Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vreau mai mult trafic. Soluții?

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Bag de seamă că tot mai des mă aproprii de cei 5 Gb incluși la abonament. Aș plăti cu drag pentru un trafic mai mare la aceeași viteză există opțiunea asta la ei sau va trebui să car în continuare 2 simuri?.

#2
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Pe ce consumi 5 gb?(curiozitate personala :D )

#3
dariusann

dariusann

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 568
  • Înscris: 30.11.2011
torente cred sau download filme. eu unul am consumat un giga de net in doua saptamani si m-am uitat si pe digi online, mailuri 5 conturi, facebook deschis non-stop, dar fara torente sau muzica download

#4
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Nu ai cum să treci de 3 GB lunar fără torente. Dar în caz că ai nevoie de torente e bine că te poți folosi de el (spre exemplu eu am avut nevoie la școală de un documentar și am putut să mă folosesc de netul mobil că altfel 3 luam :)) ).

#5
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@adryanos
youtube (la calitate FullHD), coursera, reddit, 9gag, 4chan, forumuri, facebook, netflix si s-au dus cei 3 GB (de la DO2)

si avand in vedere ca la Orange cel mai ieftin GB dupa depasirea traficului de date alocat, costa 10,24 euro; nu ma astept ca la Digi sa fie mult mai ieftin.

#6
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011

View PostVortexx, on 14 mai 2014 - 18:29, said:

Pe ce consumi 5 gb?(curiozitate personala :D )
Hartă şi streaming radio în general. Youtube din când în când. Forum în versiunea full (cosumă cam 1 MB la încărcare).
.

Deci da, poţi face traficul ăsta şi fără torente. Eu unul nu am avut nevoie să dau jos de pe torente pe netul mobil.

#7
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 12.02.2008
Daca bagi streaming, 5 giga sunt o picatura

#8
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@benis
streaming radio :-? de ce nu asculti direct radio pe mobil ? oricum platesti la stat pt el :)

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Eu instalez tot felul de rahaturi de jocuri, azi mi-a venit sms ca am atins 3gb.

#10
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Si eu depasesc citeodata cei 5GB.Lucrez in ture si nu am net la servici.Folosesc mult digi-online ,moto gp,fotbal,emisiuni sportive,digi 24,formula 1,diverse info pe net.....si se duc cei 5 GB.Uneori mai trebuiesc citiva in plus.

#11
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Voi va dati seama ce ar fi fost de curu' nostru daca eram la Orange sau Vodafone ? Posted Image

Edited by danzi23, 14 May 2014 - 19:41.


#12
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Digi sa traiasca !!!
Sa dea Dumnezeu sanatate lu Domn Patron !!!Posted Image

#13
Dorje

Dorje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 03.08.2006
interesant topicul, pacat ca s-a aruncat cu offtopic la greu.
solutii sunt, doar sa se doreasca... a se vedea sistemul celor de la orange cu extraoptiuni platite care se adauga la abonamentul de baza.

#14
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postdanzi23, on 14 mai 2014 - 19:03, said:

@benis
streaming radio :-? de ce nu asculti direct radio pe mobil ? oricum platesti la stat pt el :)

Ai auzit de Spotify ?

#15
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011

View Postdanzi23, on 14 mai 2014 - 19:03, said:

@benis
streaming radio :-? de ce nu asculti direct radio pe mobil ? oricum platesti la stat pt el Posted Image
Bullshitul din FM? La ăla te referi? Boooring!

View Postdanzi23, on 14 mai 2014 - 19:41, said:

Voi va dati seama ce ar fi fost de curu' nostru daca eram la Orange sau Vodafone ? Posted Image
Păi eu sunt la Orange și pănă la urmă am să măresc abonamentul și să stau numai pe Orange, Digi să-l folosesc prin Digioriunde. Dar nu mai bine stau numai pe Digi și le dau lor banii?

#16
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
E doar o chestiune de timp pana vor veni optiune de 1-2-3-4GB contracost. Sau, eu cred mai mult in varianta asta, optiunea ca pentru 1-2 euro la abonament sa primesti net nelimitat fara ca viteza sa scada dupa o anumita cantitate de trafic consumat.

#17
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
gandeste-te la ce oferte reu concurenta.
de ce ar da Digi pt 4 euro pe luna (DO2+2 euro) net nelimitat fara scadere a vitezei dupa un anumit numar de GB ?

ii un vis frumos Posted Image

Edited by danzi23, 15 May 2014 - 10:57.


#18
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Pentru acelasi motiv pentru care au oferit DON la 5 euro, spre deosebire de ceilalti care in cazuri exceptionale il ofereau la 15 euro, si in mod curent la 29 de euro. Minim 29 de euro.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate