Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4465
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Digi24, colaborare cu Deutsche Welle, pentru o nouă emisiune, cu Radu Maxim prezentator

Postul de știri Digi24 are de astăzi o nouă emisiune în grila de programe, Focus Europa. Este un proiect editorial realizat în colaborare cu Deutsche Welle. Producția, difuzată vinerea de la 23.30 la miezul nopții, este prezentată de Radu Maxim.
În prima ediție Focus Europa este vorba despre Jaber al-Bakr, care a fost închis într-un penitenciar din Leipzig, deoarece era bănuit că ar fi planificat un atac cu bombă într-un aeroport din Berlin pentru ca trei zile mai târziu, refugiatul sirian despre care se credea că are legături cu organizația teroristă Stat Islamic să se sinucidă în celula sa.
[...]
Tot astăzi sunt abordate și subiecte despre pescarii din Bulgaria, care protesteaza din cauza condițiilor proaste de lucru, a concurenței și a salariilor mici, despre numarul alarmant de delfini care mor în Marea Neagra sau despre atelierele de croitorie care lucrează pentru militarii de pe front.

Sursa: paginademedia.ro

#4466
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006
Pe vremuri la B1 era emisiunea EuroBox, produsa de DW si prezentata de o tipa al carei nume nu-l mai retin (era probabil romanca maritata cu un neamt, pentru ca avea doua nume de familie, unul romanesc, altul germanic). Aceasta emisiune banuiesc ca va aborda cam acelasi format. Suna promitator.

#4467
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Cand vorbiti despre tema relatiei cu RM chemati cunoscatori. Asta bate campii, e complet pe dinafara. Nici moderatorul nu este departe! Astia doi trateaza unionismul ca o "tema periferica", "introdusa artificial" si asociaza unionismul cu Ghita si Andronescu! "Corturi aparute peste noapte..." Pe ce lume traiti?! Erau pregatite demult!
LE
Normal ca viitori sau fosti puscariasi precum Ghita, Andronescu(sper!) sau Cosma se lipesc de un lucru atat de important si daca ajuta... sa fie primit! E o cauza nobila! Unionismul nu e nici de dreapa nici de stanga nici dorinta exclusiva a oamenilor lipsiti de pata.
LE
Chemati pe Dungaciu, pe Fota, pe Gosu, pe Chifu, pe Socor, etc!
LE
Ridicol! Acum analistul este Gelu Duminica!

Attached Files


Edited by since2004, 23 October 2016 - 20:15.


#4468
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
Nicio barfa prin rusinoasa "presa romaneasca" cu privire la debarcarea lui guran?Adus cu atata tam-tam de zoli si disparut fara prea multe explicatii.

Edited by ShevaDani, 26 October 2016 - 11:44.


#4469
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006

View PostShevaDani, on 26 octombrie 2016 - 11:42, said:

debarcarea lui guran?
Momentan e trecut in "rezerva"

Edited by zappaf, 10 November 2016 - 18:53.


#4470
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Apropo de digi - râde hârb de oală spartă.
9.11.2016 - pe la ora 18 si ceva. Burtiera a ramas pe toata durata emisiunii.

Attached Files

  • Attached File  gigi.jpg   256.19K   75 downloads

Edited by zappaf, 10 November 2016 - 18:57.


#4471
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Legat de alegeri: "Postul din grupul RCS&RDS a anunțat CNA că nu va difuza emisiuni electorale sau spoturi electorale, va avea doar emisiuni de dezbateri." De aceea pentru mine ei sunt numarul unu. :)

#4472
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Adica iti dau "rahat", dar il impacheteza frumos. Astia manipuleaza mai finut decat ceilalti.

#4473
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Sunt curios ce parere vor avea sefii de la Digi de faptul ca CTP  a rostit cuvantul m..e de 2 ori Posted Image .

#4474
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
O lunga perioada "unfollow" Digi 24 pentru emisiunea asta tendentioasa ce depaseste orice limita a informarii obiective. Una e sa fii corect politic si sa zugravesti adevarul, tot adevarul, si alta e sa scoti chestia asta absolut tendentioasa. Probabil asta este o emisune destinata pietei externe... nu inteleg; noi romanii, ungurii, ucrainienii, etc ii cunoastem foarte bine pe romi, istoria lor etc. Stim care sunt problemele ce au legatura cu trecutul de robi, lipsa  de edicatie si saracia si pe cele care nu au legatura. Foarte multe nu au legatura! Stim care sunt solutiile de integrare si nu incurcam cersetoria cu proxenetismul, santajul, talharia si cu hotia asa cum o face Digi 24! Asta cu rasimul exista dar e o chestie marginala! E ceva ciudat cu emisiunea asta, e ilogica, mai ales acum in campanie electorala.
LE
Nu toti romii pot fi pusi in acceasi oala; trebuie facuta distinctia neta intre cei ce traiesc dupa reguli tribale incompatibile cu societatea romaneasca si europeana si ce ce au ales calea integrarii. Cei din urma sunt majoritari!

Attached Files


Edited by since2004, 27 November 2016 - 15:00.


#4475
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009
Din punctul meu de vedere, cei de la Digi24 au cam dat astăzi cu bîta-n baltă la transmisia paradei militare. Nu știu cine a fost regizorul transmisiei, dar ar face bine să urmeze un curs de recalificare și să-și schimbe meseria. Motivele:
- incredibilă desincronizarea între imaginile de pe ecran și comentariul audio
- subunități întregi din paradă care au scăpat ochiului „vigilent” al regizorului
- cîteva momente în care alegerea camerelor s-a dovedit a fi cel puțin „nefericită” (din punct de vedere al unghiului de filmare)
- „crème de la crème” au fost acele split-uri, cu imagini live de la paradă, de prin mulțime și cu reluări ale unor imagini deja difuzate. Mama mă-sii de treabă, eu voiam să văd PARADA MILITARĂ, mare și pe tot ecranul! NU MĂ INTERESA MULȚIMEA ȘI NICI NU MĂ INTERESAU RELUĂRILE!!!
Despre comentariu nu mai vorbesc, mult și degeaba,  probabil le plăcea să se audă vorbind... Dacă tot au chemat profesioniști acolo, preferabil ar fi fost să-i lase pe aceia să comenteze. Nu cred că a fost vreo subunitate (sau bloc de paradă, cum le spuneau ei) pe care s-o fi comentat strict pe durata defilării prin fața tribunei oficiale și pe sub Arcul de Triumf! Tot pe lîngă, de obicei după sau mult după ce trecuseră de obiectiv...
În fine, n-am mai suportat, ultima treime a paradei am urmărit-o pe TVR HD și chiar am rămas plăcut impresionat de imagini și de comentariu: scurt, concis, fără înflorituri și, cel mai important, la obiect, ce era pe ecran despre aia se comenta!

#4476
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Da, prea multe splituri, nesincronizare si prea multa vorba; n-au putut sa se abtina nici măcar la tancuri. Huruitul de motor e mai bun ca orice vrajeala.

#4477
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
La inceput DIGI 24 era de vis, foarte profesionisti, fara reclame...

Acum mi se pare full de reclame si ca sunt foarte plictisitori.. nu ma mai uit cu atata placere cum ma uitam inainte.

#4478
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Subscriu si eu la ce s-a spus mai sus...splituirea aia a fost PENIBILA(50% din ecran cu capetele celor prezenti de ma interesa pe mine acest lucru)! Oricum imaginea a fost net superioara pro,a1 sau a3. Nu stiu ce a facut tvr ca nu il am grila :D Un post de cacao.
PS: CAT TIMP MAIMUTA DE PRELIPCEANU E SEF PE ACOLO E VAI!

Edited by wolfynwo, 01 December 2016 - 17:07.


#4479
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postqueron, on 01 decembrie 2016 - 15:11, said:

La inceput DIGI 24 era de vis, foarte profesionisti, fara reclame...

Acum mi se pare full de reclame si ca sunt foarte plictisitori.. nu ma mai uit cu atata placere cum ma uitam inainte.

Sunt peste concurenta, la ani lumina fata de Kknia TV a lui Ghita si fata de Latrina 3. Realitatea are unele emisiuni bune dar e schizofrenica n-are nici o problema cu ideile extreme.

#4480
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nici nu trebuie sa compari cu ceva postul lui Ghita, nu se poate numi post de televiziune, e mai de rahat decat OTV si Antena 3 la un loc.

#4481
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Ce se lauda gigi24 cu 20 de camere hd...fratilor a dat cancanul si in voi!

#4482
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Program interesant acum pe Digi24 !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate