Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Escrocul de la namehost.ro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
165 replies to this topic

#37
posturi

posturi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2012
ce sa fac ma cu copia ta de bulentin tu ei bani eu raman cu copia de buletin Posted Image) ma duc la politie uite nene asta mio cerut bani pe un produs iam trmis bani mio dat copia .stii ce o sa imi zica ei bv ramai cu copia =))


p.s apropo am dat un searce pe nea gugle Posted Image) pagerank 0 zero zero taiat barat nici un rezultat pe domeniu tau fix vax si nu ma face idiot eu iti vorbesc frumos

Edited by posturi, 29 October 2012 - 23:25.


#38
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cum am intrat pe acel site (care pare a fi un magazin IT online) am avut impresia ca am intrat pe un SCAM site, nu tu date de contact, nu tu firma.

Va lasa sa va razboiti intre voi, preferabil in afara forumului.

Ca sa fac un rezumat:
Nu comparati niciodata nimic de la site-uri cu design dubios, fara date de contact complete si fara ca datele acelea sa le gasiti verificate pe site-ul Ministerului Finantelor.

Edited by gumball3000, 29 October 2012 - 23:31.


#39
posturi

posturi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgumball3000, on 29 octombrie 2012 - 23:26, said:

Cum am intrat pe acel site am avut impresia ca am intrat pe un SCAM site, nu tu date de contact, nu tu firma.

Va lasa sa va razboiti intre voi, preferabil in afara forumului.

Ca sa fac un rezumat:
Nu comparati niciodata nimic de la site-uri cu design dubios, fara date de contact complete si fara ca datele acelea sa le gasiti verificate pe site-ul Ministerului Finantelor.

bine zis boss apropo sosolino nu sunt barla vasile care te razboiesti tu ci un client care am factura  Posted Image) de la el ca doar foloseste whmcs cu licientza daca stii cei ala in fine cred ca nici nu ai cont pe acolo  Posted Image)  si namehost da e o firma care nare date sau mai stiu eu ce NAMEHOST E DOAR UN AFILIAT la o firma care ARE DATE cui si ce mai vrei tu Posted Image) asta pentru cunostintele tale web.

EDIT. :)) de ce ai inchis siteul ? sosolino =))

Edited by posturi, 29 October 2012 - 23:39.


#40
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Din motive mai mult sau mai putin suspecte site-ul pe care il suspectez de SCAM nu se mai incarca, ceea ce imi confirma banuielile.
La fel de susepct mai este si faptul ca desi este indexat de google, probabil i-a fost adaugata comanda ca sa nu fie pastrat de google in cache.
Niste printscreenuri in alea 30 sec cat a fost functional de cand s-a postat numele domeniului (apucasem sa intru si pe pagina de contact, era un banal formular de contact prin mail acolo):

Mai este cert si ca namehost.ro nu functioneaza ca persoana juridica.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   341.49K   52 downloads
  • Attached File  2.jpg   227.09K   51 downloads

Edited by gumball3000, 29 October 2012 - 23:58.


#41
posturi

posturi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2012
e o vorba Hotul striga HOTULLLLLLLL=)))

#42
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgumball3000, on 29 octombrie 2012 - 23:46, said:

Din motive mai mult sau mai putin suspecte site-ul pe care il suspectez de SCAM nu se mai incarca.
La fel de susepct mai este si faptul ca desi este indexat de google, probabil i-a fost adaugata comanda ca sa nu fie pastrat de google in cache.
Niste printscreenuri in alea 30 sec cat a fost functional de cand s-a postat numele domeniului (apucasem sa intru si pe pagina de contact, era un banal formular de contact prin mail acolo):

Mai este cert si ca namehost.ro nu functioneaza ca persoana juridica.


Site-ul nu este scam asa cum spui tu, site-ul este facut si il las sa mai creasca in google, se poate verifica ca eu n-am acceptat nicio comanda de pe el si in 2 luni de cand il am online nu am luat comenzi, astept sa fie totul in regula, site-ul l-am pus offline deorece nu vroiam sa fie implicat in acest scandal creat de acest tip, dar am sa fac plangere la politie si-o sa-l dau in judecata sa demonstreze ca eu am tepuit pe cineva cu acel site.
Sau sa zica el daca in 2 luni a primit vreo reclamatie.

La orice host din lume, ti se cere copie de buletin si nici decum nu-ti sterge site-ul, eventual iti da un avertisment.

View Postposturi, on 29 octombrie 2012 - 23:22, said:

ce sa fac ma cu copia ta de bulentin tu ei bani eu raman cu copia de buletin Posted Image) ma duc la politie uite nene asta mio cerut bani pe un produs iam trmis bani mio dat copia .stii ce o sa imi zica ei bv ramai cu copia =))


p.s apropo am dat un searce pe nea gugle Posted Image) pagerank 0 zero zero taiat barat nici un rezultat pe domeniu tau fix vax si nu ma face idiot eu iti vorbesc frumos


Ai comandat vreun produs de pe acel site si te-am tepuit? ..nu, eu am comandat de la tine si m-ai tepuit pana la momentul asta.
Daca credeai ca e un site fantoma, puteai sa ma avertizezi si sa-mi dai domeniul, nu sa te razbuni acum , oricum astept dovada ca am dat 1 singura teapa de pe acel site, eu am adus dovada ca domeniul meu e inregistrat pe numele tau.

Edited by sosonico, 30 October 2012 - 00:04.


#43
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ca sa fiu putin indiscret, pot sa te intreb de ce nu aveai date de contact afisate pe el si cum poti sa cresti in Google cu zero linkuri catre site?

#44
posturi

posturi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgumball3000, on 30 octombrie 2012 - 00:05, said:

Ca sa fiu putin indiscret, pot sa te intreb de ce nu aveai date de contact afisate pe el si cum poti sa cresti in Google cu zero linkuri catre site?
lasal  mane ca e in plop si plopul in aer iam si zis mai sus namehost e doar afiliat la o firma de hosting

#45
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgumball3000, on 30 octombrie 2012 - 00:05, said:

Ca sa fiu putin indiscret, pot sa te intreb de ce nu aveai date de contact afisate pe el si cum poti sa cresti in Google cu zero linkuri catre site?

Date de contact sunt in sectiunea "about us" dar dupa cum ai observat tipu' de la namehost.ro nu e in stare sa vorbeasca in romana, dar sa mai citeasca in engleza.

N-am vrut sa implic site-ul in treaba asta deoarece e facut pt. o companie din Canada si tipu' d-acolo mai asteapta niste aprobari, n-am luat nicio comanda in 2 luni de funtionare. Se lucreaza la promovare, saptamana asta incepe baiatu' si d-aia nu vroiam sa-l mut de pe un host pe altul sa pierd timp.

#46
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Afiliat, afiliat, dar asta nu-l scuteste sa emita facturi in nume propriu si sa aibe date de inregistrare.
Afiliat fantoma sau cum sa-l numim?

View Postposturi, on 30 octombrie 2012 - 00:06, said:

lasal  mane ca e in plop si plopul in aer iam si zis mai sus namehost e doar afiliat la o firma de hosting


#47
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postposturi, on 30 octombrie 2012 - 00:06, said:

lasal  mane ca e in plop si plopul in aer iam si zis mai sus namehost e doar afiliat la o firma de hosting

Namehost nu e affiliate nicaieri, maine aduc dovada de la firma adnettelecom.ro si-o s-o arat aici.
Daca e affiliat tre' sa exista ceva care sa ateste asta.

#48
posturi

posturi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2012

View Postsosonico, on 30 octombrie 2012 - 00:08, said:

Date de contact sunt in sectiunea "about us" dar dupa cum ai observat tipu' de la namehost.ro nu e in stare sa vorbeasca in romana, dar sa mai citeasca in engleza.

N-am vrut sa implic site-ul in treaba asta deoarece e facut pt. o companie din Canada si tipu' d-acolo mai asteapta niste aprobari, n-am luat nicio comanda in 2 luni de funtionare. Se lucreaza la promovare, saptamana asta incepe baiatu' si d-aia nu vroiam sa-l mut de pe un host pe altul sa pierd timp.

baiete tiam mai zis NU SUNT "TIPU" de la namehost ci doar client si imi cer scz pentru limbaj da nam timp de tine PUNCT.

View Postgumball3000, on 30 octombrie 2012 - 00:09, said:

Afiliat, afiliat, dar asta nu-l scuteste sa emita facturi in nume propriu si sa aibe date de inregistrare.
Afiliat fantoma sau cum sa-l numim?

e mai castiga si el o PAINE  prin afiliere

#49
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Adica evaziune fiscala pe persoana fizica, nu?

#50
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgumball3000, on 30 octombrie 2012 - 00:14, said:

Adica evaziune fiscala pe persoana fizica, nu?

Asta am incercat sa le explic si eu, ca este evaziune fiscala si se pedepseste cu ani grei de puscarie, dar nu vor sa inteleaga, nici n-am pretentii, tipu' nu este nici un client, username-ul "posturi" vine de la posturi de radio, adica alte ilegalitati, radio pirat si altele.

Ca sa va dau un exemplu,  propietarul are si acest site: www.radioliberty.ro cu care emite deasemenea ilegal.

Eu cred ca acest user "posturi" nu merita prea multa atentie, dupa cum scrie si dupa cum gandeste.

Si pt. ca a publicat aici numele site-ului meu. care inca e in constructie, am sa-i fac reclamatie, am chintanta prin care i-am depus banii in contul lui personal pt. niste servicii pentru care nu mi-a oferit nici macar o chintanta.

Edited by sosonico, 30 October 2012 - 00:20.


#51
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
daca declara venitul si plateste impozit nu se mai numeste evaziune :)

#52
posturi

posturi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.10.2012

View Postsosonico, on 30 octombrie 2012 - 00:17, said:

Asta am incercat sa le explic si eu, ca este evaziune fiscala si se pedepseste cu ani grei de puscarie, dar nu vor sa inteleaga, nici n-am pretentii, tipu' nu este nici un client, username-ul "posturi" vine de la posturi de radio, adica alte ilegalitati, radio pirat si altele.

Ca sa va dau un exemplu,  propietarul are si acest site: www.radioliberty.ro cu care emite deasemenea ilegal.

Eu cred ca acest user "posturi" nu merita prea multa atentie, dupa cum scrie si dupa cum gandeste.

baietica una e sa ai director de promovare radio alta sa detii radio ilegal si sa imi mai zic ceva sunt sute de radiouri ILEGALE dar nu are nimeni ce le face PE INTERNET asa ca nu mai comenta si vedeti de treaba ta

#53
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Mai cochii...

Am vrut sa va scriu niste randuri multe dar am preferat sa ma duc pan' la magazin sa-mi iau niste popcorn. Topicul asta e de urmarit mai ceva decat cazul Elodia de la zerotv.

#54
sosonico

sosonico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.10.2012

View PostDarkAngelBv, on 30 octombrie 2012 - 00:19, said:

daca declara venitul si plateste impozit nu se mai numeste evaziune Posted Image

Am sa mai aduc doi baieti care au luat host de la el si n-au primit nimic in schimb, factura sau altceva, dar asta la tribunal, nu-mi e greu sa-l dau in judecata, daca rezolv ceva, bine, daca nu, iar bine, n-am ce pierde, dar dupa ce ca habar n-are cum se practica meseria asta cu hostul, mai este si fudul.

Am chitantele cu care am facut platile, mai am martori care au mai cumparat si n-ai primit  nimic, domeniul nu mi l-a dat, am sa ma joc putin cu el,  chiar daca probabil e greu sa rezolv ceva, doar asa ca se crede mare si tare si nu inceteaza cu amenintarile, mai fac si-o plangere la opc sa-l ia la puricat

Edited by sosonico, 30 October 2012 - 00:25.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate