Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Sfat pentru achizitie

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Va rog sa si argumentati. (46 member(s) have cast votes)

Care e mai bun?

  1. LG Optimus 2X (14 votes [30.43%])

    Percentage of vote: 30.43%

  2. Samsung Galaxy S PLUS (10 votes [21.74%])

    Percentage of vote: 21.74%

  3. Google Nexus S (22 votes [47.83%])

    Percentage of vote: 47.83%

Care mai bun la AUDIO?

  1. LG Optimus 2X (13 votes [28.26%])

    Percentage of vote: 28.26%

  2. Samsung Galaxy S PLUS (14 votes [30.43%])

    Percentage of vote: 30.43%

  3. Google Nexus S (19 votes [41.30%])

    Percentage of vote: 41.30%

Vote Guests cannot vote

#37
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005

View PostS3Se7, on 16th January 2012, 18:50, said:

Azi am fost la Vodafone sa testez telefoanele. Se vad ambele ecrane (Nexus S i9023 si LG Optimus 2X P990). Nu e diferenta intre ele. Camera LG-ului e mai buna, LG se misca mai bine, intr-adevar LG-ul l-am simtit mai de calitate. Eu am ales ce cumpar, LG Optimus 2X. Imi cer scuze ca i-am considerat pe jericho si pe papillon doar niste sustinatori avizi ai telefonului, deoarece chiar e foarte bun.


Toate cele bune, multumesc.

nu ai pt ce sa-ti ceri scuze, pur si simplu, in banii astia, o2x e cel mai bun... :) . te asteptam pe topicul dedicat dupa ce-l cumperi  :peacefingers:

#38
Dione1200

Dione1200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.06.2005
Referitor la calitatea audio, iti pot spune despre Nexus S ca foloseste un codec Wolfson WM8994, care este printre cele mai bune la ora actuala: http://www.wolfsonmi...io_hubs/WM8994/

Exista si o aplicatie pe market (daca ai root) pentru a controla acest codec la nivel de hardware (EQ, amplificare analogica suplimentara...) https://market.andro...bnRyb2xhcHAiXQ..

#39
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View PostDione1200, on 27th January 2012, 13:21, said:

Referitor la calitatea audio, iti pot spune despre Nexus S ca foloseste un codec Wolfson WM8994, care este printre cele mai bune la ora actuala: http://www.wolfsonmi...io_hubs/WM8994/

Exista si o aplicatie pe market (daca ai root) pentru a controla acest codec la nivel de hardware (EQ, amplificare analogica suplimentara...) https://market.andro....bnRyb2xhcHAiXQ..

Dar totusi, LG Optimus 2X e bun sau nu? Macar sa se apropie de calitatea lui Nexus S. Dupa cum am spus, am fost la VDF si le-am testat si per total as alege O2X, inca nu am reusit sa fac ahizitia :( . Ma intereseaza destul de mult sa se auda bine si tare (nu ca ascult eu tare in casti, ascult la un nivel care imi e mie confortabil - daca e 10 %, atat sa fie - dar pentru un sistem audio, de exemplu, mi-ar place sa am calitate si putere de amplificare :D; nu ma astept la cine stie ce, doar la ceva bun, a nu se intelege gresit ce vreau sa spun).

Edited by S3Se7, 09 February 2012 - 18:50.


#40
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Aici scrie ca si LG O2X foloseste tot Wolfson, dar nu scrie care (daca sunt mai multe).
Foloseste crtl+F si cauta wolfson, gasesti pe la jumatatea paginii. Totusi, ramane intrebarea de mai sus: Se apropie O2X de calitatea audio a Nexus S?

Edited by S3Se7, 09 February 2012 - 22:29.


#41
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Deci? Se apropie sau nu?

#42
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Stai liniștit ca se aude bine chiar și cu player ul stock. Eu folosesc PowerAmp și se aude de nu îți vine sa crezi.
Vezi că-mi zicea cineva ca Vodafone a scos 2x din ofertă.

#43
Dione1200

Dione1200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.06.2005
Eu am Nexus S, pe celalalte nu le-am testat deci nu as putea sa-mi dau cu parerea.
Ascult muzica la el in fiecare zi in drum spre si de la munca, casti 3-rd party (cele din pachet s-au stricat cam dupa 4 luni de utilizare aproape zilnica).
Are ICS 4.0.3 pe el, deci stie FLAC by default, mai folosesc si PowerAmp, dar paca player-ul stock se aude mai OK (la PowerAmp apar distorsiuni la volum mai mare, dar poate sa fie si de la casti...); deci sunt multumit, nu imi trebuie mp3 player separat.

#44
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu am luat Optimus 2x de AICI .Consider ca este la cel mai bun pret,singurul dezavantaj este pretul pt curierat...si am ajuns la suma de 1240 lei.Telefonul vine stock cu Froyo,dar am trecut imediat pe GB prin LG Updater.
Inainte de a plati coletul poti desface sa verifici daca este intact...etc.
Foarte multumit de acest telefon,astept cu nerabdare update-ul oficial la ICS care va veni in trimestrul 2 al acestui an.Pt partea audio conteaza foarte mult si pe ce casti le asculti.Castile stock nu sunt "foarte calitative",eu am incercat cu castile mele Sony prin care deja sunetul avea farmec...si asta cu playerul stock.

Edited by feribalint, 13 February 2012 - 14:19.


#45
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View PostDione1200, on 13th February 2012, 11:37, said:

Eu am Nexus S, pe celalalte nu le-am testat deci nu as putea sa-mi dau cu parerea.
Ascult muzica la el in fiecare zi in drum spre si de la munca, casti 3-rd party (cele din pachet s-au stricat cam dupa 4 luni de utilizare aproape zilnica).
Are ICS 4.0.3 pe el, deci stie FLAC by default, mai folosesc si PowerAmp, dar paca player-ul stock se aude mai OK (la PowerAmp apar distorsiuni la volum mai mare, dar poate sa fie si de la casti...); deci sunt multumit, nu imi trebuie mp3 player separat.
Si cum face fata Nexus S la aplicatii, jocuri si altele? Cate aplicatii ai? Jocurile cum merg?

#46
Dione1200

Dione1200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.06.2005
Pana acum nu am avut probleme cu jocuri sau aplicati compatibile cu telefonul. Cam toate jocurile de pe market (inclusiv cele high-end) sunt compatibile cu telefonul (NFS, GTA3, PES2012, etc...) si merg fara probleme. Am instalate cam 60 de aplicatii pe tel in acest moment si nu imi face figuri; nu i-am dat restart de 45 de zile si atunci a fost din cauza ca a ramas fara baterie. Bateria ma tine cam 2 zile cu utilizare normala: muzica (50 min/zi), jocuri (20-30 min/zi), browsing, net (1 ora/zi).
Cel mai mare avantaj (din punctul meu de vedere) este ca e un telefon pur android, foarte stabil, fara customizari de la operatori si/sau producatori, nu este blocat in nici o retea si primeste primul update de soft.

#47
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Ok. Ma bucur ca esti multumit de telefonul tau :D . Multumesc de raspuns. Sper sa am si eu parte de aceeasi experienta ca si tine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate