Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#4447
dany67

dany67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 14.09.2006
Inseamna ca trebuie un pic stropit :) La Mikromatic nu e nevoie

#4448
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Depinde. Dacă e prea uscat la mine face figuri și micro. Îmi umple tuburile nașpa.

#4449
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Indiferent de aparat apar figuri, fie daca e prea uscat, fie daca e prea umed.

#4450
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
În caz ca ați crezut ca tutunul de rulat e sfânt, stați calmi. Și în asta de găsesc cotoare.

Attached Files



#4451
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
mai scapa cate o frunza ce vrei....cand se usuca e arac

eu mi-am luat un iqos pt spatii inchise, buna rau imi place de mor....dar nu e smecherie sa dai 17 lei pe zi pe un pachet. Dar in masina sau restaurant, cafenea, e o placere sa nu mai iesi afara la soare sau la iarna la -10 grade

#4452
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Iqos e electronică sau drăcie de aia hibrida de la kent?

#4453
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Banuiesc ca de la Marlboro.
Atentie cu aceste tigari.
Nu zic mai multe dar exista cateva riscuri pe viitor.
Din plastic mancam, din plastic bem apa, din plastic fumam.
Este o mare necunoscuta acel filtru. La inceput este moale,flaxibil si se poate rupe iar dupa ce termini tigara se intareste, devine dur si casabil.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-RlgyX3CTAE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by deloghi, 23 August 2017 - 21:58.


#4454
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,896
  • Înscris: 29.06.2006
are gust de tutun curat, nears, nu vad de ce ar fi mai rea ca tutunul is hartia arsa care produc gudron, bagi in tine o nicotina fara arsura, atata tot. Nicotina este din tutun nu zeama de aia ca la electronica, deci e tutun natural, doar ca nu il arde. Iar pt ocazii e foarte buna, e de la marlboro nu kent

#4455
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
Nu arde acel tutun deoarece la 300-350 gr C, elimina doar aburul de la glicerina si aroma sub forma de aerosoli.
Este tot o tigara electronica doar ca tutunul este impregnat cu glicerina.
Varianta este sa aprinzi direct de la bricheta si te convingi ce se intampla. Nu arde!
Au ajuns la performante remarcabile gigantii in domeniu cu astfel de tigari electronice, exclus normale
O sa te convingi mai tarziu.

Edited by deloghi, 23 August 2017 - 23:02.


#4456
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Daca are tutun cu glicerina e o hibrida. Nicidecum o electronica pur sange.

#4457
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
exact.
prin aceasta metoda se incearca ocolirea legi antifumat in baruri si restaurante.
este o electronica deoarece foloseste ceramica incalzita de un acumulator.
daca se incalzeste peste 300 gr c trebuie pus silica in loc de ceramica.
oricum nimeni nu poate explica ce fenomen se intampla cu acel filtru....dubios tare.

#4458
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Si totusi eu as merge pe o electronica cu rezistenta sub ohm :D. Scoti aburi de zici ca esti locomotiva, iar de costuri nu mai vorbim. Sunt sub orice vor scoate kent si marlboro vreodata.

#4459
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
conceptul de la Marlboro nu este original.
pe un site din china am vazut ceva in genul asta.
cei de la vapers.ro adusesera in Romania un atomatizor care era cu spira de kantal, fara contact pe hartia de tigara. radia doar caldura.
se prepara tigara normala in care se introducea un tutun foarte umed in combinatie cu lichid de tigara electronica.
jucaria era modabila,acumulatorul avea autonomie foarte mare, in functie de amperi. mai multe nu stiu de ea deoarece pretul era astronomic si mi-am pierdut interesul.
mi s-a parut foarte scumpa la 500 lei si n-am cumparat.

Edited by deloghi, 24 August 2017 - 05:46.


#4460
deloghi

deloghi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 16.08.2015
mai sunt si modelele acestea.
nu se mai fabrica. banuiesc ca era prea buna ideea.
in interior este un cilindru subtire perforat care cand se inhaleaza, jarul incins la 700-800 gr c impreuna cu fluxul de aer "scotea ce este mai bun" din tutun.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2BPnkH31zQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by deloghi, 24 August 2017 - 07:26.


#4461
adyorl

adyorl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 24.05.2012
Se pare ca Emil are iar OHM.
https://m.okazii.ro/...ail cautari noi

#4462
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Hai sa ne bagam la cumparat. Chiar daca e putin mai scump, din Ohm scoti minim 30 pachete (5 lei/pachet, fara tuburi si transport), pe cand din Aronhead nu am trecut de 22,5 pachete (5,77 lei/pachet). La gust mi-au placut amandoua.

Edited by danyel61, 24 August 2017 - 10:40.


#4463
eddiezack

eddiezack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 27.08.2007

View Postdanyel61, on 24 august 2017 - 10:39, said:

Hai sa ne bagam la cumparat. Chiar daca e putin mai scump, din Ohm scoti minim 30 pachete (5 lei/pachet, fara tuburi si transport), pe cand din Aronhead nu am trecut de 22,5 pachete (5,77 lei/pachet). La gust mi-au placut amandoua.
Deci le-ai gustat.. O mica comparatie intre ele? Care e mai aromat? (gust mai puternic de tutun.. de tutun bun, nu tarie si amar)

#4464
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
În urmă cu vreo 3 ani cumpăram tutun de la un conțăran care mergea frecvent în oraș și aducea tutun tocat de acolo. Prima dată mi-a vândut 500 de grame de tutun tocat cu o aromă destul de bună. A doua lună când mi-o adus iar nu știam de ce plm îmi venea să îmi tușesc plămânii afară și să-mi borăsc mațele. Ce a făcut nenorocitul? Cu banii pentru tutun pe care i-am dat și-a luat pentru el tutun de calitate iar mie mi-a pus în pungă frunze de nuc tocate. Un vecin mi-a zis că fumul pe care îl scoteam eu mirosea a nuc și m-a lămurit de ce îmi tușeam plămânii și îmi borăsc mațele. L-am blestemat pe ticălosul care mi-a vândut frunzele de nuc tocate și de curând am aflat că are buton în gât, cancer cu metastaze, duhnește a hoit de îi e scârbă și nevestei lui să îl îngrijească, plus că are zilele numărate pe degete.
Heheee, Giani, traficantule de frunze de nuc, ce ai semănat aia culegi. Ca să nu zici că sunt mârlan îmi iau rămas bun de la tine și îți spun:
"Odihnește-te cât mai curând în pace sub nucul ăla din care mi-ai vândut frunze tocate, la vreo 2 metri dedesubt."
Chestia mai gravă e că sub nucul ăla ne pișăm noi, toți țăranii, când mergem la târg în fiecare marți ca să ne cumpărăm alimente și alte mărunțișuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate