentului pentru pachetul de televiziune analogic.

#10817
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 04.03.2016
150 Ron sau 1500 ron?

#10818
schekal

schekal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.01.2016
Salut. E disponibil VOLTE pe iPhone?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate