Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Tassimo de la Bosh ? Are cineva ?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 19.05.2006

 fursecu, on 20 iulie 2013 - 12:19, said:

cea mai buna solutie Posted Image) pentru saraci, dar va puneti ce sortimente de cafea vreti, astept pareri:
e cam mult de munca, murdarie, clatire, etc.
Si ala vad ca refoloseste T-disc-ul la nesfarsit (probabil e fan plastic).

Pe la min. 3:40, pe langa cafea parca curge si apa..
Per total, pierzi tot confortul care ti-l ofera sistemul initial. Si nu stiu daca cafeaua pe care o pune el (sau tu) are acelasi gust preparata in acest fel.

 mirceacra, on 09 octombrie 2011 - 12:32, said:

Ma tot bate gndul sa imi iau un Tassimo..
daca o sa scrii Bosh si pe web, n-o sa gasesti de cumparat.. Incearca o cautare cu Bosch. Posted Image

#56
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,610
  • Înscris: 10.04.2009
la prima utilizare se face o decalcifiere ?

am achizitionat un Vivy de la Altex (160 lei a fost) si pe site-ul lor nu spune nimic despre ce trebuie facut la prima utilizare

https://www.tassimo....e/Vivy/Features

Edited by beavis03, 16 May 2015 - 16:44.


#57
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Eu folosesc un Tassimo de peste 2 ani si cam la 2 ani s-a aprins semnalul ca trebuie decalcefiat.Doar atunci trebuie utilizata o pastila dupa instructiunile producatorului.

#58
bursucel21

bursucel21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.04.2016
Am si eu un tassimo t40. Il folosesc cam de un an jumate si sunt multumita de el. Il folosesc in week-end. Dimineata nu imi beau cafeaua acasa, o beau la munca. E practic, usor de folosit si sunt super incantata ca poit face specialitati cu lapte. Sotul meu bea cafea normala, espresso, caffe crema eu beau caffe crema si capsulele pentru latte machiato, cappuccino si alte chesti cu lapte sunt ale mele. Ieri i-am facut cadou mamei mele un dolce gusto piccolo si mi se pare foarte bun. Nu este automat ca si tassimo, dar nu este un minus asta. L-am luat la o promotie din Cora: 10 cutii si aparatul cadou, adica vreo 220 de lei in total. Era doar o culoare, antracit, l-as fi vrut rosu sau colorat pentru ca e mai dragalas, dar acum na....si 10 cutii si 220 de lei cu tot cu aparat si colorat..... :-)
Le recomand pe amandoua. La tassimo nu imi place ca nu se gasesc foarte multe sortimente in magazine, in schimb am vazut ca pe site-ul lor sunt mai multe, dar nu am comandat niciodata. Am o prietena in Germania, o sa o intreb daca se gasesc la ei mai multe sortimente sa imi aduca si mie la urmatoarea vizita.

#59
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,610
  • Înscris: 10.04.2009
singurul inconvenient pt comenzile pe site-ul lor e asta => Valoarea minimă a unei comenzi este de 180 RON.

destul de mare suma (iar daca mai pui si taxa de livrare de 39 lei... mai bine te lasi pagubas), pt ca nu oricine cumpara ATATEA capsule Posted Image

poate numai daca sunt si pt vecini/rude/prieteni Posted Image

Edited by beavis03, 12 May 2016 - 21:48.


#60
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,419
  • Înscris: 16.03.2011
Aparatele de acest gen sunt o mare tampenie,vei fi dependent de cafeaua lor.

#61
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,610
  • Înscris: 10.04.2009
^ sunt o tampenie daca trebuie sa faci 4-5-6/zi

daca faci 1 singura sau doua... sunt destul de ok

esti dependent, dar e mult mai buna decat posirca facuta la ibric/cafetiera... desi multi nu recunosc...

Edited by beavis03, 02 January 2017 - 16:11.


#62
RADU_

RADU_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.08.2006
De unde cumparati discuri tassimo? Haideti sa incercam sa vedem daca putem trage o concluzie asupra eficientei in corelatie cu  gama de produse pe stoc.
In general am vazut ca unii au cu predilectie un anumit produs, in timp ce altii au mai  multe produse dar cu preturi cu 10-12% mai mari.

#63
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,610
  • Înscris: 10.04.2009
din Kaufland de obicei, eu beau ciocolata calda Milka/Oreo... deci la cafea nu ma pricep :D

#64
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,419
  • Înscris: 16.03.2011

 beavis03, on 02 ianuarie 2017 - 16:11, said:

^ sunt o tampenie daca trebuie sa faci 4-5-6/zi

daca faci 1 singura sau doua... sunt destul de ok

esti dependent, dar e mult mai buna decat posirca facuta la ibric/cafetiera... desi multi nu recunosc...
Decat cea la filtru categoric,la ibic e un semn de intrebare,daca ai cafea de calitate iese buna si la ibric.

#65
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,419
  • Înscris: 16.03.2011
Daca aveti nevoie de decalcifiere folositi programul aparatului la la cei 0,5 l apa puneti o lingura de sare de lamaie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate