Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Sony Xperia SP

- - - - -
  • Please log in to reply
1220 replies to this topic

#1153
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
Pai nu mi-e greu sa ma duc pana la ei. Garantie sau nu, ma intereseaza sa-l faca fie si contra-cost.

#1154
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Eu am intrat de curiozitate pe acel site și am văzut ca au transport inclus pt reparațiile în garanție a


#1155
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
Nu mai are garantie, ca nu mai exista firma de unde l-am luat, aka are doar pe hartie. L-am predat ieri, e in service, o sa vad ce spun baietii.

Edited by Klamatiel, 03 February 2015 - 20:54.


#1156
Klamatiel

Klamatiel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 07.09.2007
Gata, azi l-au facut, au inlocuit banda. 100 ron a fost toata treaba, (30 piesa si 70 manopera LOL),

#1157
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Vreau sa iau acest card pentru telefon. E ok class 10? http://m.emag.ro/car...a/pd/ETHFNBBBM/

#1158
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Da.E ok cardul. Și chiar e recomandat unul de 32 deoarece eu am unul de 16 și sa umplut demult.

#1159
amihai

amihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 29.08.2005
imi puteti spune va rog daca gasesc pe undeva modelul de ceas cum e cel de la z3compact (cu cifrele de la ora bolduite) pt a il aplica pe SP? Am cautat cateva aplicatii de clock si nimic

Update: a aparut update pe aplicatia google play: digital clock widget xperia, in care poti seta ceasul astfel :)

Edited by amihai, 10 February 2015 - 14:56.


#1160
raul_bogdan

raul_bogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 29.08.2012
salutare! ce custom rom ati mai folosit? :D

#1161
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010

 raul_bogdan, on 16 februarie 2015 - 18:17, said:

salutare! ce custom rom ati mai folosit? Posted Image
Eu am folosit o gramada de coustom rom dar tot la stock m-am oprit.
Ca motive nici  nu mai stiu ce sa dau ca exemplu. Dar idea este ca orice rom am avut la fiecare am gasit cite ceva ce nu mia convenit.
Ba nu avea tastatura din xperia ba nu merge radio sau se bloca din cind in cind, sau imi dadea variante pt al coustomiza cu gravity box dar asta incepea sa il ingreuneze.
Pana la urma am revenit la romul stock root-at si CWM instalat. A sters citeva aplicatii de care nu aveam nevoie si am un telefon beton.
Rom-uri folosite:EexperianZe(Omesy), CyanogenMod LBL si ULB(Bagyusz),Ultimate PureXSP(Dipesh), ExistenZ (Niaboc79).
Cel mai bun a fost Dipesh, cel mai frumos a fost omesy, Cel mai curat a fost Bagyusz,

#1162
icb

icb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.02.2014
Am mai descoperit o problema la sony-ul meu,dupa ce il scot de la incarcat cu majoritatea aplicatiilor oprite fortat in maxim 30minute bateria ajunge la 99%.La vechiul telefon umblam pe el 15minute si tot ramanea bateria la 100% (lumia 520).
Si la voi este tot la fel faza cu descarcarea?

P.S pentru cine mai are problema cu zgarietura lentilei camerei poate sa apeleze la pasta de dinti si se remediaza 100%.

#1163
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Stie careva o aplicatie buna pt camera? Care sa o ajute pe slabutza asta?...aici ma refer mai tare la autofocus.
Si inca ceva..cum pot schimba rezolutia cand filmez?filmeaza destul de rau si am impresia ca nu e la potential maxim.

#1164
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013
Salut! Exista vreun program care imi poate pastra mereu activ ecranul principal? Daca folosesti o aplicatie mai mare care consuma mult ram(opera sau chrome sau facebook) pentru mai mult timp , cand apesi pe butonul de home intai apare backgroundul si abia apoi incarca icoanele de pe el. Vi s-a intamplat si voua?

#1165
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 21.06.2009

 icb, on 25 februarie 2015 - 19:39, said:

Am mai descoperit o problema la sony-ul meu,dupa ce il scot de la incarcat cu majoritatea aplicatiilor oprite fortat in maxim 30minute bateria ajunge la 99%.La vechiul telefon umblam pe el 15minute si tot ramanea bateria la 100% (lumia 520).
Si la voi este tot la fel faza cu descarcarea?

P.S pentru cine mai are problema cu zgarietura lentilei camerei poate sa apeleze la pasta de dinti si se remediaza 100%.


Tehnic vorbind nu exista baterie incarcata 100% dupa ce a fost scoasa de la incarcat, in cel mai bun caz e 99.99999...99%. Probabil ca tine de soft, la unele telefoane, cand scade sub un anumit procent este afisat rotunjit in minus ceea ce zic eu e si mai corect.

 dmbogdan, on 09 martie 2015 - 13:03, said:

Salut! Exista vreun program care imi poate pastra mereu activ ecranul principal? Daca folosesti o aplicatie mai mare care consuma mult ram(opera sau chrome sau facebook) pentru mai mult timp , cand apesi pe butonul de home intai apare backgroundul si abia apoi incarca icoanele de pe el. Vi s-a intamplat si voua?

Ecranul principal este mereu activ, altfel cand daca ai apasa butonul Home nu te-ar mai duce in ecran asa repede, insa widgeturile si icoanele dupa el este posibil sa se incarce mai greu , daca telefonul are putini rami liberi si ai multe icoane/ferestre/widgeturi este posibil ca acestea sa nu ramana mereu active, cum s-ar zice ecranul e mereu activ dar nu si setarile lui...

Edited by searcher8206, 11 March 2015 - 12:16.


#1166
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013

 searcher8206, on 11 martie 2015 - 12:14, said:




Tehnic vorbind nu exista baterie incarcata 100% dupa ce a fost scoasa de la incarcat, in cel mai bun caz e 99.99999...99%. Probabil ca tine de soft, la unele telefoane, cand scade sub un anumit procent este afisat rotunjit in minus ceea ce zic eu e si mai corect.



Ecranul principal este mereu activ, altfel cand daca ai apasa butonul Home nu te-ar mai duce in ecran asa repede, insa widgeturile si icoanele dupa el este posibil sa se incarce mai greu , daca telefonul are putini rami liberi si ai multe icoane/ferestre/widgeturi este posibil ca acestea sa nu ramana mereu active, cum s-ar zice ecranul e mereu activ dar nu si setarile lui...

Am doar 1widget și cele 4 icoane de jos...soft de căscat...Voi nu ați pățit la fel?

#1167
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Cum un singur widget? Eu am meteo, stiiri si meteo,contacte recente, contacte de top, Walkman, ora pe glob, instrumente, etc... Tine degetul apasat pe ecran si jos iti  vor aparea niste optiuni. Una din ele este cu widget-uri.
Cu root si gravity box poti personaliza telefonul cum vrei. Icoane, forme, ordonare, transpareta tot ce vrei. Dar nu va mai fi acelasi telefon

#1168
Myth89

Myth89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2015
Salut! am si eu o intrebare. am un xperia sp in reteaua Telekom. ideea e ca atunci cand vreau sa instalez setarile pentru internet trimise de acestia,imi zice ca nu toate setarile au p[utut fi instalate cu succes, si in consecinta nu imi functioneaza internetul mobil. Aveti vreo idee cam ce trebuie sa fac, sau care sunt setarile?
Multumesc!

#1169
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Eu asa am setarile si functioneaza fara probleme

Attached Files



#1170
raul_bogdan

raul_bogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 29.08.2012
salutare. Poti sa iti break-uiesti telefonul daca deblochezi bootloader-ul si instalezi un custom kernel? si daca se intampla sa se strice,  poti sa il repari cu flash tool?

si am observat ca unele ROM-uri pe low brightness noaptea ma derajeaza.  cum pot sa modific intervalul de low brightness si max brightness? multumesc

Edited by raul_bogdan, 27 March 2015 - 23:20.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate