Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vreau mai mult trafic. Soluții?

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Pai trebuie sa mearga oriunde ca deaie e net mobil, insa pentru a sustine trafic mare in scari cum ai zis tu in situatiile cand cineva lasa torentele sau streamingul deschise toata noaptea sa se instaleze femtocell in scara/blocul acela.

#38
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@LunaCrystal nu ajuta femtocell in scara/bloc.... eu am unul in bloc, la usa ma conectez, semnal bun, -67 -75dBm, la mine in camera, la aprox 5m de usa, nu se conecteaza la acea celula.

#39
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Femtocell cu puteri de emisie mai mari trebuie atunci.

#40
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostLunaCrystal, on 15 mai 2014 - 15:15, said:


Asta e si ideea sa renuntam la fix in favoarea mobilitatii.
Sincer eu nu as renunta la fix in favorea netului mobil.E ok sa am net nelimitat pe mobil dar viteza variaza in functie de locatie.La netul fix am 1Gbps intotdeauna.Ca si mobilitate si solutie de back-up e ok.

Net mobil am pe telefon+tableta+un modem usb ca si back-up infipt in router+o sa am un abonament de date in viitoarea masina Tesla.

Edited by ZIGZAG20, 15 May 2014 - 22:32.


#41
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@ZIGZAG20 tot de la digi vei avea net in masina? :D

View PostLunaCrystal, on 15 mai 2014 - 22:25, said:

Femtocell cu puteri de emisie mai mari trebuie atunci.

De cateva zile s-a activat o celula pe 900mhz, de multe ori eram singurul care facea trafic, 6.5Mbit/s :D celula 7.2....

#42
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Da tot de la Digi.Sper ca va veni cu modul LTE.

#43
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014
Ce este acela femtocell de care vorbiti? Este un fel de sure signal?

#44
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Exact.

View PostZIGZAG20, on 15 mai 2014 - 22:27, said:

Sincer eu nu as renunta la fix in favorea netului mobil.E ok sa am net nelimitat pe mobil dar viteza variaza in functie de locatie.La netul fix am 1Gbps intotdeauna.Ca si mobilitate si solutie de back-up e ok.

Net mobil am pe telefon+tableta+un modem usb ca si back-up infipt in router+o sa am un abonament de date in viitoarea masina Tesla.
Si cat timp din luna aia downloadezi macar cu 800 Mbps ? Sau imparti netul cu vecinii ?

P.S. Nu te vad bine cu internet in masina, mai bine renunta la idea internetului in masina indiferent de provider daca nu vrei sa vezi rapid cu ce viteza merge internetul in iad sau inchisoare ori scaun cu rotile.

Edited by LunaCrystal, 16 May 2014 - 14:13.


#45
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@LunaCrystal - sa asculti radio online sau sa vorbesti cu kit hands free peste VoIp nu sunt activitati interzise de Codul Rutier. Doar nu iti inchipui ca va face web browsing in timp ce conduce.

#46
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostLunaCrystal, on 16 mai 2014 - 14:13, said:

Exact.


Si cat timp din luna aia downloadezi macar cu 800 Mbps ? Sau imparti netul cu vecinii ?

P.S. Nu te vad bine cu internet in masina, mai bine renunta la idea internetului in masina indiferent de provider daca nu vrei sa vezi rapid cu ce viteza merge internetul in iad sau inchisoare ori scaun cu rotile.
Back-up,streaming server(cunostintele mele au aces la continutul multimedia de pe serverul meu),torrente :) mini seedbox,Internetul in masina va fi folosit pentru spotify si GPS+update de firmware.

#47
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
In cazul tau da, merita Gigabit, dar in alte situatii nu prea e nevoie, in special in cazul celor ce nu au calculatoare performante.

View Postbiogood, on 16 mai 2014 - 16:20, said:

@LunaCrystal - sa asculti radio online sau sa vorbesti cu kit hands free peste VoIp nu sunt activitati interzise de Codul Rutier. Doar nu iti inchipui ca va face web browsing in timp ce conduce.
Doar pentru voip si streaming audio sa isi puna internet in masina ? Ca deja la video streaming e risc. Si exact aia mi-am inchipuit ca va face: browsing, streaming (dar si video), apeluri video prin skype/facebook, facebook, softpedia situatie in care riscurile nu ar fi chiar mici. Apoi si la streamingul radio poate se ia semnalul sau pica postul si distrage atentia sa vezi ce s-a intamplat de nu se mai aude nimic. Cam nasol sa ai internet mobil si permis de sofer in acelasi timp.

Edited by LunaCrystal, 16 May 2014 - 20:41.


#48
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Are browser masina Posted Image

[ http://cdn1.mos.techradar.futurecdn.net//art/car%20tech/Tesla/Model%20S/Tesla%20Model%20S%20(10)-580-90.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ZIGZAG20, 16 May 2014 - 20:43.


#49
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Un Tesla merita un abonament 4G cu macar 30 GB trafic pe luna...

#50
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
related: http://forum.softped...-folosit-lunar/

#51
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Am găsit și soluția, am trecut la Orange cu netul dar, e drept, costă ceva mai mult.

Edited by benis, 23 June 2014 - 17:31.


#52
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Si cat platesti pe 5 GB la Orange ?

#53
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004
Eu as veni cu o sugestie, ca traficul de pe abonamentele din acelasi cont sa se cumuleze. De ex. eu am facut DON pe numele meu pentru mine, prietena mea si parintii mei, care nu consuma absolut deloc (parintii) internet. Evident ca mi-ar placea ca practic, pe contul meu sa am 20 GB de internet din care sa consumam toti ( grosul eu, normal :)). Cu siguranta n-as consuma 20GB/luna, nici nu stiu daca as sari de cei 5, tinand cont ca am si la serviciu si acasa wifi iar cand ies nu prea stau sa vad filme pe telefon, dar n-ar strica sa fie acolo, pentru cazuri extreme :).

#54
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Hai sa ne multumim cu ce avem. 5 GB pentru 5 Euro sunt arhisuficienti. Ar trebui sa ofere si RDS-ul niste extraoptiuni pentru cei care vor trafic mai mult, dar mai intai sa-si rezolve problemele cu acoperirea si cu vitezele foarte proaste in anumite zone.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate