Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#26119
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 lex404, on 24 mai 2015 - 22:37, said:

Eu sunt curios ce cauti pe topicul asta...
esti posesor de S4? Bine.

Nu? Ma chinui sa-ti citesc degeaba textele prea "corect" scrise.
Invata-ti sa cititi mai intai nu sa vorbiti aiurea iar ma repet si am mai zis de 3 - 4 ori ca am s4 dar il foloseste sotia l-am luat de un an si stiu ce ii poate capul mai bine decat 90% din astia de pe forum. Iar in legatura corectitudinea scrierilor mele tin sa mentionez ca tastam de pe tel in timp ce ma uitam la meci deci nu stau sa fac ortografie

#26120
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009

 sclifositu, on 24 mai 2015 - 22:42, said:


Invata-ti sa cititi mai intai nu sa vorbiti aiurea iar ma repet si am mai zis de 3 - 4 ori ca am s4 dar il foloseste sotia l-am luat de un an si stiu ce ii poate capul mai bine decat 90% din astia de pe forum. Iar in legatura corectitudinea scrierilor mele tin sa mentionez ca tastam de pe tel in timp ce ma uitam la meci deci nu stau sa fac ortografie


Sa isi faca sotia cont, poate ea stie sa scrie corect. Si eu scriu de pe telefon si scriu corect...Scuzele nu se accepta, mai ales din partea romanilor..


Ps. Ti se potriveste nicknameul.

#26121
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 lex404, on 24 mai 2015 - 22:46, said:




Sa isi faca sotia cont, poate ea stie sa scrie corect. Si eu scriu de pe telefon si scriu corect...Scuzele nu se accepta, mai ales din partea romanilor..


Ps. Ti se potriveste nicknameul.
Ha chiar nu mi-am cerut scuze ai inteles gresit ti-am zis doar de ce mai fac greseli.
PS: sigur ca mi se potriveste nu fac chestii de 'fatada' ca altii ;)

#26122
dan1703

dan1703

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 17.10.2014
Forum tipic de romani...nu folosesti un lucru, dar iti dai cu parerea...e ca su cand zici de o masina pe care o conduce vecinu si ai mers is tu o data cu ea...sa nu zic de cei fanboy apple, ca deja se complica treaba...am inteles dati sfaturi sa ne luam apple da voi tot samsjng aveti...pai unde e logica? Daca e asa bun tu de ce nu ti iei? De ce ai s4 daca tot iphoneu e cel mai bun telefon...si fiind forum de s4 ar trebui sa se vorbeasca doar de s4 si samsung...o mica comparatie mai merge, dar nu lagini intregi in care reiese ca iphone e mai bun, doar ca iti e greu sa pui un root si sa dezinstalezi 3 aplicatii in plus...si eu zic ca s4 nu e expirat, dar exista intotdeauna ceva mai bun...dar certurile tot exista, in loc sa ne ajutam...cum intreaba unu de custom rom sariti pe el ca cee e plin de bug uri si etc...si vice versa la cei cu stock, li se baga pe gat custom-ul cand iei abia stiu sa foloseasca telefonu la 20% din puterea lui....

#26123
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Eu folosesc S4 si discutia era despre preturile lui.
ce imi iau eu dupa ce il vand, e treaba mea. :)

#26124
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 dan1703, on 24 mai 2015 - 23:01, said:

Forum tipic de romani...nu folosesti un lucru, dar iti dai cu parerea...e ca su cand zici de o masina pe care o conduce vecinu si ai mers is tu o data cu ea...sa nu zic de cei fanboy apple, ca deja se complica treaba...am inteles dati sfaturi sa ne luam apple da voi tot samsjng aveti...pai unde e logica? Daca e asa bun tu de ce nu ti iei? De ce ai s4 daca tot iphoneu e cel mai bun telefon...si fiind forum de s4 ar trebui sa se vorbeasca doar de s4 si samsung...o mica comparatie mai merge, dar nu lagini intregi in care reiese ca iphone e mai bun, doar ca iti e greu sa pui un root si sa dezinstalezi 3 aplicatii in plus...si eu zic ca s4 nu e expirat, dar exista intotdeauna ceva mai bun...dar certurile tot exista, in loc sa ne ajutam...cum intreaba unu de custom rom sariti pe el ca cee e plin de bug uri si etc...si vice versa la cei cu stock, li se baga pe gat custom-ul cand iei abia stiu sa foloseasca telefonu la 20% din puterea lui....
Nu se discuta de apple aici, divergenta este legata de pret, unora le si pare un pret pret bun 1000 lei pentru un s4 SH dar ei daca ar avea banii aia nu ar lua niciodata s4 dar le place sa se amageasca si se supara cand le arata cineva adevarul. Orice produs SH se devalorizeaza asta e realitatea cat despre apple daca tot ai adus vorba da sunt destul de bune si stabile si sincer imi plac. De ce nu am ? Pentru ca nu sunt genul sa dau mai mult de 1000 ron pe un telefon. E un telefon totusi sa fim seriosi ... Si nici rate in banca nu imi fac hmmmm

#26125
dan1703

dan1703

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 17.10.2014
Daca va uitati pe forum zilele trecute , vreo 3pag s-au vorbit despre apple si alte telefoane, dar mai ales apple

#26126
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 dan1703, on 24 mai 2015 - 23:12, said:

Daca va uitati pe forum zilele trecute , vreo 3pag s-au vorbit despre apple si alte telefoane, dar mai ales apple
conflictul asta apple - samsung e vechi pe orice forum nu doar aici si o sa fie in continuare. Mai ales acum ca si samsung vine cu s6 un telefon destul de reusit zic eu la prima vedere cel putin din prisma materialelor folosite, au trecut si ei la premium acum rivalitatea apple-samsung o sa fie si mai mare ca nu mai pot sa zica astia cu iphone ca sasmung e doar un plastic ieftin ;). Oricum cine zice ca nu i-ar place un iphone fie el si cu samsung in buzunar ori minte ori minte rau ... Sa fim seriosi totusi

Edited by sclifositu, 24 May 2015 - 23:18.


#26127
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Atunci ai avut o reactie intarziata :lol: subiectele de discutie se schimba zilnic...

#26128
dan1703

dan1703

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 17.10.2014
Pai uite eu nu as vreau...am avut si nu mai vreau...de exemplu nu pot sa ma "joc" cu custom rom-uri...toate os-urile arata la fel...pui o thema 2 din cydia mai pui un tweak, doar sa fie un pic mai diferit...la android ti-l faci cum vrei tu aproape...intr-adevar nu are lag in meniu deloc si nici in aplicatiile normale...

#26129
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 dan1703, on 24 mai 2015 - 23:19, said:

Pai uite eu nu as vreau...am avut si nu mai vreau...de exemplu nu pot sa ma "joc" cu custom rom-uri...toate os-urile arata la fel...pui o thema 2 din cydia mai pui un tweak, doar sa fie un pic mai diferit...la android ti-l faci cum vrei tu aproape...intr-adevar nu are lag in meniu deloc si nici in aplicatiile normale...
Daca te apuci de custom room pana la urma dai cu el de perete. Cel mai bine e sa il lasi asa cum e. la concluzia asta am ajuns.

#26130
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Ești dau pe arătură dacă tinctura crezi ca z1 3 mai bun ca s4.
În primul rand displayul care e cel mai important ca te uiți la el tor timpul e un TFT de toată jena.
  Și da , nu mi-ar place iPhone
  As putea sa îmi iau în orice secunda nu văd unde e minciuna.


#26131
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009

 nick_style, on 24 mai 2015 - 23:22, said:

Ești dau pe arătură dacă tinctura crezi ca z1 3 mai bun ca s4.
În primul rand displayul care e cel mai important ca te uiți la el tor timpul e un TFT de toată jena.
  Și da , nu mi-ar place iPhone
  As putea sa îmi iau în orice secunda nu văd unde e minciuna.

Stai linistit. Si display-ul de la S4 e de tot ra7atul. De ex nici nu pot citi pe el fara sa ma doara ochii.

Cat despre custom rom-uri... din 2009 pana acum m-am calit. Nu mai vreau sa muncesc nici un minut ca telefonul sa functioneze aproape perfect.
am o varsta la care incep sa imi bag picioarele in chestiile astea. Am lucruri mai bune de facut :)


Singura chestie faina la S4 e dimensiunea display-ului. La capitolul asta o sa fac un downgrade. ..

Edited by lex404, 24 May 2015 - 23:30.


#26132
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 nick_style, on 24 mai 2015 - 23:22, said:

Ești dau pe arătură dacă tinctura crezi ca z1 3 mai bun ca s4.
În primul rand displayul care e cel mai important ca te uiți la el tor timpul e un TFT de toată jena.
  Și da , nu mi-ar place iPhone
  As putea sa îmi iau în orice secunda nu văd unde e minciuna.
Haha auzi ca z1 nu e mai bun decat s4. In primul rand vorbeam de specificatiile hard nu de display. Uita-te la um tft pe z1 si apoi sa zici ca e de toata jena. Iti pun tft-ul asta langa orice ips si nu iti dai seama de diferenta cat despre amoledul de pe samsung de zici ca sunt pictate culorile crede-ma ca nu ma atrage deloc. Ia un z1 in mana si cauta-ma dupa. Sa nu mai vorbesc de materiale si de conatructie, rezistenta la apa etc. Auzi mai slab decat s4 haha buna asta

#26133
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Uitati o chestie foarte nasoala la S4: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1oY-8Lf8M6U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Si nu se intalneste doar in meniul KK. Ci si in L, si cand citesti alb pe negru, alb pe albastru, negru pe alb, etc.

#26134
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 lex404, on 24 mai 2015 - 23:27, said:



Stai linistit. Si display-ul de la S4 e de tot ra7atul. De ex nici nu pot citi pe el fara sa ma doara ochii.

Cat despre custom rom-uri... din 2009 pana acum m-am calit. Nu mai vreau sa muncesc nici un minut ca telefonul sa functioneze aproape perfect.
am o varsta la care incep sa imi bag picioarele in chestiile astea. Am lucruri mai bune de facut :)


Singura chestie faina la S4 e dimensiunea display-ului. La capitolul asta o sa fac un downgrade. ..
Faci o alegere buna stai linistit eu am avut multe telefoane sunt genul caruia ii place sa testeze nu am un telefon si am impresia ca daca il am eu e cel mai bun. sunt destul de realist si evaluez obiectiv un telefon. Iphone 5s daca am inteles bine ca vrei sa iti iei este foarte reusit.

#26135
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,501
  • Înscris: 19.04.2009
Uitati o chestie foarte nasoala la S4: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1oY-8Lf8M6U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Si nu se intalneste doar in meniul KK. Ci si in L, si cand citesti alb pe negru, alb pe albastru, negru pe alb, etc.


Daca nu era treaba asta, l-as mai fi tinut...dar sunt toata ziua cu telefonul in mana si zau ca ma dor ochii.
Oricum, sunt pe profit cu oricat l-as da :lol:

Edited by lex404, 24 May 2015 - 23:38.


#26136
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010

 lex404, on 24 mai 2015 - 23:33, said:

Uitati o chestie foarte nasoala la S4:


Si nu se intalneste doar in meniul KK. Ci si in L, si cand citesti alb pe negru, alb pe albastru, negru pe alb, etc.
Stai linistit nu incerca sa le explici de ce nici un producator in afara de samsung nu foloseste la ora actuala pe modele hi-end amoled. IPS-ul este cel mai bun si realist display.

Edited by Mur_, 24 May 2015 - 23:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate