Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#4735
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Stai cu ochii pe okazii dupa Ohm (vandut de emilstoian) si Arronhead (vandut de drewklein).
Ambii vanzatori sunt de incredere, ambele tutunuri sunt ok.
Sau (dar mai scump), tutun Senator.

Edited by danyel61, 15 January 2018 - 11:21.


#4736
salexandriuc

salexandriuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.01.2009

 danyel61, on 13 ianuarie 2018 - 23:55, said:

Chesterfield albastru are filtrul perforat, nu-l compara cu alte filtre neperforate. Filtrele perforate reduc semnificativ tăria tutunului.
Am mai găsit și un Gizeh cu un filtru interesant, pare a fi o hârtie impregnată in carbon. Cine vrea tuburi cu ardere lentă să Ă®ncerce Raw, sunt semitransparente.

Eu am avut Chesterfield albastru cu filtru de 25 mm si nu avea perforatii.

Tubul perfect pentru mine: 25 mm, carbon si perforatii, fara gust de hartie. Asemenea tub nu exista.

#4737
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Ohm si Arronhead pe okazii, cine are nevoie...

#4738
sosow

sosow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.06.2007
Salut. Am tot fumat pall mall blue la pg de 50gr, dar am simtit ca i-a scazut calitatea, e mai slab si a inceput sa usture, acum caut un tutun mai ok, deci mediu spre strong si sa nu usture,  ce s-ar incadra in aceasta categorie, ma tenteaza ohm dar nu stiu cum este, ceva recomandari va rog?

#4739
Amethysst

Amethysst

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.12.2017

 sosow, on 30 ianuarie 2018 - 18:11, said:

Salut. Am tot fumat pall mall blue la pg de 50gr, dar am simtit ca i-a scazut calitatea, e mai slab si a inceput sa usture, acum caut un tutun mai ok, deci mediu spre strong si sa nu usture,  ce s-ar incadra in aceasta categorie, ma tenteaza ohm dar nu stiu cum este, ceva recomandari va rog?
Tutun care mie îmi pare mediu spre strong ar fi Marlboro Gold 50g sau Rothmans 50g Pentru mine mediu e și Marlboro Red, dar poate ție o sa ți se pară tare.

#4740
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

 xcit, on 12 februarie 2014 - 23:53, said:

uite [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vHy5zOCVzj8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Poti sa-mi spui, te rog, daca powermatic 2 hauser face acelasi lucru?
Multumesc

Si inca ceva: eu fumez tigari Camel, cam 2 pachete/zi. Ce tutun/ foita/filtre trebuie sa cumpar ca sa fie la fel (sau mai bune) ca cele gata facute? Sper ca sunt fumatori de Camel pe aici!Posted Image

Edited by dorel232004, 31 January 2018 - 18:21.


#4741
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
e acelasi lucru

#4742
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007
Mi-am cumparat si eu masina de injectat powermatic II. Merge excelent. Nu am facut in viata mea tigari cu nici un fel de aparat dar cu asta practic nici nu trebuie sa ai dexteritate, le scoate perfect si ceea ce e mai important, repede. In 5 minute faci un pachet de tigari, asa, fara sa te "omori"! Am trecut direct la tipul asta, ca stiam ca daca incep cu "framantatu'" printre degate cu alt model, ma las inainte sa ma apuc!

Multumesc lui xcit Posted Image  pt recomandarea facuta la acest model, fapt care m-a determinat sa ma risc din prima, fara sa mai trec prin alte modele mai ieftine dar cu munca/dexteritate, din partea mea, mai multa!

#4743
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
dai un ban, dar stii ca nu-l mai ai :)))

#4744
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007
Pana sa-mi vina comanda de tutun, am luat repede, asa, ca sa vad cum e, o cutie de red field (apropo, care sunt mai tari: cele rosii sau cele albastre?). Mai slabe decat camel si mai scumpe. Am scos pachetul la 18 lei, dar aveam tuburi cu filtre de 15. Asa am gasit.

#4745
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Piroș îi mai tare.

#4746
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007
Asa am banuit si eu. Vanzatoarea sustinea invers dar nu era sigura! Am luat rosii pana la urma!

#4747
powercut98

powercut98

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2013
Salut!

Vreau să fac cadou cuiva apropiat un set de făcut țigări și ceva tutun pentru a încerca. (precizez că sunt nefumător și fac asta deoarece țigările pe care le fumează miros din ce în ce mai dubios - Pall Mall albastru lung)
Din ce am mai discutat, am reușit să obțin următoarele informații:
1. Nu e încântată de ideea de a linge acele foițe -» mă gândesc că tuburile cu filtru sunt alternativa potrivită.
2. Nu vrea să simtă gustul învelișului - de hârtie (a încercat odată și asta a fost reacția)
3. Cred că pur și simplu ideea că trebuie să depună efort pentru a le face o deranjează... -» mă gândesc că dacă îi place gustul o să facă un efort.

Întrebările mele sunt:
Ce mașinărie să-i iau pentru început?
Ce tutun ar fi mai de calitate și apropiat de pall mall albastru lung? (dacă ați fumat - am înțeles că sunt ușoare, orice ar însemna asta)
Ce tubulețe ar trebui să-i iau astfel încât să nu observe vreun gust diferit?

Mulțumesc anticipat!

#4748
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
eheeee ce vrei tu nu se poate colegu'....aici se fac teste de ani de zile si tu vrei asa tac-pac sa afli raspunsul? unii ca mine nici dupa 4 ani de facut tigari nu si-au gasit combinatia ideala, tot simt ca ar mai lipsi ceva. Oricum daca e femeie te zbati degeaba...e mai simplu sa isi cumpere de la magazin sa rupa pachetul si sa fumeze. Renunta ca o bagi intr-o tuse de aia de nu te mai spala nici dunarea

#4749
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Susțin ce spune XCIT, dacă era asa simplu, crezi că mai erau 264 de pagini la forum ? Eu mă apropii de 3 ani de "injectate" și înca mai experimentez.

#4750
powercut98

powercut98

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2013
Încercam și eu :)

#4751
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
nu exista reteta general valabila, totul tine de gustul fiecaruia, fara probe nu rezolvi nimic

#4752
asi89

asi89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.01.2017
haideti totusi sa ii oferim un ajutor, noi stim pe costuri proprii de ce sa il mai punem la experimente.

powercut iti prezint o combinatie :))) dar nu poti compara tigarile din comert cu cele facute acasa.

Tuburi lungi, cea mai buna hartie o gasesti pe marca ZEN, sa cumperi cele cu filtru de 25 mm .
Aparat pentru tigari lungi, poti alege dupa preferinte, ieftin sau scump.
Tutun Senator Blue sau Golden.

Daca vrei sa faci economii mai mari incearca tigari de foi (PRIMUS, FIRST, PEGASUS)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate