Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Vreau mai mult trafic. Soluții?

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#55
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postadryanos, on 17 mai 2014 - 00:45, said:

Un Tesla merita un abonament 4G cu macar 30 GB trafic pe luna...
Una la mana nu sunt cazut in cap sa dau pentru asta peste 50euro.
Doi la mana nu stiu daca va veni cu modem 4G(din cate stiu modelele din 2013 au doar HSDPA de 14.4mbps)

#56
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Ai bani de Tesla si n-ai bani de abonament la internet pentru el? Bun venit in Romania unde ne luam Tesla si facem abonament de 2 Euro la DIGI ca nu avem mai multi bani!

#57
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postadryanos, on 23 iunie 2014 - 18:22, said:

Ai bani de Tesla si n-ai bani de abonament la internet pentru el? Bun venit in Romania unde ne luam Tesla si facem abonament de 2 Euro la DIGI ca nu avem mai multi bani!
De ce dracu sa imi iau 4G(acoperirea este extrem de mica) sau mai mult trafic daca nu consuma atata.Sa cheltui bani in prostie.Mai bine diferenta il donez undeva.Arunca o privire ce abonamente/optiuni prepay am avut si cat plateam lunar la Vodafone/Cosmote/Orange  lunar.

Edited by ZIGZAG20, 23 June 2014 - 18:31.


#58
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
solutia simpla este dual sim sau router 3g + minim fl2 si pachetul de 5+5gb pentru 10ron

#59
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,150
  • Înscris: 04.02.2011
De fapt, abonementele la Orange cu 4G de 25GB costă 25€, nu e un capăt de lume. Eu îl am pe ăla de 16 cu 10 GB.

#60
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postcarmenclara1, on 24 iunie 2014 - 01:39, said:

solutia simpla este dual sim sau router 3g + minim fl2 si pachetul de 5+5gb pentru 10ron
Si mai simplu scot cartela din stick si il pun in masina 5GB de trafic.

#61
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
Sper ca cei de la Digi sa aiba atata intelepciune incat traficul suplimentar sa il puna la un tarif foarte mare. Exact ca al concurentei.
Altfel, in curand reteaua va fi sufocata de cei care fac streaming HD sau descarca de pe torenti filme full HD sa le vada pe ecrane de 800*480 pe telefoane de doi bani.

#62
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,572
  • Înscris: 20.10.2006
De ce sa puna un pret foarte mare ? Cine are de gand sa faca trafic mare face oricum chiar si cu viteza limitata. Un pret de 1 euro pentru 1-2 Gb ar fi ok.

#63
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
V-ati invatat cu preturi mici. Acum vrei 1-2 GB cu 1 euro.
Dar cand altii ofera 100 MB cu 1 euro/zi toata lumea e multumita.

Digi nu trebuie sa mai dea nimic in plus decat ce ofera acum.
Nici internet, nici SMS-uri.

Prea rau v-ati invatat.
In scurt timp nici gratis nu va fi suficient de ieftin pentru unii.

Edited by danutz1, 24 June 2014 - 16:26.


#64
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@LunaCrystal
ai idee cat taxeaza Orange sau Vodafone pt 1 GB ?

#65
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004
ce s-a intamplat cu vechea optiune unde (e adevarta ca era valabil pentru stick ) cu 10RON/luna primeai +5GB (pentru un total de 10GB)

#66
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

View Postdanutz1, on 24 iunie 2014 - 16:22, said:

.................
Digi nu trebuie sa mai dea nimic in plus decat ce ofera acum.
Nici internet, nici SMS-uri.
...............

Aici te contrazic. Treaba cu SMS-urile e o chestiune de marketing.
Digi isi poate creste exponential numarul de abonati daca ofera in abonament SMS-uri nationale si minute in retelele fixe. Si pote face asta. Ori abonamente speciale ori prin adaugarea de extraoptiuni.
Tineretul este in general interesat de SMS-uri iar cei de varsta mijlocie sunt interesati de minute in retelele fixe.

Pe mine in momentul de fata ma tin la Cosmote minutele oferite in reteaua Romtelecom. Pentru 6 Euro pe luna nu am internet, am 100 de minute nationale iar din cele 100 de SMS-uri nationale nu folosesc nici 10 (%). In retea si in Romtelecom cate 2000 de minute din care chiar consum.
Pentru copii insa trebuie sa incarc in fiecare luna cate 6 euro pentru a-si activa pe cartelele prepay o optiune cu SMS-uri nationale nelimitate. Asta ii intereseaza!

Sa vad cum vor functiona datele in roaming si poate... Cine stie? Cea mai ieftina extraoptiune de date la Cosmote este mai scumpa ca cel mai ieftin abonament de la Digi. Cam dublu ...

Edited by Lexon, 24 June 2014 - 18:23.


#67
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Minutele nationale sunt valabile si in retelele fixe iar daca le depasesti te costa 0,0005 euro/minut adica o jumatate de cent.
Inmulteste numarul de minute vorbite de tine pe fix din optiune cu acest tarif si vezi cat te-ar costa in plus pe langa cei 9 lei.
Apoi compara cu pretul pe care il platesti lunar pentru reincarcarea cartelei Cosmote.

Edited by danutz1, 24 June 2014 - 18:32.


#68
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@Lexon
Digi ofera deja minute nelimitate in retele fixe. http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

Dar scuza-ma ca te intreb, cu cine vorbesti asa de mult de ii important sa ai minute multe in reteaua fixa Romtelecom ? Posted Image

@danutz1
ai uitat de Digi Optim Nelimitat ? sunt minute nationale (fixe & mobile) nelimitate

Edited by danzi23, 24 June 2014 - 18:32.


#69
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca nu beneficiaza de Nelimitatul la 5 euro iese mai scump decat optiunea la Cosmote.

#70
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

View Postdanutz1, on 24 iunie 2014 - 18:27, said:

Minutele nationale sunt valabile si in retelele fixe iar daca le depasesti te costa 0,0005 euro/minut adica o jumatate de cent.
Inmulteste numarul de minute vorbite de tine pe fix din optiune cu acest tarif si vezi cat te-ar costa in plus pe langa cei 9 lei.
Apoi compara cu pretul pe care il platesti lunar pentru reincarcarea cartelei Cosmote.

Tocmai l-am pus pe fiu-meu sa socoteasaca el cam cate SMS-uri da pe luna de activeaza extraoptiunea aia cu SMS-uri nelimitate (6E fara TVA). Mi-a raspuns scurt, cam 2000 pe luna (5000 in doua luni si jumatate de cand are noul telefon). El este cu incarcarea cartelei, eu sunt pe abonament...

View Postdanzi23, on 24 iunie 2014 - 18:29, said:

@Lexon
Digi ofera deja minute nelimitate in retele fixe. http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

Dar scuza-ma ca te intreb, cu cine vorbesti asa de mult de ii important sa ai minute multe in reteaua fixa Romtelecom ? Posted Image
..................

Nu ma supar.
Cu ai batrani care mai traiesc, cu iubita, surori, matusi, etc...
Urasc sa vorbesc la telefon. Dar cand ai obligatii...
Trecerea la Digi m-ar salva si pe mine :))
As mai vorbi cu tine dar n-am minute pe fix ...

Trebuie luat in calcul si reversul. Toti din familie care au telefon fix Romtelecom ma pot apela fara costuri suplimentare. Daca trec pe Digi va trebui sa tot resping apeluri si sa-i apelez eu...

Dar totul este offtopic... Am dorit insa sa va raspund.

#71
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Pe batrani ii inteleg. Dar si iubita si surorile tale au doar telefon fix ? Arata-le si lor oferta Digi si atunci nu o sa mai ai probleme Posted Image
(btw, la telefonia fixa RDS primesti minute nelimitate sa vb in Digi Mobil si ii doar 5 RON pe luna)

Edited by danzi23, 24 June 2014 - 19:09.


#72
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,572
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanutz1, on 24 iunie 2014 - 16:22, said:

V-ati invatat cu preturi mici. Acum vrei 1-2 GB cu 1 euro.
Dar cand altii ofera 100 MB cu 1 euro/zi toata lumea e multumita.

Digi nu trebuie sa mai dea nimic in plus decat ce ofera acum.
Nici internet, nici SMS-uri.

Prea rau v-ati invatat.
In scurt timp nici gratis nu va fi suficient de ieftin pentru unii.
Vezi ca faci o confuzie, eu nu am zis sa dea gratis ci pe bani. Odata ce la 2 euro se pot da 3 Gb si cu minute nationale incluse, nu vad de ce nu ar fi rentabil pentru rds sa mai dea inca 2-3 Gb la 2 euro fara a mai da si minute nationale.

Cu sms-urile e alta treaba, discutam pe alte topicuri, si alea insa nu am zis ca vreau gratis ci doar in regim flat sa nu coste fiecare mesaj trimis.

View Postdanzi23, on 24 iunie 2014 - 16:26, said:

@LunaCrystal
ai idee cat taxeaza Orange sau Vodafone pt 1 GB ?
Da, sunt client chiar si am platit deci stiu bine ca dau cam 8 euro/Gb la Orange/Vodafone, si la depasire taxa suplimentara nu limitare de viteza. Mi se mai intampla si in prezent sa nu ajunga internetul din promotia ,,vorbesti, net primesti” si sa mai dau bani pe internet si intr-adevar e foarte scump. Bine ca mare parte din timp am semnal Digi si/sau Zapp. Streaming pe Vodafone fac cu seenow, mai scutesc mare parte din trafic.

Edited by LunaCrystal, 24 June 2014 - 19:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate