Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

5 noi canale H.D criptate la U.P.C. din data de 01.02.2014: 163-Auto Moto Sport,196-Etno HD,197-Mooz HD, 198-Mezzo HD & 976 - Hustler HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
635 replies to this topic

#109
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 o_p_2005, on 01 februarie 2014 - 12:16, said:

Eu le văd pe toate cele noi, mai puţin Hustler HD (acces restricţionat!). TV Maxim vechi cu Maxpack, DVR-HD.
Sper ca măcar Mezzo HD să rămînă la liber; oricum ar fi, nu le mai dau niciun ban în plus.
ala, moloz hd si hustleru hd...Posted Image

#110
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009

 MD, on 01 februarie 2014 - 09:35, said:

(...) baga si saracii din call center ce pot, pana se trezeste Savarina sa le dea un comunicat cu ce poveste trebuie sa spuna clientilor si cine va receptiona sau nu noile canale HD.(...)

 becali, on 01 februarie 2014 - 11:40, said:

(...)
-canalele sunt de proba pentru a se vedea reactia clientilor (...) si se pot aduga unui cont contra sumei de 5 lei
S-ar părea că trezirea a fost cu fața la pernă...Posted Image

#111
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 mojook, on 01 februarie 2014 - 10:09, said:

Stati numai sa vedeti chestie interesanta. Chiar in aceste momente, "while we speak", ma duc in camera fetitei, are un tv cu ci+, zic sa verific si aici posturile nou introduse. Surpriza! Aici merg o mare parte! Auto motor sport hd nu merge, apare tot ecranul negru, iar la hustler hd apare "Acces restrictionat" desi am passion activ, ma rog, un passion mai vechi (iar povestea cu multitudinea pachetelor si variantele lor).
Deci merg etno hd, mezzo hd si mooz dance hd, care e transmis 720p.
Poate mai confirma cineva cu card ci+ daca ii merg si ce ii merge.
Ai parentalul activat ?Posted Image

 Traznitul, on 01 februarie 2014 - 10:14, said:

Prea v-ati invatat ca UPC-ul sa lanseze totul la ora 00:00 Posted Image Daca mai au ceva de lucru, mai ales ca nu exista informare oficiala a lansarii, unii membrii ai forumului chiar exagereaza cu comentariile negative...
Prietene io am fost invatat ca UPC-ul sa se comporte nemteste....in ultimul timp da dovada de multa balbaiala marca RCS.

 mike2044, on 01 februarie 2014 - 10:31, said:

Eu am si ci+ si cisco hd si sunt restrictionate toate canalele noi...specific ca am Maxim hd.
Sunt curios,n-a sunat nimeni la RC sa intrebe cum va fi cu aceste noi canale!?
Daca-i pe favoritisme si selectii, tu trebuia sa le prinzi, ca doar ai parasit de curand concurenta in favoarea UPC-ului.

 crislacor, on 01 februarie 2014 - 10:33, said:

Cu siguranță va fi HD, interesul pentru a fi difuzat canalul în acest format este pur și simplu comun...
În plus, eu mi-am format un fel de teorie, bazat fiind pe ultimele mișcări de pe piața TV...în fine, nu mi s-ar părea ceva ieșit din comun să aveți, în curând, posibilitatea de a urmări la UPC mai multe canale ce încep cu „Digi”, în pachet separat, bineînțeles...Posted Image

În sfârșit, un mesaj atât de lung și, totuși, fără cele trei litere „magice”: DVR...Posted Image  Bravo...!Posted Image
Pe mine chiar nu ma intereseaza canalele respective, poate doar ala cu animaluri, dar in mod normal asa ar trebui, banul nu face rau niciunei firme.

#112
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009
MyZen-u' nu-l mai vrei...?Posted Image

#113
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

 o_p_2005, on 01 februarie 2014 - 12:16, said:

Eu le văd pe toate cele noi, mai puțin Hustler HD (acces restricționat!). TV Maxim vechi cu Maxpack, DVR-HD.
Sper ca măcar Mezzo HD să rămînă la liber; oricum ar fi, nu le mai dau niciun ban în plus.

Eu din contra. Am DTV Maxim HD si vad doar Hustler HD. Fac un nou pachet cu cele noi sau vor fi incluse in DTV Maxim ?
Pe site nu este nicio informație ...

LE de AXN HD nu se aude nimic ? Ăla era un canal bun de introdus...

Edited by enderlabs, 01 February 2014 - 13:03.


#114
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014
La U.P.C praf in ochi costa 5 lei , super afacere.

#115
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
5 lei în plus pt canalele introduse?  WTF......
Pt Etnobotanice HD? Ăștia chiar sunt duși cu pluta.....
Rog pe această cale UPC-ul să-mi blocheze accesul la aceste canale restricționate, m-am săturat să zapp-ez printre ele fără rost.

#116
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 crislacor, on 01 februarie 2014 - 12:48, said:

MyZen-u' nu-l mai vrei...?Posted Image

La ala i-am pus cruce.Posted Image

#117
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
fix asta e si parerea mea! pentru ce mama naibii sa dai 5 lei in plus din moment ce nu stii ce primesti la schimb? singurele ok pentru mine ar fi arte si mezzoLive dar preferam (si mi se parea normal) sa le avem toti in teste ca sa putem face alegeri in consecinta! asa UPC-ul isi taie singur craca!
nu stiu ce socoteli ai facut tu Orange dar la mine e cam asa... daca sun si ma abonez voi da 5 lei pentru etno, moto sports, mooz si mezzolive?!! nu inteleg cum poti cere bani pentru un pachet in care nici macar nu ai bagat toate canalele care il vor forma!

#118
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Sfidare pe fata pachetul asta. Eu inca mai sper ca fatucile alea din „col senter“ nu au  fost informate cu privire la noile canale, caci altfel e o gafa din lungul sir de boacane ale celor platiti cu bani multi sa aduca profit, strategii de dezvoltare si alte concepte utopice pentru companie.

#119
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Eu platesc, dar platesc pentru continut premium.
Adica, dau bani pentru content sportiv, filme si muzica dar de calitate.
As plati pentru canalele Dolce si/sau Digi 10/20 lei
As plati pentru MTV HD, Comedy Central, Univesal, Disney Junior, I Concert HD (exceptional, bravo celor de la RTC) ....
sa vedem propunerea UPC

Etno HD - 0 barat
Mooz HD - e ok, e romanes, e HD, nu stiu muzica difuzata
Mezzo Live HD - nu ma dau in vant, mi-e indiferent, dar totusi + plus fata de ETNO
Arte HD- OK, valabil ca la Mezzo
Shorts HD - varza, e Sundance 2, nimic interesant
Auto Motor Sport HD - mai bine luau altceva de la nemti in HD, o cu minus
Hustler HD - pentru pasionati, nu ma intereseaza
AXN HD - da, il vreau, dar avand maxim ma asteptam sa il primescin pachet (la Orange este in maxim, la RTC e de la a doua otiune de abonament, scuze daca gresesc)

+ urata treaba cu clientii selectionati (poate de fapt vom avea toti acces pana in luna martie, cine stie)
Oricum, un pachet pentyru care nu as marsa, astept altceva ca sa pot sa dau bani mai multi la UPC

#120
Cristian_A

Cristian_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 26.09.2011
Să vedem câți vor dori să plătească pentru noile canale, eu nu!

#121
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
incep sa imi amintesc si ca acum cateva luni cand au disparut din grila (chiar daca nu din vina UPC) ESPN-urile care erau un punct forte al Maximului (pentru mine) nu am primit nimic asemanator ca si content la schimb dar nici pretul abonamentului nu a scazut! si Sport1 era mai sportiv decat prezentul hibrid Megamax! noroc cu SuperBowlul din weekendul asta! urata politica oricum!

#122
nolf2

nolf2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 23.11.2005

 cristip20, on 01 februarie 2014 - 11:38, said:

Pe DVR HD am acces restrictionat, pe CI+ functioneaza noile HD'uri, mai putin HUSTLER HD.

Update
Am sunat la Call Center, mi le-au activat si pe DVR cu mentiunea ca sint de perioada de test, o luna de zile, si daca doresc sa le vizionez in continuare va trebui sa platesc pt ele.

#123
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,472
  • Înscris: 17.06.2007
AXN HD nu are cum sa il bage in pachet separat. Probabil e o bulibaseala tipc upc, cand or sa vada ca nu o pot scoate la capat renunta la pachete si la alte tampenii. Au mai incercat ei si alta data chestii deastea si au dat-o in bara.

#124
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Daca este in perioada de test de ce nu este la liber pt toata lumea?
Incurcate sunt caile UPC-lui...... deja m-au enervat prea mult astazi.

#125
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

 donmarinica, on 01 februarie 2014 - 13:54, said:

AXN HD nu are cum sa il bage in pachet separat. Probabil e o bulibaseala tipc upc, cand or sa vada ca nu o pot scoate la capat renunta la pachete si la alte tampenii. Au mai incercat ei si alta data chestii deastea si au dat-o in bara.

Va zic de acum ca o sa fie in pachet separat. Vezi cazul Bollywood unde nimeni nu v'a ascultat in legatura cu sondajul, si pe dolce mai sunt si in pachetul unde sunt toate posturile. Si mai vezi cazul Viasaturi, unde toata lumea plangea, si tot in pachet separat au fost bagate. Asa ca pregatiti-va portofelul.

#126
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Pai eu deja platesc o optiune HD de 10 lei. Acuma mai e una? Foarte frumos.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate