Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Recomandari achizitii produse Apple & accesorii

- - - - -
  • Please log in to reply
311 replies to this topic

#1
KMLon

KMLon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.06.2005
Salutare. Detine cineva un adaptor pentru Ipod care ii da posibilitatea sa il folosesti ca telecomanda universala? Am gasit asa ceva pe net si e si la noi in mgazine, ii zice L5 Remote si poate inlocui orice telecomanda cu infrarosu.
Sunt curios daca are cineva tipul asta sau altul la fel, ce parere are despre produs? Merita investitia mai ales ca poti lua cu aceeasi bani o telecomanda universala, cu butoane fizice. La asta, pe ipod tb sa te uiti cand vrei sa apesi pe vre-un buton...

#2
nigh7ang3l

nigh7ang3l

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 22.07.2007
E universala din parti. Probabil e versiunea pentru iOS a softului care circula intr-o vreme pe Symbian sau WinMO. Mi s-a parut aproape imposibil de configurat telecomanda respectiva, nu are device-urile. E mai ieftina o telecomanda universala oricum.

Ce spun baietii in review-uri pe site-ul Apple:

[ http://img594.imageshack.us/img594/6863/unledtlo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
KMLon

KMLon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.06.2005
Sa inteleg ca ti-a trecut prin mana asa ceva !? :dontgetit:
Programarea am inteles ca se face practic prin copierea fiecarei taste de pe telecomanda, pui fata in fata receptorul/emitatorul infrarosu cu telecomanda respectiva si iti configurezi fiecare buton cum vrei.
Ziceau unii ca exista si template-uri cu diferite device-uri facute de altii sau ca daca trimiti un mail la producator cu poza telecomenzii iti trimit una gata aranjata.
Nu stiu ce sa cred, pe amazon vad ca sunt review-uri pozitive. M-as risca sa il iau, sper doar sa nu dea rateuri... Daca mai are cineva vre-o parere  :helpsmilie:

#4
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
ma intereseaza un ipad pe care sa pot instala dvd-uri cu jocuri si cu care sa pot accesa internetul cam oriunde printr-un abonament
neeaparat trebuie sa aoba usb sau posibilitatea de a conecta un usb

ce variante recomandate am?
nu doresc neaaparat de la apple mai ales ca stiu ca nu are udb

#5
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
DOAMNE! iPad-ul este creat de Apple. Restul sunt Tablete, nu iPad-uri!

Dacă am ajuns să confundăm tabletele cu iPad-urile... E NASOL :lol: E ca și cum ai zice "Vreau și eu un Vaio dar să nu fie de la Sony"  :rolleyes:

Edited by andreigherghe, 07 September 2011 - 22:15.


#6
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009
Ciprianzet, ii agravezi boala lui Steve Jobs.

#7
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Nici macar tablete nu mai sunt restul, caci Sony, acum de cand s-au lansat si ei recent pe aceasta piata, au trademark pe termenul de "Tablet" asa ca restul sunt... restul. :scratchchin:

Edited by medley, 07 September 2011 - 22:31.


#8
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View Postmedley, on 7th September 2011, 22:30, said:

Nici macar tablete nu mai sunt restul, caci Sony, acum de cand s-au lansat si ei recent pe aceasta piata, au trademark pe termenul de "Tablet" asa ca restul sunt... restul. :scratchchin:

:roflmao: Ai dreptate, am instrat pe site-ul lor și scire "Sony Tablet™ " Totuși, Trademark-ul e la "Sony Tablet" sau doar la "Tablet"? :huh:

#9
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005

View Postmedley, on 7th September 2011, 23:30, said:

Nici macar tablete nu mai sunt restul, caci Sony, acum de cand s-au lansat si ei recent pe aceasta piata, au trademark pe termenul de "Tablet" asa ca restul sunt... restul. :scratchchin:

ok, tableta sau ipad sau cum se numesc .. poate fi si un model de ipad daca are aceste caracteristici:
sa aiba usb, sa pot folosi abonament la net oriunde si sa pot instala jocuri de pe dvd-uri
bateria sa tina de asemenea

orice recomandare e binevenita

#10
danielfp

danielfp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 24.04.2010
Tu glumesti nu? Nu exista Tableta/Ipad care sa citeasca DVDuri.

#11
RobyRc

RobyRc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 05.07.2011
omule,iPad e iPad. iPad 1 si iPad 2..care sunt facute de apple..
Nu exista iPad sony,sau iPad google

#12
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

View Postandreigherghe, on 7th September 2011, 23:43, said:

:roflmao: Ai dreptate, am instrat pe site-ul lor ?i scire "Sony Tablet? " Totu?i, Trademark-ul e la "Sony Tablet" sau doar la "Tablet"? :huh:
Este "Sony Tablet"  trademarkul dar depinde ce politica vor avea. Sony sunt cam la fel de caposi ca Apple cand vine vorba de reguli si sunt sigur ca sunt in stare sa se apuce sa se judece cu altii pentru "Tablet" de cate ori vor considera ca li se cuvine ceva.
Ca asa nici denumirea de iPad nu a apartinut Apple initial, dar Apple being Apple are acum denumite tabletele ca iPad. Asa ca nu cred ca au ales Sony numele chiar la intamplare; si la nevoie, vor folosi acest trademark in favoarea lor.

Si ca sa fim si OnTopic
Daca vrei musai DVD-uri pe tableta atunci trebuie sa alegi ceva pe W7 caci Android-ul nu recunoaste un DVDreader extern(si vice-versa). Dar tabletele pe Win nu-s tocmai bune ca Win7 nu este optimizat pentru tablete(W8 promite sa ruleze pe orice:notebook/laptop/desktop/tableta).
Tinand cont de aceste aspecte, considera tableta ca fiind un super telefon fara functia de telefon.
Pui DVD-uri pe telefon? Nu!
De asta nu poti pune DVD-uri nici pe tableta.

Edited by medley, 07 September 2011 - 23:27.


#13
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
iPad e DOAR Apple! Nu există iPad Motorola/Samsung/Whatever! Ce nu înțelegi? Restul sunt tablete.

#14
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
daca vrei jocuri de pc atunci cumpara un winpad (china made...)

#15
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
As dori si eu un iPad dar totusi sa fie putin mai mult decat iPad ca iPad-ul lor nu are dvd-reader si nici usb :|. A, poate sa fie si Google iPad...

#16
alec4

alec4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.09.2011
poti sa iti iei un ipad si sa folosesti itunes - cu care iti pui ce vrei tu... de acasa sau alt terminal

am un ipad 1 3g 16gb si mi a fost foarte util

#17
JohnCo2

JohnCo2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 20.10.2011
Mi-a propus cineva sa cumpar un ipod 32 gb a1318 ... Si as vrea sa stiu daca este o investitie buna la cei 400 lei pe care ii cere. Arata bine estetic si functioneaza bine din ce l-am vazut.

Astept parerile voastre sa stiu daca fac sau nu investitia:)

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E un iPod. Nu investești nimic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate