Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Cretinisme la NUNTI ( prostia nuntilor romanesti )

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#145
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004

View Postvrajitoruldinoz, on 18 februarie 2018 - 04:56, said:

Iron Maiden fear of the dark ca balada.
La o nuntă românească, asta ar fi un cretinism. Posted Image

#146
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,794
  • Înscris: 09.05.2008
Absolut!

Ca si dansul mirilor.
Si nunta cu D.J.
Si open-bar, si poze la columna lu traian sau la cascada trei brazi.

Lucru' amestecat miroase a .. prajituri!

#147
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016

View Postdark, on 18 februarie 2018 - 10:47, said:

La o nuntă românească, asta ar fi un cretinism. Posted Image

Eu n-am avut nunta "romaneasca". Am avut nunta MEA. A noastra adica, sicu invitati in mare parte prieteni cu aceleasi gusturi... e, si niste neamuri da las ca nu le-au cazut urechile daca nu au auzit o populara.

Da ma mir ca s-a prostit lumea in asa hal... daca asta faceam eu inainte de 2000 mi s-ar fi parut normal sa fi disparut complet manelele si chiar cea mai mare parte din muzica populara in afatra de 2-3 piese "de ancorare". Ma gidesc ca multi care scriu aici sint mai batrini de 45 de ani.
Iar formatie infecta cu sculele pe reverb... gizas, as plati bani din buzunar sa nu aud asa ceva. Majoritatea nuntilor la care am fost eu (daca nu toate) au fost cu DJ, si am fost la citeva. Dar ultima a fost acum 10 ani.

#148
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004
Foarte puțini nuntași gustă heavy-metal. La nuntă, de obicei, trebuie să inviți și obligațiile, rude, vecini, colegi de serviciu, nu doar prieteni intimi care îți pot împărtăși gusturile muzicale.
Dealtfel, la nuntă, muzica este foarte tare, 110 db. Dacă ai pus Iron Maiden, i-ai tâmpit complet pe cei mai în vârstă.
[ https://abovethelaw.com/wp-content/uploads/2015/04/embarrassed-businessman-lawyer-facepalm-face-palm-old-man-300x200.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#149
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdark, on 18 februarie 2018 - 10:47, said:

La o nuntă românească, asta ar fi un cretinism. Posted Image
Cu ani in urma am fist la o nunta, la care nu se mai dadea lumea dusa pe acasa. La 9 dimineata mirii cu gasca de prieteni si bunica miresei faceau karaoke pe melodiile lui Frank Sinatra. A fost cea mai faina nunta din cate am servit.

Dar in familia aceea mai toti erau cheflii, mama miresei canta si ea la chiefuri cand mergeam pe la ei la casa parinteasca, tatal lautar , asta pe langa faptul ca era chirurg de profesie.  Unii stiu sa se distreze.

Edited by tfmercedez, 18 February 2018 - 18:44.


#150
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016

View Postdark, on 18 februarie 2018 - 18:32, said:

Foarte puțini nuntași gustă heavy-metal. La nuntă, de obicei, trebuie să inviți și obligațiile, rude, vecini, colegi de serviciu, nu doar prieteni intimi care îți pot împărtăși gusturile muzicale.
Dealtfel, la nuntă, muzica este foarte tare, 110 db. Dacă ai pus Iron Maiden, i-ai tâmpit complet pe cei mai în vârstă.


Muzica nu a fost foarte tare ca ringul era oarecum separat (desi in aceeasi sala), si nici heavy metal nu a fost decit asa vreo 2-3 de simbol, si alea "soft", nu cine stie ce.
Ciuit despre timpitul celor in visrta, sentimentul e reciproc pentru mine cind aud populara (nu mai zic de manele), asa ca nu vad de ce ar trebui sa aiba ei prioritate la nunta mea... ma rog, n-a fost dracul asa negru :)
Eu la nunti cu 110db si populara nici nu as sta inauntru, de obicei recunosti nuntile astea unde e un conflict intre muzica si nuntasi dupa numarul de oameni care "fumeaza" afara. Am fost si la o d-asta, erau permanent minim vreo 10-20 oameni afara, uniii n-au intrat mai deloc.

#151
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View Postdark, on 18 februarie 2018 - 18:32, said:

Foarte puțini nuntași gustă heavy-metal. La nuntă, de obicei, trebuie să inviți și obligațiile, rude, vecini, colegi de serviciu, nu doar prieteni intimi care îți pot împărtăși gusturile muzicale.
Dealtfel, la nuntă, muzica este foarte tare, 110 db. Dacă ai pus Iron Maiden, i-ai tâmpit complet pe cei mai în vârstă.

Heavy Metal ruleaza fin la inchiderea editiei cand ramane nucleu' greu, cand matusile si-au luat caserola cu prajituri si s-au dus acasa. 220dB blana!

Edited by edy_wheazel, 18 February 2018 - 21:12.


#152
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,794
  • Înscris: 09.05.2008
La inchiderea editiei se presupune ca te duci sa-ti "inaugurezi" nevasta. :D

#153
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016
Nu stiu daca stiti dar nu mai e ca pe vremea voastra cu camasa insingerata in geam Posted Image.
Majoritatea insurateilor locuiesc impreuna de ani buni, sau oricum si-au vazut-o pina atunci de mai multe sute de ori... Iar acasa se ajunge dimineata mai tirzior asa, nu se mai poate vorbi de "noaptea" nuntii.

Edited by vrajitoruldinoz, 19 February 2018 - 08:50.


#154
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Dupa toata alergatura cu cununiile civile, religioase si petrecerea, e direct somn dupa nunta.

#155
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Nunta la "salon" e doar o parte. Dar despre toate celelalte tampenii de pana in momentul ala? M-o mancat sa accept sa fiu cavaler de onoare la o cunostinta, undeva intr-un oras... mic. Sa vezi nebunie cu mers la ginere, mers la mireasa, mers cu ginerele la mireasa, "cumpararea" miresei, dansat in fata casei miresei (pe-o mocirla infecta).

Dupa, mers cu ambii miri la casa mirelui, mers la biserica, organizata intrarea in biserica, stat cu dita' lumanarea in mana vreo 2 ore, si-abia intr-un final, mers la "salon".

Edited by Ann0nyym0us, 19 February 2018 - 17:21.


#156
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004

View Postedy_wheazel, on 18 februarie 2018 - 21:11, said:

Heavy Metal ruleaza fin la inchiderea editiei cand ramane nucleu' greu, cand matusile si-au luat caserola cu prajituri si s-au dus acasa. 220dB blana!

Nu poți atinge 220db, ar însemna că au decolat câteva avioane acolo!

...sau poate chiar și o rachetă spațială!

#157
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014

View PostAnn0nyym0us, on 19 februarie 2018 - 17:21, said:

Nunta la "salon" e doar o parte. Dar despre toate celelalte tampenii de pana in momentul ala? M-o mancat sa accept sa fiu cavaler de onoare la o cunostinta, undeva intr-un oras... mic. Sa vezi nebunie cu mers la ginere, mers la mireasa, mers cu ginerele la mireasa, "cumpararea" miresei, dansat in fata casei miresei (pe-o mocirla infecta).

Dupa, mers cu ambii miri la casa mirelui, mers la biserica, organizata intrarea in biserica, stat cu dita' lumanarea in mana vreo 2 ore, si-abia intr-un final, mers la "salon".

Majoritatea nu vor sa se complice atat, dar de gura parintilor/rudelor tot o fac. Daca ar fi fost lasati de capul lor, totul ar fi iesit mult mai simplu.

La mine a fost la ordinea zilei cuvantul "NU" la discutiile despre nunta cu parintii.

#158
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Si cat timp au stat suparati?

Sunt mai curios daca ti-a batut vreo ruda obrazul, ca n-a fost invitata.

#159
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014

View PostAnn0nyym0us, on 19 februarie 2018 - 19:01, said:

Si cat timp au stat suparati?

Sunt mai curios daca ti-a batut vreo ruda obrazul, ca n-a fost invitata.

Nunta este despre cei doi care se casatoresc. Restul e secundar. Nu stiu cat au stat suparati ai mei. Au trecut 2 luni de atunci si par sa fi supravietuit.

Mie nu mi-a batut nici o ruda obrazul. Daca nu le-am vazut in ultimii 15-20 de ani, nici mari sanse sa le mai vad prea curand. Alor mei le-am zis sa zica ca a fost o ceremonie restransa si ca nu am avut locuri destule pentru toata lumea. E partial adevarat: sala avea capacitatea de 70 de persoane, am invitat 76 si au venit 63. Ai mei voiau sa aduca fiecare cate 3 rude (normal ca ar fi venit si sotii/sotiile). Daca ar fi venit toate, ar fi insemnat 12 persoane in plus, si as fi depasit capacitatea salii. Si nu, nu as fi renuntat la amici doar ca sa vina acele rude.

#160
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016
Smecheria la nuntile noastre e ca sint asa de misto ca nu vrea nimeni sa fie invitat.
Daca e invitat isi pune miinile in cap.
Daca nu a fost invitat rasufla usurat, i-a trecunt glontul pe la ureche!
Cum dracu sa bata obrazul ca nu  fost invitat... e fix pe dos. :D

View PostSoulstream, on 19 februarie 2018 - 19:22, said:


Nunta este despre cei doi care se casatoresc. Restul e secundar.

Casa de piatra :).
Ar fi bine sa fie asa dar toti am facut compromisuri... adica de banii aia sint siguri ca majoritatea ar fi preferat sa fie ei 2 singuri, sau poate cu 5 prieteni, pe un plaja pustie in polinezia franceza, in pantaloni scurti, nu sa-si sparga urechile in muzica de proasta intr-un restaurant de prost gust pe bani grei.
Adica cind spui ca nunta e despre miri se prepune ca te-ai simtit bine la nunta. Maximul de bine care se putea. Numai ca majoritatea se simt prost la propria nunta sau la oricare alta. Iar preocuparea devine minimzarea efectelor negative si distractia cu ce avem... bineinteles e cam greu, unii trebuie sa se imbete ca sa poata :D

#161
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Postdark, on 18 februarie 2018 - 18:32, said:

Foarte puțini nuntași gustă heavy-metal. La nuntă, de obicei, trebuie să inviți și obligațiile, rude, vecini, colegi de serviciu, nu doar prieteni intimi care îți pot împărtăși gusturile muzicale.
Dealtfel, la nuntă, muzica este foarte tare, 110 db. Dacă ai pus Iron Maiden, i-ai tâmpit complet pe cei mai în vârstă.

Daca nu sunt in stare de dragul meu, in una dintre cele mai importante zile din viata mea sa suporte 15-20 minute de niste muzica ce nu le place, cred ca nu prea au ce sa caute acolo.

#162
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,785
  • Înscris: 21.06.2016
Cumva traiesti cu impresia gresita ca sint acolo de dragul tau :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate