Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#4771
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
La powermatic II + la filtrele mai lungi (25 mm) e nevoie de folosit foarfeca. La cele de 20 mm e de ajuns sa le bati putin de masa, iar la cele mai scurte de 20 mm ies destul de ok.

#4772
77-tec

77-tec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2011
Avand in vedere ca ai si experienta cu Mikro, care dintre ele consideri ca incarca mai aproape de tigarile din comert? (excluzand comoditate data de Powermatic-stric din punct de vedere "densitate tutun-creion")

#4773
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Post77-tec, on 09 februarie 2018 - 14:10, said:


Ce dimensiune au filtrele pe care le folosesti ?
E nevoie sa le faci freza cu foarfeca dupa umplere ?
Alea care s-au scuturat erau de 15mm. Astea de acum de 25mm. Nu e nevoie sa le fac cu foarfeca, le bat in cap putin!

#4774
pink_panther73

pink_panther73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.02.2018
Salutari tuturor,

M-am apucat si eu de ceva timp de confectionat tigarete si am gasit pe Okazii.ro tigaretele de foi PROMPT. Le-a folosit cineva? Din cate am vazut vanzatorul are un rating excelent. A cumparat cineva de la el - bogmad256trading664? Multumesc!

Edited by pink_panther73, 10 February 2018 - 10:20.


#4775
salexandriuc

salexandriuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.01.2009

View Postpowercut98, on 05 februarie 2018 - 13:11, said:

Mulțumesc! Ideea nu e de economii, doar că am observat, fiind nefumător, că devin din ce Ăźn ce mai urĂąt mirositoare țigările pe care le fumează. Mă gĂąndesc doar să fie un substituent la țigările actuale. M-am uitat la produsele pe care mi le-ai spus și ĂźntĂąmplător am găsit tuburi cu filtru pall mall albastru - cu cărbune activ. Pare ok tutunul din ce am citit pe la comentarii. O să Ăźncerc, să nu zic că n-am avut intenții bune :).

Tuburi: Benson&Hedges bate tot
Aparat: Mikromatic. Nu dati banii pe prostii.
Tutun: Pall Mall alb in cazul tau. Cauta pe site-uri. E adus din ungaria. Punga sigilata & all.

Eu acum folosesc si capetele alea de plastic de tin gudronul si e perfect.

Dupa ce ai fumat injectate, si cumperi un pachet din comert - iti vine sa vomiti dupa una doua tigari din comert. Nu sunt singurul care a experimentat senzatia. Invers nu a fost asa. Inseamna ca alea din comert sunt bune tare.

Eu acum folosesc si capetele alea de plastic de tin gudronul si e perfect.

Dupa ce ai fumat injectate, si cumperi un pachet din comert - iti vine sa vomiti dupa una doua tigari din comert. Nu sunt singurul care a experimentat senzatia. Invers nu a fost asa. Inseamna ca alea din comert sunt bune tare.

#4776
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
stai sa vezi dupa 4 ani de injectate cum e sa fumezi o tigara de magazin :))))

#4777
pink_panther73

pink_panther73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.02.2018
Salut,

azi mi-au sosit tigarile de foi PROMPT comandate la bogmad256trading664 / okazii.ro. Super calitate! Merita incercate! Fara cotoare ca la Pegasus, se injecteaza fein, aroma super! Ies intr-adevar mai putine tigarete dar merita tot deranjul. Toate bune.

#4778
Amethysst

Amethysst

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.12.2017
Tuburi excelente mai sunt și Philip Morris.

#4779
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005

View Post77-tec, on 09 februarie 2018 - 14:46, said:

Avand in vedere ca ai si experienta cu Mikro, care dintre ele consideri ca incarca mai aproape de tigarile din comert? (excluzand comoditate data de Powermatic-stric din punct de vedere "densitate tutun-creion")

Cu tutunul adecvat, ambele aparate fac tigari de bune. Cel mai bine merg cu tutun firicel (gen Senator sau Ohm). Cat priveste "densitatea tutun-creion", conteaza cantitatea de tutun asezata in fanta si distributia cat mai uniforma. Sansa sa faci "creioane" e mai mare cu Mikromaticul, deoarece poti forta manivela sa bage cat vrei tu, la Powermatic nu prea te lasa, ca intra protectia motorului si te trezesti cu tubul umplut doar pe jumatate. In Mikromatic am bagat tot felul de tutun, firicel (de toate tipurile si latimile, de la cel de rulat pana la OHM), solzisor, din tigari de foi, vrac, plus si combinatii intre ele. Probabil din acest motiv a inceput sa dea semne de oboseala, mai ales cand folosesc doar tutun din tigarile de foi. In Powermatic nu m-am riscat si am incercat doar OHM (blue si silver), cu, care vad ca se intelege destul de bine. Daca mai da cate un rateu la 100 de tuburi. Cu Arrowhead imi dadea rateuri foarte dese, asa ca am renuntat la el. Binenteles conteaza foarte mult si cat de umed sau uscat este tutunul.
In concluzie, daca folosesc exclusiv doar OHM, din punctul meu de vedere, a meritat sa bag 350 lei in Powermatic, merge mai repede sa umpli cu el fata de Mikromatic. Dar e bun si Mikromatic, il tin si pe el, pentru cand e nevoie sa folosesc altfel de tutun. Si inca ceva, am observat ca de cand folosesc Powermatic-ul imi ies mai multe tigari, Am inceput sa bag mai putin tutun, de frica sa nu-mi dea rateuri.

View PostAmethysst, on 15 februarie 2018 - 21:59, said:

Tuburi excelente mai sunt și Philip Morris.

Doar cele carbonate, cele simple nu-mi plac

#4780
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006

View Postdanyel61, on 16 februarie 2018 - 12:36, said:


de cand folosesc Powermatic-ul imi ies mai multe tigari, Am inceput sa bag mai putin tutun, de frica sa nu-mi dea rateuri.

pai veeezi...cand va ziceam eu ca scot 33 de pachete la punga de ohm ziceati ca mint....

#4781
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Salut poluatorii!Un pic de ajutor,va rog. Fumator de kent4,vreau sa ma reprofilez.Pentru aparat am inteles ca Mikromatic e cel mai bun dar la tuburi si tutun sunt in ceata. Deci:Ce cumpar si mai ales, de unde? Vreau magazin fizic sau persoana de la care sa cumpar. Sunt din Buc. Am cont pe Okazii :) .una doua pareri, se poate? Multumesc.

#4782
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Citește macar ultimele 10 pagini și găsești răspuns.

#4783
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Multumesc pt rabdare si ajutor.

#4784
gheorg1975

gheorg1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 28.08.2004
Are cineva aparat pentru tuburi slim ca in poza ? As vrea câteva impresii despre el. Mulțumesc anticipat. Attached File  11-19-38-Ruby-Store-EC93-ultra-slim-6-5mm-diameter-tube-Newest-Electric-Cigarette-injector-Machine.jpg   54.98K   9 downloads

#4785
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postpink_panther73, on 14 februarie 2018 - 21:29, said:

Salut,

azi mi-au sosit tigarile de foi PROMPT comandate la bogmad256trading664 / okazii.ro. Super calitate! Merita incercate! Fara cotoare ca la Pegasus, se injecteaza fein, aroma super! Ies intr-adevar mai putine tigarete dar merita tot deranjul. Toate bune.
Cum sunt in comparație cu primus și fiesta?

View PostFARAROTI, on 17 februarie 2018 - 09:56, said:

Salut poluatorii!Un pic de ajutor,va rog. Fumator de kent4,vreau sa ma reprofilez.Pentru aparat am inteles ca Mikromatic e cel mai bun dar la tuburi si tutun sunt in ceata. Deci:Ce cumpar si mai ales, de unde? Vreau magazin fizic sau persoana de la care sa cumpar. Sunt din Buc. Am cont pe Okazii :) .una doua pareri, se poate? Multumesc.
Din experiența îți zic ca e mai comod sa iei online. Dacă vrei tutun la punga și nu din țigări de foi, cauta-l pe Emil Stoian pe ocazii. Sta la Ghencea.

View Postdanyel61, on 16 februarie 2018 - 12:36, said:

Am inceput sa bag mai putin tutun, de frica sa nu-mi dea rateuri.




Era și cazul :lol:. Mai tii minte cum mă chinuiam eu sa trag din țigările tale super indesate :)). Cât fumam eu 2, tu fumai una :lol:

#4786
pink_panther73

pink_panther73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.02.2018
Tigarile PROMPT sunt super! Merita sa le incercati! Incomparabile cu primus si first. Vedeti ca e unul pe okazii care are preturi bune si o gramada de produse si tuburi - bogmad256trading664. E firma, elibereaza factura, tot tacamu'! Rating-urile sale sunt excelente-nu este tepar!

#4787
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Următorul stoc îl fac cu țigările alea. Chiar m-ai făcut curios :D.

#4788
pink_panther73

pink_panther73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.02.2018
eu imi fac tigari rulate pe 6mm cu filtre de 22 iar tutunul din Prompt este foarte pretabil pentru rulat. Are o culoare extraordinara - galben-portocaliu. Mie si nevesti-mii ne-a placut foarte mult. Am un fost coleg de facultate din Ploiesti si mi-a spus ca in Ploiesti peste 60% din fumatorii de Pegasus s-au orientat catre Prompt-calitate superioara Pegasusului, se injecteaza mult mai bine, fara cotoare, craci si alte asemenea.

Toate bune!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate