Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Homeland (2011 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
nenorocita aia iar ii joaca pe degete

Allison adica

#56
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,280
  • Înscris: 22.07.2005
Frate, ce intens!
acum am terminat de vazut S05E11 si sunt incordat ca un arc. Un sezon excelent, ma bucur ca nu s-au oprit la sezonul 4...
Este cu siguranta cel mai bun serial care ruleaza acum pe TV. Faptul ca mai e si atat de actual, il face unic...

Excelent nene, excelent!
... abia astept sfarsitul de sezon de lunea viitoare.

#57
glitter

glitter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,642
  • Înscris: 15.03.2015
surprinzator, serialul continua sa fie la fel de bun si captivant. parca ceva imi zice ca vrea sa arate mai mult decat observam la prima vedere...am eu asa un feeling...Posted Image

#58
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
de-abia astept

#59
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sMW0y2QiLZg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#60
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Oare o fi murit saracu` Queen ?  Posted Image

#61
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Da, a murit!

#62
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
E interpretabil, lumina aia putea reprezenta şi un moment de vindecare miraculoasă. :)

View PostRhini, on 23 decembrie 2015 - 04:10, said:

Mandy Patinkin Wants Us To Exercise Our Humanity
Bleah, tipul e un comunist... :puke:

#63
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Homeland... merge pe pattern-ul : toti mor la final. Brody a murit! Quinn a murit!

#64
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
prea pompos si spumos, made in hollywood

#65
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
mihnea te inseli amarnic

#66
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
M-a prins. Rau de tot, nu pot sa cred ca nu m-am uitat pana acum, e unul dintre cele mai faine seriale din ultima vreme.
Personajele sunt interesante (ma bucur sa vad in fine o femeie "anti-hero"), e plin de actiune si neprevazut, dar fara sa sacrifice dezvoltarea personajelor si trateaza cu destul de multa obiectivitate o tema foarte delicata (nici americanii nu sunt aia albi si stralucitori, nici teroristii nu sunt niste victime cotropite de armata cea rea). Asta cred ca e partea mea preferata, cat de nuantat prezinta problema, punandu-te pe ganduri fara incerce sa iti "predice". Ma rog, si Quinn :P

#67
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,698
  • Înscris: 13.10.2003
Cand am vazut activitate aici am crezut ca a inceput un nou sezon desi stiam ca numai in ianuarie 2017 incepe. Nu stiu de ce anul asta au luat pauza... oricum, un serial senzational care trateaza o mare problema actuala: terorismul facut in numele islamului.

#68
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
:) Au greșit președintele

#69
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007
Parca ma dezamageste, dupa 2 episoade in care nu se intampla nimic, Carrie parca a luat-o pe aratura cu activitatea ei. Sezoanele trecute incepeau in forta de la primul episod.
Sper sa-si revina, pacat de asa serial sa-l strice.

#70
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Sezonul 6 este din ce în ce mai slab, chiar prost. Voi mai urmări episodul 3 și dacă nu-și revine cît decît atunci gata!

Edited by o_p_2005, 26 January 2017 - 18:15.


#71
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Abia a inceput, zau asa. Deja se contureaza o poveste interesanta, cu Carrie sfatuind presedintele pe care Dar si Saul incearca sa il controleze (Dar si Saul cred ca pot sa joace table si tot sunt deliciosi de urmarit). Carrie mi se pare fix Carrie, incercand sa fie matura si responsabila, dar ajungand de fapt sa faca ceea ce EA considera corect, fara sa dea doi bani pe regulile care i se impun sau pe parerea celorlalti. De copilul ala nu-mi pasa prea tare, dar e o poveste secundara acceptabila care ridica niste semne de intrebare referitoare la o situatie reala, actuala si delicata, cum a fost si povestea cu Laura/Snowden. Iar evolutia (sau involutia) lui Quinn este fascinanta, cred ca m-as uita la serial si daca n-ar mai exista alt subiect in afara de asta.

Edited by black_dizzy, 27 January 2017 - 16:33.


#72
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
Ce părere ai de faptul că madam Carrie acum lucrează la un ONG pt. a apăra "drepturile" islamicilor? Interesantă turnură, nu?
De la agent CIA la activist social... :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate