Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Mozilla Firefox

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
4089 replies to this topic

#847
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View Postcristinel07, on 18 ianuarie 2015 - 19:06, said:

De ceva timp cand apas pe "+" de langa adrese web care in mod normal pe laptop de exemplu imi da new tab iar pe PC mi se duce la o pagina "https://www.google.r...FI4LWaveLgbgH". Aveti idee despre ce este vorba? Vreau ca pe laptop sa apas pe acel "+" sa tastez eu ce adresa vreau.

Descarca  AdwCleaner de aici :   http://www.softpedia...dwCleaner.shtml , dai dublu click pentru al rula. Apoi dai click pe "Scan", apoi dupa ce termina de scanat dai click pe "Clean". O sa-ti ceara restart la PC pentru curatare. Dupa restart o sa se deschida un fisier log. Il poti pastra, sau il poti sterge....Dar ai sa vezi ca nu o sa-ti mai faca probleme in Firefox. Dar mergi in setari la Firefox -> optiuni->pagina de start -  totusi sa nu-ti fi setat ca pagina de start altceva decat www.google.ro

#848
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mai intai se poate incerca dezinstalarea manuala a aplicatiilor nedorite din CP si a extensiilor nedorite din Firefox.
Apoi in pagina about:config se modifica in mod corespunzator valoarea pentru browser.newtab.url (din Firefox, evident).
Exista si un Add-on pentru Firefox care permite modificarea rapida a comportamentului/ URL-ului pentru taburile noi: https://addons.mozil...ddon/newtaburl/

#849
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Am linuxmint 17kde si folosesc ultima versiune de firefox,am o problema cu video-urile rulate in fereastra,pe toate site-urile in afara de youtube merege sacadat adica cand dau play se cam blocheaza sau merge greu ,in full screen merge ok,sau daca intru cu chromium merg bine atat in fereastra cat si in fullscreen

#850
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,823
  • Înscris: 07.06.2014
de ieri este disponibila versiunea 35.0.1 cu numeroase imbunatatiri, printre care si un element nou, Firefox Hello, adica un chat integrat.

problema majora care inca nu au reusit sa o rezolve este acel freeze la schimbarea tabului.

asadar, pana la versiunea 36 mai avem de asteptat cu acest bug.

problema este ca nu apare deloc ca si problema cunoscuta de ei. asta poate doar sa intarzie un eventual fix :(

#851
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Sa inteleg ca Firefox Hello este un concurent direct lui skype ?

Orisicum, ideea asta de chat direct din browser este super !
Numai ai nevoie de programe terte sa le downloadezi si-apoi sa le instalezi pt. a putea comunica cu cineva din alta tara Posted Image

#852
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View PostDany_Darke, on 28 ianuarie 2015 - 06:58, said:

de ieri este disponibila versiunea 35.0.1 cu numeroase imbunatatiri, printre care si un element nou, Firefox Hello, adica un chat integrat.
Hello era integrat din versiunea 35: http://forum.softped...0#entry16516347

#853
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

View PostDany_Darke, on 28 ianuarie 2015 - 06:58, said:

de ieri este disponibila versiunea 35.0.1 cu numeroase imbunatatiri, printre care si un element nou, Firefox Hello, adica un chat integrat.
35.0.1 e un update minor si are doar niste bug fix-uri care sunt precizate la inceputul changelog-ului.

View PostDany_Darke, on 28 ianuarie 2015 - 06:58, said:

problema majora care inca nu au reusit sa o rezolve este acel freeze la schimbarea tabului.
asadar, pana la versiunea 36 mai avem de asteptat cu acest bug.
problema este ca nu apare deloc ca si problema cunoscuta de ei. asta poate doar sa intarzie un eventual fix Posted Image
Imi pare rau sa te anunt, dar problema e prezenta si in Firefox 36 beta si e cunoscuta.
https://bugzilla.moz...?id=1065463#c31
http://www.reddit.co...tabs_sometimes/
http://forums.mozill...p?f=9&t=2880521

Edited by deathnite, 28 January 2015 - 08:59.


#854
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
"problema majora care inca nu au reusit sa o rezolve este acel freeze la schimbarea tabului"...

Se-ntimpla si la voi? Cum se rezolva?
Multumesc.

#855
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Se pare ca nu mai "face figuri" cu OMTC (layers.offmainthreadcomposition.enabled) setat pe false.


Mersi danzi! Tare!... Posted Image  Sinteti multi la masa?

#856
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
A aparut si 35.0.1

#857
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Chiar asa ne ignori cut3ryan?

doktoru era si rezolvarea in linkurile puse de mine, vad ca ai dat de ea pana la urma.

#858
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Sa traiesti, multam fain! Da! de-acolo am luat-o!

#859
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdeathnite, on 28 ianuarie 2015 - 15:58, said:

Chiar asa ne ignori cut3ryan?

doktoru era si rezolvarea in linkurile puse de mine, vad ca ai dat de ea pana la urma.

Mna, chiar nu am vazut postul tau in care ai anuntat asta, scuze :(

#860
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,823
  • Înscris: 07.06.2014

View PostStefan_CM, on 28 ianuarie 2015 - 08:47, said:

Hello era integrat din versiunea 35: http://forum.softped...0#entry16516347

m-am lasat dusa in eroare de 2 aspecte, unul fiind "release notes" corespunzatoare versiunii, iar al 2-lea este faptul ca abia acum mi-a aparut in browser si iconita acestui serviciu.

dar indiferent de situatie, nu am fost prea departe de adevar, avand in vedere ca versiunile x.0.x sunt strict niste fix-uri a unui major release.

fiind si dimineata, n-am studiat foarte amanuntit aspectele :(

#861
paduraru_mihai

paduraru_mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.01.2012
Salutare,am si eu o problema cu firefox.Mi-am facut update la ultima versiune si am incercat sa fac sincronizarea cu contul pe care il aveam dar se pare ca aceasta versiune nu mai vrea sa se sincronizeze cu acel cont pe care aveam salvat istoric,parole si toate cele,cei de la firefox au trecut la alt fel de sincronizare,inainte aveam un user,un pass si o keye,acum are doar mail si parola.Din ce am vazut trebuie sa fac alt cont pe care l-am facut dar nu reusesc sa bag salvarile din contul vechi in cel nou,stie cineva cu as putea face?
multumesc!

#862
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am patit-o si eu pe vremea cand eram mai curand utilizator de Chrome decat de Firefox si nu eram la curent cu modificarile referitoare la Firefox Sync :D
Am rezolvat asa: http://forum.softped...2#entry15103178
Citeste si posturile urmatoare!

#863
paduraru_mihai

paduraru_mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.01.2012
Am reusit sa fac sincronizarea,multumesc!

#864
RS-C

RS-C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.08.2014
am ultima versiune versiune de browser de la firefox cu 2 suplimente instalate, ***** si downloadhelper si mi se intampla ca atunci cand dau click pe o pagina (random) sa imi apara acel indicator de text. Adica ca si cum as fi vrut sa scriu ceva intr-o casuta de dialog. (palpaie)
am dezinstalat broswer-ul, am dat rr, l-am instalat inapoi si imi apare aceasi chestie. aveti idee cum o pot scoate?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate