Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4483
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Cat TUPEU are unguru` asta sa imi dea imagini la ora 24.00 a Romaniei  cu cladirea parlamentului ungar! M........E bre ! Suntem in Romania nu in Ungaria!

#4484
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
La miezul nopții n-au dat de la unguri. După acesta au dat de-acolo. Au făcut un tur de locații, și s-au dus și acolo fiindcă sunt mulți români în vacanță acolo.

#4485
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
La ora 24.00 erau 6 cadre pe ecran si cel din dreapta jos era parlamentul maghiar...

#4486
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu știu, eram la ABBA pe HIT la ora aia. Probabil au sărbătorit turiștii români de-acolo anul nou de două ori...

#4487
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postwolfynwo, on 01 ianuarie 2017 - 00:15, said:

Cat TUPEU are unguru` asta sa imi dea imagini la ora 24.00 a Romaniei  cu cladirea parlamentului ungar! M........E bre ! Suntem in Romania nu in Ungaria!
decat un parlament penal ca al nostru, mai bun cel de la unguri :)

#4488
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu stiu daca ati observat dar in ultima vreme site-ul digi.24 inceput sa se contamineze subtil cu senzational si spectaculos.
Am trimis urmatorul e-mail la [email protected]:


Buna seara,

Citesc zilnic site-ul Digi 24 si am multe cuvinte de lauda. Sunteti printre putinele agentii de presa care fac eforturi remarcabile pentru a informa in mod corect, complet si impartial cititorii. Pentru aceasta meritati felicitari.

Insa ceva mi-a atras in mod neplacut si repetat atentia in ceea ce priveste titlurile stirilor publicate pe digi24.ro: link-urile catre site-ul digisport.ro. Aveti publicat un Cod in care enumerati valorile si principiile pe care se bazeaza activitatea dvs. din care citez:

ACURATETEA. DIGI24 reflecta realitatea asa cum este. În fiecare stire/material prezentat, jurnalistii DIGI24 cauta adevarul. Prezentam faptele clar si corect. Mijloacele de productie sunt utilizate exclusiv pentru prezentarea adevarului.

Sigur ca majoritatea informatiilor prezentate respecta aceste valori, insa nu toate.
Si am sa va dau numai un exemplu dar sunt mai multe.

Titlul Prima mărturie, dupa atentatul sangeros de azi! Ce a putut să facă teroristul? (print screen atasat).

Va rog sa remarcati urmatoarele:

1. La accesarea titlului de pe digi24.ro, linkul trimite catre digisport.ro unde titlul este diferit: Camionul groazei. Patru oameni au fost ucişi în Ierusalim, după ce un bărbat a intrat în plin în mulţime (print screen atasat).

2. La o cautare pe google dupa astfel de titluri, iata ce rezultate avem.
Observati titluri similare publicate de site-uri precum wowbiz.ro, antena3.ro, cancan.ro sau click.ro (print screen atasat).

3. Nu exista nicio legatura intre un site de informatii sportive (din denumirea lui asta se intelege) si titluri precum: Camionul groazei. Patru oameni au fost ucişi în Ierusalim, după ce un bărbat a intrat în plin în mulţime.

Plecand de la aceste observatii, incercati sa va dati singuri un raspuns la urmatoarele intrebari:

1. Cum se respecta principiul privind acuratetea informatiilor cand la accesarea unui titlu se deschide o alta pagina cu titlu diferit?

2. Ce legatura exista intre un site in spatele caruia "membrii echipei garanteaza impartialitatea si buna reputatie DIGI24" (citat din Codul Digi24) cu publicatii ale caror stiri "sunt introduse prin „incredibil”, „fără precedent”, „şoc” sau „bombă” sunt un scuipat pe inteligenţa privitorului" asa cum bine remarca Radu Paraschivescu aici?

3. Credeti ca astfel de titluri sunt demne de un site al carui angajament "este sa mentina cele mai înalte standarde ale jurnalismului impartial, în special prin acuratete si corectitudine" (citat din Codul Digi24)?

Va rog, nu incepeti si dvs. "sa scuipati pe inteligenta privitorului".


Cu stima,
Un cititor fidel... inca.

Attached File  titlu Digi24.png   151.58K   45 downloads Attached File  titlu Digi Sport.png   284.41K   43 downloads Attached File  titlu wowbiz.png   410.04K   39 downloads

Edited by danutz1, 08 January 2017 - 20:27.


#4489
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Digi 24 trebuia sa aiba in piata un display urias pe care sa ruleze.

#4490
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
@danutz1 -->digisport e cam tabloidizat si nu inteleg de ce. Toate celelalte posturi sunt serioase dlar digisport e mai diferit(in sensul rau). Nu e ca celelalte dar e diferit fata de restul posturilor rcs rds. Dar totusi măcar n-are reclama d-aia idioata la pastile de slăbit miraculoase, care scot viermii din tine sau creme care iti măresc pu*a.

#4491
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Unele jurnale de sport de la DIGI 24 sunt difuzate din studioul Digi Sport, ba în ultima vreme le fac și reclamă la emisiuni, să vadă cei de la concurență mai bine ce pierd. Posted Image Printre altele, în weekend am văzut-o pe Raluca Hogyes (sper că i-am scris bine numele) Posted Image la sport. Și dacă tot vorbim de prezentatori, pe Ștefania Bătrânca au ”retrogadat-o”  la interviurile cu invitații de dimineață ai Pro FM (n-am urmărit atent dacă mai e la horoscop/trafic) se potrivea de minune alături de Cătălin dimineața, DIGI 24 are cea mai bună echipă pe matinal din România și un stil altfel, plăcut de a-ți începe ziua, desigur, asta-i doar părerea mea. Altfel, s-a văzut la protestele din ultimele săptămâni diferența dintre DIGI 24 și celelalte canale de știri.

#4492
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Păi na, Anca a revenit după naștere și știi cum sunt femeile, posesive adică, l-a vrut pe Cătălin înapoi la ea...Posted Image  Cît despre Ștefania, da, are în continuare parte de ieșiri în trafic, fie soare, fie vînt...Posted Image

#4493
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Prima dragoste nu se uită niciodată. Posted Image (de fapt a doua, la început a fost Marius Pancu). Amândouă-s bune (din punct de vedere profesional Posted Image) dar o prefer pe Anca, poate și pentru că după 3 ani (din 2014 urmăresc eu) de Digi Matinal, 2 au fost prezentați de ea. Oricum ar fi, sunt o echipă frumoasă, îmi încep dimineața cu ei (aproape) zilnic. Să revenim la topic. Posted Image

Edited by Cristi_77, 20 February 2017 - 14:42.


#4494
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostCristi_77, on 20 februarie 2017 - 14:42, said:

Prima dragoste nu se uită niciodată. Posted Image (de fapt a doua, la Ăźnceput a fost Marius Pancu). AmĂąndouă-s bune (din punct de vedere profesional Posted Image) dar o prefer pe Anca, poate și pentru că după 3 ani (din 2014 urmăresc eu) de Digi Matinal, 2 au fost prezentați de ea. Oricum ar fi, sunt o echipă frumoasă, Ăźmi Ăźncep dimineața cu ei (aproape) zilnic. Să revenim la topic. Posted Image
Eu as vrea un canal generalist al rcs rds; un fel de protv al rds-ului. Dimineata as vrea un matinal ca cel de al antena 1, dar unul serios, in care sa se prezinte stiri, sa citească presa, sa mai bage cate o melodie buna, cate un invitat etc. As vrea sa reapara emisiunea "Vrei sa fii milionar", sa aibă emisiuni gen "Te pui cu blondele", "Ce spun romanii", Un masterchef, un concurs de talente, unul de voci, documentare, emisiuni gen jurnal pentru copii, bonton, focus europa(o emisiune foarte buna)--> emisiuni de calitate! Sa ai la ce sa te uiti, nu mizeriile de azi de la tv.

#4495
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
glumesti, eu nu mi-as dori emisiuni de genul celor enumerate de tine pe canalul generalist al rcs&rds.

Edited by Bukovina, 20 February 2017 - 22:39.


#4496
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Marius Pancu mai apare și el în matinal.

#4497
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
De luni, 27 februarie Digi 24 va putea fi vizionat pe o noua frecventa de catre abonatii UPC

http://www.telenet-l...4-va-putea.html

Să sperăm că și ceilalți cabliști vor proceda la fel.

#4498
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

   DIGI 24 și DIGI Film difuzează, în exclusivitate în România,

Gala Premiilor Oscar 2017





[ https://1.bp.blogspot.com/-RTsdpZzUFrs/WLCph7wn9rI/AAAAAAAACrs/zXGmpdWzqRITidcte5CUqeMWLVuKKRKrQCLcB/s1600/89AA_GAL_WINNERS_138635_4985.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Industria cinematografică internațională a intrat în linie dreaptă pentru cel mai important eveniment al său: Gala Premiilor Oscar. Pentru al treilea an consecutiv, DIGI 24 si DIGI Film vor transmite, în direct și în exclusivitate, festivitatea de decernare a premiilor Academiei Americane de Film, care va avea loc la Dolby Theatre din Hollywood, Los Angeles.

Cea de-a 89-a ediție a Galei Premiilor Oscar este transmisă în direct de la Los Angeles pe 26 februarie și poate fi vizionată și fără traducere în limba română la DIGI 24 si DIGI Film*.

Sosirea vedetelor pe covorul roșu din fața renumitului Dolby Theatre din Hollywood, interviurile, ținutele și Gala Oscar prezentată de Jimmy Kimmel se văd în noaptea de duminică spre luni (26 spre 27 februarie), la DIGI 24 și DIGI Film, de la ora 02:00 și până în jurul orei 06:30.

DIGI Film va difuza versiunea editată a Premiilor Oscar în reluare, luni, 27 februarie, de la ora 22:00 și de la 23:30, poate fi urmartită la DIGI 24.

Oana Zamfir, criticul de film Manuela Cernat și regizorul Laurențiu Damian, președintele Uniunii Cineaștilor din România vor comenta predicțiile, momentele de vârf ale anului cinematografic și cele mai importante secvențe ale serii, începând cu ora 01:00 pe DIGI 24 și 01:30 pe DIGI Film.

Oscarurile – premiile Academiei Americane de Film – se decernează încă din 1929 și sunt televizate din 1953 încoace. Peste 200 de țări difuzează ceremonia de la Hollywood, care răsplătește cele mai importante realizări în domeniul cinematografiei în decursul unui an.

Membrii Academiei Americane de Film (peste 6000 de profesioniști ai filmului) își votează preferații cu peste două luni înainte, în mod normal fiecare membru votând filmele din categoria sa de specializare. Procesul este secret, așa cum secrete sunt și rezultatele până în momentul în care plicurile sunt deschise pe scena Dolby Theater din Los Angeles.

sursa

Edited by 3xteam, 25 February 2017 - 07:45.


#4499
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Adriana Muraru a pus punct carierei la Digi24 în această seară.

#4500
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

View Postnecolae, on 26 februarie 2017 - 20:31, said:

Adriana Muraru a pus punct carierei la Digi24 în această seară.

da, a demisionat ! după 5 ani de Digi24...

Adriana Muraru, unul dintre cei mai vechi oameni de la Digi 24, a demisionat de la canalul de știri deținut de operatorul de comunicații RCS&RDS.
În această seară, Adriana Muraru a prezentat ultimele jurnale de știri. Ea pleacă de la Digi 24 după cinci ani. A intrat în echipă în februarie 2012, înainte de lansarea oficială a postului și a fost unul dintre numele de bază de la începuturile stației.

Contactată de Paginademedia.ro, Adriana Muraru a confirmat informația.

Care au fost motivele și ce va face în continuare?
Adriana Muraru, pentru Paginademedia.ro:
Am luat această decizie pentru că am un alt proiect, la care țin foarte mult. Mi-am dat seama că am nevoie de timp și de atenție pentru a mă ocupa de el și a trebuit să aleg.
Mai exact:
Este vorba despre o editură de cărți pentru copii și adolescenți. Îmi doresc să fac asta de foarte multă vreme. Mult timp a fost un gând, acum îl pun în practică.
Editura se numește Storia Books și este deținută 100% de Adriana Muraru.

Adriana Muraru, pentru Paginademedia.ro:
Dintotdeauna mi-am dorit să dezvolt un proiect care să aibă legătură cu cărțile. Mă gândeam și la o librărie, la un moment dat. Mi-am dat seama că ori fac acest proiect acum, ori nu îl mai fac deloc. Și nu îl puteam dezvolta în același timp cu munca în televiziune. Cel puțin o vreme, vreau să mă concentrez numai pe acest proiect, al editurii.

Adriana Muraru a intrat în echipa Digi 24 acum cinci ani, după cum Paginademedia.ro a scris la vremea respectivă, aici. A prezentat Jurnalul de la ora 19, apoi pe cel de la ora 22, știrile de vieri seara și, în ultimul an și jumătate, jurnalele Digi 24 de weekend.

Carte de vizită Adriana Muraru:
   Adriana Muraru este absolventă a Universității București, Facultatea de litere, în 1993. A lucrat la Rompres, apoi la Pro FM. Între 1995 și 2003 a fost prezentatoare la Pro TV. Au urmat doi ani de B1 TV și, din 2005, a intrat la TVR.

sursa

Edited by 3xteam, 26 February 2017 - 20:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate