Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Zapp Z530i

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#19
cristian4u2

cristian4u2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.08.2004
Salut...azi mi-am cumparat z530i....am skimbat batranul h150. Telefonul mi se parfe destul de ergonomic, mai putin tasta ok ...foarte inghesuita, robust, difuzorul are un sunet clar , cacmera este acceptabila...browserulnu l-am testat.ca semnal nu se compara cu nici un alt terminal zapp...telefonul pus pe kestii de metal nu pierde semnalul, ca sonerie, , casca  mi se pare ok....este deasupra oricarui tel  precedent. Cablul de date nu exista in nici un magazin zapp, azi am facut test in zappul din plaza romania cu cablul de z720....care merge, dar nu existra inca drivere..poate gasesc ceva pe sait la curitgel. Telefonul merita achizitionat.

#20
sorelsobrinos

sorelsobrinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.02.2005
.......mai multe foto (scuze pt. calitatea lor...)
:coolspeak:
merita cumparat..

Attached Files



#21
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postsorelsobrinos, on Dec 17 2005, 10:35, said:

.......mai multe foto (scuze pt. calitatea lor...)
:coolspeak:
merita cumparat..
Se vede ca este facut tot de Hyundai-Curitel. Are putin din look-ul si feeling-ul lui H100 negru.
  Dragut telefon. Chiar este mai bun la semnal ca Z720 si Z110?

#22
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
la Zapp Compliment:

"Momentan stocul de terminale este epuizat. Comanda dumneavoastra va fi procesata in cel mai scurt timp dupa refacerea stocului."

Mai vrem fotografii sorelsobrinos. oricum dupa fotografiile lui sorelsobrinos trebuie sa zic ca totusi, imi place. Vrem si un mic review. :)

#23
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
Screenshots cu Meniul telefonului daca se poate...

#24
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Dupa cutie as zice ca e un telefon luat de la Vodafone!:D

#25
sorelsobrinos

sorelsobrinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.02.2005
alte foto....z530i
scuze pt. calitatea foto

Attached Files



#26
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002
sorelsobrinos - incearca sa tii telefonul mai departe de camera... la Z510 ala din spate se pot vedea si cifrele de pe tastatura...

#27
djsave

djsave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 27.11.2004
E dragutz telefonul... acum stau in dubiu ce sa-mi iau z720 sau z530... oricum nu ma grabesc... astept pana dupa sarbatori sa mai strang puncte si sa vad review-urile voastre.
Seamana o idee su Samsung x100

Attached Files



#28
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
oricum este genul de telefon care nu prea arata bine pe imagini, insa cand tii una in mana iti schimbi parerea. ieri m-am jucat cu unul si nu este ata de rea ... chiar imi place.

#29
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postdjsave, on Dec 20 2005, 13:39, said:

E dragutz telefonul... acum stau in dubiu ce sa-mi iau z720 sau z530

Z720 pare mult mai elegant si atragator totusi si iese mai repede in evidenta cind il tii la ureche... <_<   :P
Z530 seamana cu un banal Nokia/Siemens insa e dragut si el.

#30
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
Aseara m-am jucat cu un Z530i si browserul merge foarte, foarte bine. AM inteles ca chipsetul este din seria 6 (nu stiu ce inseamna), dar comparativ cu un 710/720 merge mult mai repede.

#31
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
Am testat doua 530i la un prieten... singura problema e ca se aude foarte incet cand vorbesti cu cineva.. A mai patit cineva asa ceva ?

#32
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

View Postrogerlecoco, on Dec 22 2005, 09:20, said:

Am testat doua 530i la un prieten... singura problema e ca se aude foarte incet cand vorbesti cu cineva.. A mai patit cineva asa ceva ?


Da casca mai tare :D

#33
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004

View PostBogdan Parfene, on Dec 23 2005, 10:12, said:

Da casca mai tare :D

Am dat-o la max. se aude mult, mult mai slab ca pe un 720i

#34
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
Astazi imi iau si eu un z530i... voi sari cu impresii imediat dupa ce l-am luat... sper sa nu imi iau tzeapa si sa fie prost la semnal si alte faze d-astea... i`ll keep u posted!

#35
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

Quote

' date='Dec 23 2005, 14:18' post='1128647']
Astazi imi iau si eu un z530i... voi sari cu impresii imediat dupa ce l-am luat... sper sa nu imi iau tzeapa si sa fie prost la semnal si alte faze d-astea... i`ll keep u posted!


Eu mi l-am luat deja si mi es pare ok.

#36
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
Bun... am promis ca revin cu review-uri...

Unu la mana... e un telefon dragutz ca aspect si destul de prietenos la meniu... usor de utilizat zic eu. Ce imi place la el sunt tonurile de apel care se aud fff bine... chiar neasteptat de bine ash zice eu. Camera face poze la rezolutie maxim de 640x480 pixeli... si blitzul te ajuta sa faci poze si pe intuneric (ideea e sa tii blitzul in fatza celui pe care il pozezi ca nu bate la departare.
Puncte slabe ce i-am gasit eu:

1. Bateria tzine cam putzin... 1 zi jumate ash zice eu in medie... ink nu am apucat sa o testez (din ce mi-a spus Bogdan Parfene cam atat tine)
2. Meniul personal din telefon e pus de forma acolo... pt ca nu merge configurat nici din telefon nici din aplicatia PCSync Z530i... eu m-am jucat cu aplicatia si nu am gasit p nicaieri pe acolo sa pot configura meniul personal.
3. Casca se aude destul de incet zic eu... adik daca esti undeva unde sunt zgomote mai tari nu prea reusesti sa te intelegi cu interlocutorul...
4. In catalogul ZappMe nu sunt ink disponibile aplicatii pt z530i... adik ce ma interesa pe mine tonuri de apel si imagini de fundal... nu sunt decat aplicatiile de mail si browser, cateva utile si eCare. Probabil pe viitor vor aparea si acestea... jocurile lipsesc cu desavarsire.
5. Si inca un punct lipsa pe care tocmai l-am descoperit... si mi se pare destul de nasol... cu aplicati pcsync se pot pune tonuri de apel pe telefon dar culmea ele nu pot fi setate ca ton de apel cand te suna cineva (eu cel putin nu am gasit asa ceva... corectati-ma cei care ati incercat). Pozele merg descarcate si ele... si puse pe telefon ideea sa fie de aceeasi dimensiune pe care o suporta telefonul adik: 128x128, 160x12, 176x144, 320x240, 640x480.
6. Si un ultim lucru care pe mine ma seaca... in momentul efectuarii sau primirii unui apel exista o animatie standard cu niste inimioare... care din pacate NU POATE FI SCOASA!!! iti da o senzatie asa de gay... no offense... :P

Cam atat am observat eu la telefon... cine l-a mai incercat astept review-uri.

Peace!

Revin cu un mic review si despre browserul cu care vine telefonul adik NetFront Browser. E super misto... paginile sunt incarcate mult mai repede ca la browserul normal de la zapp de ex. este complet configurabil... si ce e misto la el e ca redimensioneaza pagina pe care o vizitezi in asa fel incat sa poti naviga mai usor de pe telefon. Are si posibilitatea de vizualizare atasamente la mail (de pdf si poze jpg sau bmp, fisierele doc nush ink daca pot fi vizualizate). Are suport de java ceea ce e misto ca poti intra si pe site-uri care sunt facute in java. De ex. inainte pe browserul normal nu imi puteam citi mailurile de la gmail... acum merge si chiar f bine.

Mai multe detalii despre acest browser gasiti aici: http://www.access-netfront.com/

Cam atat...

Peace!

Edited by [PhLoW], 27 December 2005 - 13:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate