Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Cel mai prost serial romanesc ever: "Alta saptamana nebuna" sau "Traznitii" ?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Am incercat sa inteleg de ce serialul asta "Alta saptamana nebuna" se cheama serial de comedie.
Este cineva care rade la prostia asta de serial? Chiar sunt curios...

Bine.... stiu si sunt intru totul de acord ca cel mai varza serial este sau a fost ala cu Traznitii in NATO" sau cum se cheama mai nou, de pe prima sau unde era, dar nici asta nu e departe.

#2
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Traznitii e pur si simplu o mizerie. Celalalt poate fi doar nereusit, dar in nici un caz nu sunt de acelasi nivel.

Edited by prisonbreak, 29 April 2014 - 23:23.


#3
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Mi-e greu să fac o comparație. De mult timp mi s-au părut toate serialele românești idioate și nu le-am mai urmărit. Mă uit la seriale americane gen "Castle" care e un fel de comedie polițistă și nici nu se compară cu porcăriile astea românești. Sau poate românii noștri vor să facă ceva autentic. Atunci să facă ceva gen nea' Mărin miliardar care arată umorul țăranului român și care te face să fii mândru că ești român nu toate porcăriile ce se dau azi în care românul este prezentat ca un idiot retardat. "Comedia" acestor seriale se bazează pe cât de idioate sunt personajele.

#4
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Cred ca nici producatorii nu au stiut ce gen de serial au vrut sa faca. Nu conteaza parerea noastra, atat timp cat o parte din populatie se uita la acest serial.

#5
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,618
  • Înscris: 13.06.2004
Cred că "Lacrimi de tâmpire", pardon, iubire.
Iar de la trustul Pro(stie) oribilităţile de la "La bloc" şi "Las fierbinţi".

Edited by djl, 29 April 2014 - 23:49.


#6
Dragonasu

Dragonasu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 19.03.2014
Mie nu imi place de nici-o culoare. Nu ii vad rostu, nici nu gasesc umorul serialului.

#7
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011
E genial "altă săptămână nebună". Posted Image   Posted Image Singurul serial românesc care îmi place până acum. Posted Image  La ultimul episod am râs pe cinste când șefa de departament l-a sunat pe Alex (Puică), normal că a intrat în bucluc, după cum îi stă în fire, trezindu-se la toaleta femeilor pe WC, la trei pași de ea. Posted Image Aa, și faza cu vibratorul în birou...ce expresie avea... Posted Image  Degeaba scriu aici despre anumite scene, nu pot anima ghinionul comico-tragic cel paște pe acest personaj cu fiecare oportunitate ce se ivește. Actorii chiar se potrivesc, intră de minune în pielea personajelor.
Apropo, nu e chiar inspirație românească. A fost tradus din engleză în română după filmul "The worst week of my life". Am văzut decât primul episod "in British version". A fost o dezamăgire totală, cel mai insipid cu putință. Posted Image

Cât despre "Trăzniții"...o grămadă de trăzniți care umblă pe platoul de filmare. Posted Image Nu mă pot uita la așa ceva...

Edited by DiaboliKa, 30 April 2014 - 00:44.


#8
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 22.04.2009
Seriale, emisiuni romanesti, despre ce vorbim? Toate sunt la fel de praf. Incepand de la Mireasa pana la cele enumerate de tine. Eu incerc sa-i conving pe-ai mei sa renunte la CATV, nu de alta, eu urmeaza sa ma mut cu facultatea si mi-e ca o sa ajunga sa fie indobitociti de ale rahaturi de la televizor.

#9
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
La Bloc chiar era fain, dar incepuse sa devina penibil, ca orice chestie romaneasca. Mai ales dupa ce au plecat Americanu, Nea Popa si Costel. Apoi serialul isi facuse la un moment dat un spin-off ce le avea pe proastele alea 3 ca personaje principale (Fete cu lipici parca) si acolo erau niste episoade care erau luate direct din serialul "Coupling USA". Am ramas tampit cand am vazut rip-off-ul.

#10
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,031
  • Înscris: 31.07.2007
Serialele de comedie romanesti comparate cu alea americane ii ca si cum un copil de 5 ani ar incerca sa faca din plastilina statuia lui David copiindu-l pe Michelangelo.

#11
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Trazniti in Nato (prima varianta) mi-a placut, dar doar cand actiunea era in armata :D
La bloc iarasi mi s-a parut bunicel la inceput.
Dar aveam 12-13 ani cand le-am vazut. Acum, cand le revad, aceeasi parere o am pt ca imi aduc aminte de perioada respectiva ^_^

 dan-s, on 29 aprilie 2014 - 23:24, said:

Mă uit la seriale americane gen "Castle" care e un fel de comedie polițistă și nici nu se compară cu porcăriile astea românești.
Alta porcarie desi l-am recomandat si eu pe aici cand credeam ca e nevoie.
Nu pare cu nimic mai special decat astea romanesti facute de Pro/Prima dpdv al scenariului. Ca si buget, decor bineinteles ca e peste.

Daca vrei serial bun, politist, vezi "The Shield". Am inteles ca "The Wire" iarasi e bun, dar inca nu l-am vazut.
Sau doar cu investigatii criminale vezi NCIS sau CSI:LA primele sezoane.

#12
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
De ce nu bagi si mizeria aia cu tarani, Las Fierbinti? Nici la aia nu razi decat daca esti... nu spun cum, nu vreau sa supar fanii.

#13
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Cum de nu ati mentionat de cel cu adevarat cel mai prost serial romanesc din ultimii ani? Nu vorbesc de cat de prost e realizat, ci despre mesajele transmise, de indobitocirea in masa a romanilor. Va dau indicii? E cu si despre tigani. E... e! Inima de tigan. Ala serial cu adevarat dobitoc.

#14
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,980
  • Înscris: 14.08.2007

 onlyone, on 29 aprilie 2014 - 23:15, said:

Am incercat sa inteleg de ce serialul asta "Alta saptamana nebuna" se cheama serial de comedie.
Este cineva care rade la prostia asta de serial? Chiar sunt curios...
Am vazut cateva episoade pe sarite ... mie mi s-a parut ok. Am vazut unele comedii americane care erau considerate "comedia anului" si erau mult mai jalnice decat serialul asta.

#15
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cat de tare e topicul asta...
frate... cina mama naibii va obliga sa va uitati daca nu va plac?!?
s-au termenat bateriile la telecomanda? v-a cazut netul? sau ce?!?

#16
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Tu stii cine e Nicolae Guta? Stii, dar nu-l asculti. Daca nu-l asculti, nu inseamna ca nu stii cine e.

#17
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pe considerentul "cine se-aseamana, se aduna", e normal  sa fie foarte multi admiratori convinsi ai acestor "seriale de rasunet" tipic romanesti., care se regasesc in dobitocii de pe ecran. La bloc, Traznitii, La´s Fierbinti,......suferintele celor tineri,.....  neintelesi,.....

#18
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
E chiar OK serialul asta si Horatiu Malaele e un actor genial.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate