Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Cretinisme la NUNTI ( prostia nuntilor romanesti )

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#163
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Iar tu cred ca traiesti cu impresia gresita ca toate relatiile sunt la fel de triste ca cele pe care le cunosti tu.

#164
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,672
  • Înscris: 21.06.2016
Nu trebuie sa te ofesezi, din 100 de oameni pe care ii inviti la nunta in afara de citiva apropiati, parinti etc majoritatea considera ca e o obligatie neplacuta si daca ar fi putut n-ar fi venit. Si chiar daca asta nu a fost valabil la tine desi m-as mira teribili, e valabil in mai toate celelelalte cazuri.
Ceea ce spune multe despre nuntile noastre. Daca nimanui nu-i plac, de ce le facem asa?

#165
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 23 februarie 2018 - 19:29, said:

.........
Ceea ce spune multe despre nuntile noastre. Daca nimanui nu-i plac, de ce le facem asa?
Pt FALA si DAR ....
PS ...sau sint si persoane care vor sa-si etaleze noul " treling " ....

Attached Files

  • Attached File  mire.jpg   79.83K   55 downloads

Edited by 86-APP, 23 February 2018 - 19:51.


#166
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Sigur cel din poza de mai sus nu a ,,iesit" pentru 24 ore cu bilet de voie de la mititica sa se insoare?Posted Image  Ca asa pare....

#167
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,672
  • Înscris: 21.06.2016
Aia-s rusi, bag mina in foc Posted Image

Quote

Pt FALA si DAR ....

Nici macar rentabil nu e... s-au dus vremurile alea cind dupa nunta iti luai apartament, daca or fi existat vreodata.
Nunta e o "afacere" din care toata lumea iese in pierdere in afara de restaurante, croitori, magazinele de rochii de mireasa si accesorii etc.
E un obicei care izvoraste din saracie, dovada accentul pe mincare si bautura (amindoua proaste): bucuria nu poate fi asa, spirituala, e inssotita de mincare si bautura in exces, cit poti baga in tine. Omul care e flamind tot anul se duce la nunta sa manince si sa bea cit poate. Adica sa se distreze!

Edited by vrajitoruldinoz, 23 February 2018 - 20:39.


#168
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

View Postvrajitoruldinoz, on 23 februarie 2018 - 20:37, said:

Aia-s rusi, bag mina in foc Posted Image



Nici macar rentabil nu e... s-au dus vremurile alea cind dupa nunta iti luai apartament, daca or fi existat vreodata.
Nunta e o "afacere" din care toata lumea iese in pierdere in afara de restaurante, croitori, magazinele de rochii de mireasa si accesorii etc.
E un obicei care izvoraste din saracie, dovada accentul pe mincare si bautura (amindoua proaste): bucuria nu poate fi asa, spirituala, e inssotita de mincare si bautura in exces, cit poti baga in tine. Omul care e flamind tot anul se duce la nunta sa manince si sa bea cit poate. Adica sa se distreze!

Rentabilitatea depinde foarte mult de numarul de invitati. Sunt niste costuri fixe: rochii, costume, fotograf, DJ care costa la fel indiferent de numarul de invitati. Oricum rentavilitatea e pe termen scurt. Pe termen lung si tu te vei duce la nuntile altora si vei da apoximativ la fel cam cat ai si primit; in consecinta, pe termen lung iesi in pierdere.

#169
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Postvrajitoruldinoz, on 23 februarie 2018 - 19:29, said:

Nu trebuie sa te ofesezi, din 100 de oameni pe care ii inviti la nunta in afara de citiva apropiati, parinti etc majoritatea considera ca e o obligatie neplacuta si daca ar fi putut n-ar fi venit. Si chiar daca asta nu a fost valabil la tine desi m-as mira teribili, e valabil in mai toate celelelalte cazuri.
Ceea ce spune multe despre nuntile noastre. Daca nimanui nu-i plac, de ce le facem asa?

Nu ma ofensez, doar ca mi se pare o prostie. Nu pot sa bag mana in foc pentru invitatii sotului, dar in afara de cateva exceptii (pe care intre noi fie vorba, eu nu le-as fi invitat, dar am zis sa le fac pe plac parintilor ca n-oi muri de la 5-6 invitati in plus), sunt destul de sigura ca cei care au venit la mine la nunta, au venit cu drag. De ce? Pentru ca am invitat numai oameni  pe care ii vad frecvent si cu care chiar aveam o relatie la momentul respectiv.

#170
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,515
  • Înscris: 16.03.2004

View Postblack_dizzy, on 20 februarie 2018 - 15:45, said:


Daca nu sunt in stare de dragul meu, in una dintre cele mai importante zile din viata mea sa suporte 15-20 minute de niste muzica ce nu le place, cred ca nu prea au ce sa caute acolo.

Trebuie să te gândești tu la sănătatea lor auditivă, fiindcă ei sunt oameni în etate și nu pot suporta ritmurile și agresiunea fonică la un asemene nivel...

#171
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Cu obiceiurile tembele precum dansul gainii, dansul ospatarilor, dansul ...., cum ramane? Sau cu adusul de borcane cu fasole de catre miri, la nasi. M-am crucit cand am vazut :w00t:

#172
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,515
  • Înscris: 16.03.2004
Nu știu, nu am auzit de așa ceva.Posted Image

#173
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,531
  • Înscris: 15.06.2007

View Post86-APP, on 23 februarie 2018 - 19:47, said:

Pt FALA si DAR ....
PS ...sau sint si persoane care vor sa-si etaleze noul " treling " ....
Unele puscarii au si "salon" conjugal. Deci poate ca este chiar din puscarie.
In brazilia cica, detinutii au voie sa fie vizitati de neveste odata la doua saptamani,  cica astfel toata lumea e fericita.

#174
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,672
  • Înscris: 21.06.2016

View Postblack_dizzy, on 01 martie 2018 - 17:59, said:


Nu ma ofensez, doar ca mi se pare o prostie. Nu pot sa bag mana in foc pentru invitatii sotului, dar in afara de cateva exceptii (pe care intre noi fie vorba, eu nu le-as fi invitat, dar am zis sa le fac pe plac parintilor ca n-oi muri de la 5-6 invitati in plus), sunt destul de sigura ca cei care au venit la mine la nunta, au venit cu drag. De ce? Pentru ca am invitat numai oameni  pe care ii vad frecvent si cu care chiar aveam o relatie la momentul respectiv.

"O relatie" nu are nici o legatura cu o obligatie de a pierde o zi si o noapte, de a veni acasa cu urechile tiunind si de a decarta o suma de bani ne-nelijabila. Iti garantez ca daca nu era obligatie sociala majoritatea nici nu s-ar fi gindit sa faca asta de distractie.

Cu drag ar fi venit daca era o ceremonie simpla iar ei sa fi venit cu o felicitare si fara nici o obligatie.

#175
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Posttfmercedez, on 02 martie 2018 - 20:51, said:

Unele puscarii au si "salon" conjugal. Deci poate ca este chiar din puscarie.
In brazilia cica, detinutii au voie sa fie vizitati de neveste odata la doua saptamani,  cica astfel toata lumea e fericita.
Corect , valabil si la noi , unde sint conditii destul de bune . Doar aglomeratia este cam mare .
....ca tot am fost ieri la Rahova ....

#176
krono

krono

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.09.2012
S-a ajuns la concluzia ca nunta in sine este ceva anapoda  ;
Un eveniment in care se baga destul de multi bani cu ideea ca oricum se vor recupera , dar in urma caruia organizatorii nu prea castiga mai nimic , cel putin pe termen lung .

#177
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Si pierzi multi, multi neuroni daca o organizezi dupa toate neamurile.

Eu mi-am promis (si o sa ma tin de cuvant!) ca la nunta o sa invit absolut toate neamurile, ca sa nu fie cu suparare. Dar sa-si cumpere singuri bilete de avion pana-n Buenos Aires, mai putin cei cativa pe care-i am la suflet si carora o sa platesc eu transportul.

#178
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

View PostAnn0nyym0us, on 14 martie 2018 - 12:37, said:

Si pierzi multi, multi neuroni daca o organizezi dupa toate neamurile.

Eu mi-am promis (si o sa ma tin de cuvant!) ca la nunta o sa invit absolut toate neamurile, ca sa nu fie cu suparare. Dar sa-si cumpere singuri bilete de avion pana-n Buenos Aires, mai putin cei cativa pe care-i am la suflet si carora o sa platesc eu transportul.

De-aia trebuie sa inveti cat de important e sa zici NU si sa nu cedezi. Ai mei au avut un numar limitat de invitatii pe care le puteau da oricui voiau. Ei voiau sa invite 20 de familii, au primit doar 10 invitatii.

#179
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Ok, nuntile sunt cretine. Atunci de ce au femeile in cap numai rochii de mireasa? Sa inteleg ca sunt numai barbati pe forum?

#180
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Poate nu cunosti tu femeile care trebuie. Si da, preponderent, forumul e populat de barbati.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate