Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cretinisme la NUNTI ( prostia nuntilor romanesti )

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#181
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Hm ce chestie sa găsesc topicul asta. Credeam ca doar mie mi se par tâmpite Nunțile in România. Chiar vara trecută discutam cu cineva care ma tot întreba când ma mărit, și spuneam ca toată viața mea mi-a fost groaza de ziua nunții și i-am explicat de ce și au zis ca nu-s normala ca sunt învechita și ca trebuie musai nunta, ca ce fel de om sălbatic sunt și doamne ferește

Nu vreau nunta ca n-am chef de obiceiurile și oboseala din ziua anunți. Adică sa te trezești de dimineața pt freza și machiaj, la prânz ti se umple casa de oameni care vor sa știe unde-i baia, unde să-mi pun poșeta sa nu umble nimeni, poze, poze, hora, filmat, cantăreți cu acordeonul, iar oameni care vor sa știe unde e nu știu ce mulți oameni in multe mașini care claxonează, ajungi la biserica, iar poze, stai in picioare, mergi in parcul din spate pt poze cu toată lumea pe rând, deja îți vine sa urli pauza. Ajungi la restaurant, te gândești ca stai puțin jos, dar nu poți ca e ziua nunții tale și trebuie sa dansezi ca așa se face. O doamne și bârfele ca ai văzut ce rochie, ce freza. Pfoai. Nu-mi trebuie.
Eu m-as mărita in secret la primărie doar, dar așa dezamagire ar fi pe neamurile mele când or afla ca n-au apucat sa joace la nunta mea că-s o sălbatică sau ca am ceva cu ei.
O sa inventez eu ceva sa nu fac nunta. Sau dacă fac, sa nu fac cu mersu la mire, nași etc.


A și plus am văzut ca majoritatea închiriază limuzine pt ziua nunții :)) Din punctul meu de vedere e ca vor sa para cea ce nu-s. Eu nu pot sa inchiriez o limuzina pt ziua nunții, nu pt ca nu mi-aș permite câteva sute de euro ci pt ca nu umblu in general cu limuzina deci as părea o proasta care vrea sa se dea mare o zi.

Am vrut sa adaug ca nu m-am măritat pana acuma nu ca nu m-a cerut ci pt ca n-am chef de nunta

Vaiii cât urăsc nuntile. In sfârșit un loc unde pot sa strig cât urăsc Nunțile. Le urasccc.

Mi-ar plăcea totuși sa am o sala de nunți, cred ca as mai face niște bani

#182
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nunta ar trebui sa fie asa ( de la inceput pana la sfarsit ) :
cand intra mirii , sa fie deja toti prezenti si la mese , se inchina paharul de sampanie , toti deodata si apoi se sparg ; mirii trec pe la fiecare invitat, cu un cos in mana , unde acestia depoziteaza " darul " . Dupa care mirii se cara si raman mesenii sa faca chef cu strigate de lupta , cu muzica de prost gust ( guta si parizer ) la maxim , sa se imbete si sa se bata ca si chiorii intre ei ...  sa fie zeci de camere video sa surprinda toate actiunile care mai apoi sa fie puse intr-un montaj slow-motion spre deliciul mirilor , in luna de miere !

#183
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,154
  • Înscris: 19.09.2005
@  milovme
poti foarte usor sa le separi, la primarie in cadru restrans in timpul saptamani cand toata lumea e la servici.
sambata sau duminica la biserica si restaurant.

#184
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Dacă n-ar fi dispărut obiceiul cu cearceaful cu sânge din noaptea nunții :))
Poate reapare. Nu pt ca mirii ar fi virgini ci doar de dragul obiceiului.


#185
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Cica acum este cool sa faci nunta, cool sa te casatoresti, ca si experienta, poti face diverse nunti cu diversi parteneri, ca este distractiv, nu prea se mai pune pret pe statornicia in relatie, totul este sa dea bine pe facebook.

#186
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Si nunta asta clasica romaneasca este un test pentru cuplu, sa vada cit tine la bautura, cit de rezistent este mirele/mireasa la glume proaste, si chiar la scandal mai spre final asa, numai ca in trecut, muzica lautaresca se asculta la rece sau la un amplificator pe lampi de vreo 10-20w, tuica avea vreo 20 de grade, si multa voie buna, cu mincarea era cam subtire din cite i-mi aduc aminte, voia buna si dansul facea toti banii.

#187
dvdrw

dvdrw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2007
Mi s-a parut foarte romantic sa-mi caut mireasa furata, sa o aduc inapoi la nunta.
Am crezut ca o voi impresiona placut prin faptul ca am nu am acceptat sa fiu la nunta fara ea,
si ca am fost destul de inteligent sa o gasesc.
Eu sunt destul de "grijuliu cu banii", dar am rascolit orasul cu un taxi, pentru ca "hotii" o furasera cu masina mea.

In fine... Chiar si dupa 15 ani (pana la divort) mi-a reprosat ca m-am comportat neadecvat pana si la nunta noastra.
Chiar sunt curios. Dupa parerea voastra, am fost un ciudat c-am cautat-o?

#188
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,092
  • Înscris: 20.12.2007
Ieseai mai "eftin" în timp și bani cu niște sticle de whisky la hoți.

#189
dvdrw

dvdrw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2007
Pai nu, ca deja pusesera si o cutie de Jack in portbagaj  cand au plecat.
Mi-a povestit fratele ei (el o furase), dupa ceva timp.
Deci mi-a furat mireasa, masina si 6 sticle de whisky.

Edited by dvdrw, 04 April 2020 - 14:58.


#190
Nabucodonosor2020

Nabucodonosor2020

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 19.02.2020
Mi se par foarte mișto torturile alea cu multe "etaje". Ala mic de sus e tort adevarat, restul sunt "recuzita"...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate