Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#30097
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Sunt posesor de S10e de aprox 5 luni, bătranul S4 trăiește,e perfect functional.
De curand i-am găsit (second hand) o baterie originală in stare foarte bună provenită dintr-un kit de incărcare,pot spune că am făcut o super afacere la cei 20 lei cat a costat bateria.
Nu ar fi vorba de bani,cat de starea excepțională in care este,fiind fabricată in martie 2015 dar care se pare că a fost a unei bunicuțe folosind telefonul doar cat sa cheme duminica taxiul de la biserica acasă
Cele noi care se mai găsesc/comercializează sunt panarame ordinare,dupa cateva luni se umflă.

Edited by missionnad, 25 September 2019 - 09:49.


#30098
agoo

agoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.09.2016
Salut,
Nu stiu cati dintre voi mai folosesc S4 I9505 dar pentru aceia care inca il folosesc va spun :

Fiind din fire nostalgic am luat un Sansung S4 I9505 si i-am pus Android 10 , Merge foarte bine .Sta bine cu bateria ,nu are lag,pozele sunt ok , sta bine si cu semnalul si restul.

Cu aceasta ocazie m-am convins ca cei de la Samsung sunt neseriosi. Dupa ce dai o caruta de bani nu mai vezi actualizari de sistem. Dovada este ca componentele din telefon suporta foarte bine si Android 10.

Noi toti ar trebui sa facem pe toate forumurile un blocaj si sa nu mai cumparam telefoane Samsung.

Motivul este ca au preturi nesimtit de mari iar pe urma nu mai ofera actualizari de sistem ( Android ).

#30099
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
S4 I9505 e mai ok decat orice fita noua !

#30100
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Mai bun... la ce?
E drept, vechiul meu i9506 îl folosește tata. Nu-l butonează prea mult, încă e OK pentru el. Dar dacă aș vrea să pun mai multe aplicații, cu siguranță ar da cu virgulă. Și se mișcă încet... e din alt film.

#30101
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009

 gabize, on 15 martie 2020 - 08:54, said:

Mai bun... la ce?
E drept, vechiul meu i9506 îl folosește tata. Nu-l butonează prea mult, încă e OK pentru el. Dar dacă aș vrea să pun mai multe aplicații, cu siguranță ar da cu virgulă. Și se mișcă încet... e din alt film.
in primul rand la nr. de senzori interni . led infrarosu de ex. nu vei mai gasi (decat aplicat extern cu fir prin mufa ) pt a transforma tel in telecomanda universala (telecomanda fara wifi -doar cu infrarosii),senzori de umiditate...s.a.

#30102
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Astea noi merg prin bluetooth sau wifi si fiecare firma de televizoare are aplicatii proprii.
Este outdated grav , nu neaparat prin prisma caracteristicilor cat prin prisma sistemului de operare.
Il poti folosi cu succes ca si camera de trafic sau modem wireless.
Am unul, este folosit de un senior ca telefon principal, apeluri, whatsapp, browsing, e ok inca pentru asta. Problema este ca daca ii schimbi acumulatorul te costa cat 50% din telefon !

Edited by SSpantzer, 09 April 2020 - 06:52.


#30103
agoo

agoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.09.2016
Samsung S4 I9505 acum este depasit .

Pentru un nostalgic fara prea mari pretentii .....merge doar cu Android 10 de la Lineage .

Gata cu viata lui.- Memorie mica  ,procesor pe 32 biti.

Dar inca ma surprinde displey-ul , camera , modemul wi-fi care este mult mai bun decat telefoanele chinezesti de nivel mediu .

#30104
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

 dan2626, on 08 aprilie 2020 - 22:27, said:


in primul rand la nr. de senzori interni . led infrarosu de ex. nu vei mai gasi (decat aplicat extern cu fir prin mufa ) pt a transforma tel in telecomanda universala (telecomanda fara wifi -doar cu infrarosii),senzori de umiditate...s.a.
+ senzor temperatura intern.
De acord cu tine,S4 a fost telefon ce să mai...
Am folosit unul din aug 2013 până in apr 2019 cand am trecut la S10e,S4 l-am dat tatălui , ținut mereu in husă,folie de sticlă..
Tel este perfect funcțional, de pe el scriu acuma.
Am găsit sh baterie originala in stare f buna,ce se găsește pe net de cumpărat sunt panarame,am luat 2 in urma cu vreo 3 ani,ambele s-au umflat dupa 3 luni.


 agoo, on 19 mai 2020 - 19:35, said:

Dar inca ma surprinde  camera
Presupun că te referi la camera principală de pe spate în condiții de luminozitate bună... Că cea selfie in prezent e depășită si de un J3


 SSpantzer, on 09 aprilie 2020 - 06:51, said:

Problema este ca daca ii schimbi acumulatorul te costa cat 50% din telefon !
Problema e alta de fapt;numai găsești nicăieri,de fapt de vreo 4 ani nu se mai gasesc acumulatori ORIGINALI .Am luat eu de la serviceul Samsung si s-a umflat dupa 3 luni

#30105
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Baterie poti lua blister de la selleri seriosi, eu am luat de la Eurogsm acum vreo 2 ani cu 100 de lei .
Am unul din 2014, il folosesc ocazional la navigatie in parbriz, nu ma intereseaza ca se incinge de la soare.
Altfel, merge foarte ok, a fost folosit 6 ani fara intrerupere ca telefon principal.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate