Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Recomandari achizitii produse Apple & accesorii

- - - - -
  • Please log in to reply
311 replies to this topic

#271
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Silviu, ce cod de la interior? te referi la cel de pe spatele cutiei husei? crezi ca nu stie chinezul sa il copieze si pe ala? Posted Image

Adiroman - iti spun eu ca asta fac deja cei care vand pe emag, sunt aceleasi huse pe care le gasesti pe olx mai ieftin, eu te intrebam doar de curiozitate daca sunt fake-uri din cele ”bune” sau din cele ”proaste”. Pe de alta parte, cum poti sa crezi ca o husa care costa 239 lei la istyle (si de care eu nu stiu sa o fi vandut apple vreodata cu mai putin de 25USD) este aceiasi cu cea vanduta de unul pe emag cu 100 lei? Pai ala tb sa dea vreo 30% din ce ia catre emag si sa aiba si profit, iti dai seama cat are el cost de achizitie la ea?

P.S. uite cel mai mic pret pe care l-am vazut vreodata la huse originale apple pentru telefoane relativ noi. Ca or fi reduceri mai mari pt iphone 5 ca sa scape de stocuri. https://9to5mac.com/...xs-cases-deals/

Edited by nepot, 19 July 2019 - 10:42.


#272
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Ma refer la cel de la interior,de pe partea de piele intoarsa sau catifea,nu mai retin ce material are acolo.
Stiu ca la cele fake pe cutie scrie si in chineza,la originale nu.
Multe huse fake au pe lateral imbinare,cele originale sunt dintr o bucata,eu cam atat stiu.

Edited by silviu03, 19 July 2019 - 10:43.


#273
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Eu n-am vazut niciodata un cod scris acolo, e ceva text in relief cu ”apple” dar atat.
stiu despre ce vorbesti, aia e una din diferentele intre fake prost si fake bun, alaturi de alte mici diferente, dar sunt si huse fake (si eu am multe huse, majoritatea fake) care nu au linia aia in relief de la imbinare.

#274
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Adica sub apple nu are un cod husa ta?ma refer la cea originala.

#275
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

 nepot, on 19 iulie 2019 - 10:37, said:

Silviu, ce cod de la interior? te referi la cel de pe spatele cutiei husei? crezi ca nu stie chinezul sa il copieze si pe ala? Posted Image

Adiroman - iti spun eu ca asta fac deja cei care vand pe emag, sunt aceleasi huse pe care le gasesti pe olx mai ieftin, eu te intrebam doar de curiozitate daca sunt fake-uri din cele ”bune” sau din cele ”proaste”. Pe de alta parte, cum poti sa crezi ca o husa care costa 239 lei la istyle (si de care eu nu stiu sa o fi vandut apple vreodata cu mai putin de 25USD) este aceiasi cu cea vanduta de unul pe emag cu 100 lei? Pai ala tb sa dea vreo 30% din ce ia catre emag si sa aiba si profit, iti dai seama cat are el cost de achizitie la ea?

P.S. uite cel mai mic pret pe care l-am vazut vreodata la huse originale apple pentru telefoane relativ noi. Ca or fi reduceri mai mari pt iphone 5 ca sa scape de stocuri. https://9to5mac.com/...xs-cases-deals/

Salut,

Eu am mai prins oferte la accesorii iPhone..de exemplu am luat husa de piele pentru 7-8 de la Orange cu 108 lei acum un an si o husa de silicon  pentru 7 vanduta de emag acum 2 ani tot cu vreo 100 lei.
Eu o sa o iau si pe asta si vedem cum arata...daca e fake facem un review urat la emag, chiar daca nu le pasa.

#276
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Orange face reduceri consistente si destul de des la produse originale Apple. Chiar si acum au oferte bune la smart cover sau smart case pt iPad.

#277
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005

 silviu03, on 19 iulie 2019 - 11:15, said:

Adica sub apple nu are un cod husa ta?ma refer la cea originala.
Nu am vazut niciodata sa fie un cod, iar ce spui tu inseamna ca ar tb sa fie un cod unic pt fiecare husa ca sa poti verifica autenticitatea, ceea ce sigur nu se intampla. Iar daca ar fi un cod generic...ar fi imediat copiat de chinezi.

 adiroman, on 19 iulie 2019 - 11:36, said:

Salut,

Eu am mai prins oferte la accesorii iPhone..de exemplu am luat husa de piele pentru 7-8 de la Orange cu 108 lei acum un an si o husa de silicon  pentru 7 vanduta de emag acum 2 ani tot cu vreo 100 lei.
Eu o sa o iau si pe asta si vedem cum arata...daca e fake facem un review urat la emag, chiar daca nu le pasa.
Cred ca li se rupe celor de la emag, mai ales ca nu o vand ei direct (cred ca ar incalca drepturi de autor) ci o firma oarecare. Oricum, sper ca macar sa iti trimita una de buna calitate si sunt curios cum arata, sa pui niste poze cand vine, te rog.
Se poate sa mai faca Orange, eu cand mai intram prin magazinele Orange insa le vedeam cam la acelasi pret cu istyle.

P.S. uite o buna utilizare pentru huse, se transforma in nave de transport pentru trupe. Posted Image Asta cand nu se transforma in barcute si se alege praful de ele daca stau prea mult in apa Posted Image

Attached Files



#278
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Este simplu daca spui ca ai husa originala,de ce nu verifici?

#279
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Ca nu sunt acasa acum, verific diseara si iti spun.

#280
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Am verificat, husa originala (din istyle) nu are niciun cod pe interior.

#281
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Nici eu nu am vazut vre-un cod la cele originale. In alta ordine de idei eu am 2 huse din silicon, doua culori diferite, una dintre ele, este mai bine finisata decat cealalta. Au costat 10/11 lei fiecare.
  Un prieten si-a cumparat husa din silicon de pe emag(posibil un partener), cu 120 lei. Se simte ca e mai bine finisata si mai buna calitativ, dar eu consider ca nu este de 12x mai buna.
  Colegul nepot stie ce vorbeste.

Edited by alicadoba, 19 July 2019 - 18:08.


#282
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Eu am avut discutia asta la istyle,mi au aratat o husa de la ei cu acel cod si husa unuia dintre angajati,care era fake.

#283
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Silviu, nu te contrazic, or fi pt anumite modele, poate anumite loturi, nu stiu. Eu am testat doar pt x si xsmax. Stiu doar ca sunt “pasionat” daca ii poti spune asa, ca mi-au trecut multe huse prin mana, nu toate fake si ca desi nu inseamna nimic pt mine sa cumpar una originala...prefer fake pt ca sunt unele de aceiasi calitate cu cea originala si la sfert de pret. Dar nu vorbesc de cele care sunt 3usd pe aliexpress, ca am avut si din alea si iti faci tb cu ele f bine, ci de unele ceva mai scumpe.

Uite ca si la case mai mari se intampla sa nu stie care este originala si care nu, daca nici Tim Cook nu stie...de noi ce sa mai zicem? :) https://m.economicti...ow/52371739.cms

Edited by nepot, 19 July 2019 - 18:34.


#284
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Nici eu nu ma contrazic,este o discutie constructiva,multi vand pe olx fake uri de cea mai buna calitate la pret de original.

#285
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
M-ai facut curios si am verificat-o si eu pe a mea, nu are niciun cod. Husa cumparata de la emag, vanduta si livrata de ei nu de vreun partener.

#286
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Mie mi au aratat la istyle in magazin

#287
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
Silviu, e posibil sa te fi pacalit cumva aia din istyle, nu are cum sa existe un astfel de cod. Ar tb sa fie un cod unic pt fiecare husa si sa poti verifica pe net autenticitatea ei, or asta nu exista. Daca ar fi un cod generic...l-ar pune chinezii instant pe husele lor.

#288
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_TPZBr5DLmE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Min 3:20

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate