Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Concorde Resort & SPA - Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Ce impresii/informatii aveti despre acest hotel (cei care ati fost acolo sau lucrati in bransa)?
Am vazut ca este foarte premiat, deci teoretic ar fi un hotel de calitate, totusi ma mir ca nu prea exista informatii despre el pe acest forum.

Multumesc anticipat.

#2
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Este un hotel foarte ok . S-a discutat de el pe forum

#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
dintre concorde si barut lara alege barut lara sau chiar papillon belvil

#4
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Am citit de Barut Lara numai lucruri bune, ma gandesc sa il las pe viitor ca rezerva, altfel ma "plafonez".  :)

#5
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Concorde are concept UAI, sa inteleg ca ar trebui sa aibe si bauturi de import, sau nu e o regula?

#6
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbreadband, on 30th June 2011, 09:24, said:

Concorde are concept UAI, sa inteleg ca ar trebui sa aibe si bauturi de import, sau nu e o regula?
conceptul e deluxe olinclusive si are si bauturi de import, dar nu musai americane, importul poate fi si din bulgaria si din romania, uite aici conceptul atasat

Attached Files


Edited by rottweiler2007, 30 June 2011 - 09:07.


#7
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
@Rott - Multam pt info, e foarte util.

#8
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008
Tocmai am venit de la Concorde,asa ca pot oferi informatii calde.Pana imi fac timp de un rezumat astept intrebari tintite si raspund cu placere!

#9
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008

View Postskippy2008, on 30th June 2011, 14:30, said:

Tocmai am venit de la Concorde,asa ca pot oferi informatii calde.Pana imi fac timp de un rezumat astept intrebari tintite si raspund cu placere!

Bine ai venit si sa incepem interogatoriul :)
- cum e atmosfera generala, adica ai avut senazatia de inghesuiala (la piscina, plaja, restaurante)?
- exista acces internet free inclusiv in camere  (cum am inteles din conceptul postat de rott)?
- pe ce parte ai avut camera, am inteles ca pe partea cu Limak sunt ceva generatoare/ventilatoare care cam fac zgomot?
- recomanzi ceva excursii/vizite in zona?
Cam astea sunt presante...pt moment...  ;)

#10
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008
-atmosfera ok,civilizata,fara sentimentul de inghesuiala,pana pe la ora 10.30 gaseai sezlonguri fara probleme oriunde,dupa aceasta ora nu prea mai erau locuri libere la picina principala dar gaseai pe altundeva unde sa stai;au fost vreo doua zile in care s-a simtit putin aglomeratie in restaurant(si la aerul conditionat in camera parca nu mai era la randament maxim) in sensul ca iti lua ceva mai mult timp sa gasesti o masa libera si timpul de asteptare era ceva mai mare,dar repet, chestia asta s-a intamplat doar doua zile;
-la capitolul internet o bila neagra,in camera (cablu)nu mergea nicicum iar in lobby -wireless f. prost;aveai in schimb acces gratuit in sala de internet unde era ok;
-camera a fost pe partea cu Limak,era ceva zgomot dar as zice ca am resimtit mai mult zgomotul de la piscinele si muzica de la Limak;
-la capitolul excursii nu te pot ajuta pt ca am fost cu un bebe dupa noi si nu am iesit decat in orasul Antalya.

#11
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postskippy2008, on 30th June 2011, 16:09, said:

-atmosfera ok,civilizata,fara sentimentul de inghesuiala,pana pe la ora 10.30 gaseai sezlonguri fara probleme oriunde,dupa aceasta ora nu prea mai erau locuri libere la picina principala dar gaseai pe altundeva unde sa stai;au fost vreo doua zile in care s-a simtit putin aglomeratie in restaurant(si la aerul conditionat in camera parca nu mai era la randament maxim) in sensul ca iti lua ceva mai mult timp sa gasesti o masa libera si timpul de asteptare era ceva mai mare,dar repet, chestia asta s-a intamplat doar doua zile;
-la capitolul internet o bila neagra,in camera (cablu)nu mergea nicicum iar in lobby -wireless f. prost;aveai in schimb acces gratuit in sala de internet unde era ok;
-camera a fost pe partea cu Limak,era ceva zgomot dar as zice ca am resimtit mai mult zgomotul de la piscinele si muzica de la Limak;
-la capitolul excursii nu te pot ajuta pt ca am fost cu un bebe dupa noi si nu am iesit decat in orasul Antalya.
zi-mi despre mincare, ca mi-a zis unu' de acolo ca nu are decit paine si salam :thumbup:

#12
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Si eu am auzit ca la hoteluri de 5 stele gen Concorde e groaznic , stai defapt intr-un hambar unde te alearga ienicerii

Mai bine 2 stele la cap aurora  :lol:

Edited by menumorut81, 30 June 2011 - 17:04.


#13
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008

View Postrottweiler2007, on 30th June 2011, 15:25, said:

zi-mi despre mincare, ca mi-a zis unu' de acolo ca nu are decit paine si salam :thumbup:

care salam ca era doar paine? :lol:
Glumeam ....era mancare pt toate gusturile si poftele si baclavale si frigarui si inghetata...asa daca ar fi sa fac fitze as putea sa zic ca in acele doua zile in care a fost mai aglomerat era mai vraiste pe la dulciuri si ca am vazut cateva cesti care nu pareau a fi  spalate prea bine dar in rest mancare buna si suficient de diversificata.

#14
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008

View Postrottweiler2007, on 30th June 2011, 16:25, said:

zi-mi despre mincare, ca mi-a zis unu' de acolo ca nu are decit paine si salam :thumbup:

Cred ca persoana respectiva s-a intors si a scris pe un alt site romanesc un review prin care desfiinteaza total Concorde-ul. Se vede clar ca a scris "din ficati", deci nu poate fi luat in considerare. Faze de genul "sute de pisici", "animatie zero", "pasari care ciugulesc din galantare", "curatenie si prosoape schimbate la 2 zile", "piscine construite prost", "angajati scarbosi"...skippy2008, sau cineva care a mai fost, se confirma ceva din toate astea?

#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbreadband, on 2nd July 2011, 12:48, said:

Cred ca persoana respectiva s-a intors si a scris pe un alt site romanesc un review prin care desfiinteaza total Concorde-ul. Se vede clar ca a scris "din ficati", deci nu poate fi luat in considerare. Faze de genul "sute de pisici", "animatie zero", "pasari care ciugulesc din galantare", "curatenie si prosoape schimbate la 2 zile", "piscine construite prost", "angajati scarbosi"...skippy2008, sau cineva care a mai fost, se confirma ceva din toate astea?
:thumbup: nu s.a intors, e acolo inca, treaba e ca am citit tot ce au scris altii despre concorde, am vorbit cu altii care sint acolo in acelasi timp cu el si nimeni nu confirma de zice el...el anul trecut a fost la sungate iar acum 2 ani la presa di finica iar anul asta a zis ca nu are bani sa ia nici sungate si nici barut lara, a stat singurel pe toate forumurile si a citit deliberind d-abia dupa 4 luni :thumbup: , acum cine e vinovat ca el nu a mai avut bani pt preferatul lui rixos sungate, despre care am citit multe referinte proaste pe acelasi sait unde a scris el acum despre concorde....

acum fie vorba intre noi, concorde sta mai prost decit barut lara la toate capitolele si eu ma intreb uneori de ce a cistigat atitia ani premiul ala de cel mai bun resort tip all inclusive din europa dar revenind la amicul nostru cu pisicile si salamul, chiar toti cei care au fost sau sint acolo sint timpiti si taranoi cum le zice el iar el ? toti sint prosti iar e singurul destept ? :thumbup: daca are asa multe harfe de ce nu a platit sungate de unde citesc ca urla cam toti ?

e ca si cum 100 de oameni de uita la un elefant, 99 dintre ei spun, oaaaa ce animal mare iar unul exclama : vaaaaaiiii pasarea asta nu are pene... :thumbup:

Edited by rottweiler2007, 02 July 2011 - 12:56.


#16
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
eu sunt acuma la concorde si totul e ok
la fel ca la orice alt all inclusive
nu stiu la ce se asteapta unii care probabil au fost o singura data in viata lor intr-un hotel si cand ies afara se asteapta sa ii scarpine cadanele in cur
toate au parti bune si parti rele ,toate au tot felul de mancaruri dar ai de unde alege ca doar nu vrei sa mananci toata turcia intr-o zi si sa nu vomiti
aia care comenteaza -,in general, se asteapta la minuni cand pt 8 zile platesti 2000 ieuro cu transport cu tot
ei bine nu sunt minuni la banii astia ,decat poate prin thailanda
ala e frate ,hotel ,camera,tv ceva net (eu scriu din camera ,mai cade ,mai ma enervez ,dar asta e) haleala ,apa si ce mai vrei la banii astia ?
apropo -eu am luat beletele de la rottweiler

#17
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
cit despre spusele cuiva pe **** cum ca doar premiile holidaycheck conteaza, atasez mai jos premiile holidaycheck obtinute de acest hotel, mentionez ca aceste premii sint atīrnate pe perete fix linga tejgheaua receptiei iar in alta ordine de idei nenea ala cu salamul si pisicile zice ca a platit 1650 euro pentru concorde, dar el STRICT pt serviciile hotelului  concorde a platit doar 1130 euro adica 4633 lei pe 7 zile pt 2 persoane adica 2316 lei, adica 330 lei de caciula pe zi, sint curios daca cu banii astia statea la 5 stele in mamaia.... :naughty:

iar nenea ala cu salamul mai zice cum ca hotel concorde e hotel de 3 stele, ok, am atasat si licenta de 5 stele a hotelului concorde

iar in legatura cu spusele cuiva de pe celalalt forum cum ca nu conteaza parerile saitului tripadvisor ci doar parerile saitului holidaycheck, iata ce scriu cititorii acestui sait despre hotel concorde, hotel cu un nivel de recomandare 97% : http://www.holidaych...-hid_83073.html

Attached Files


Edited by ferrellroo, 05 July 2011 - 19:13.
Este ultima data cand te avertizez sa nu mai vb. despre alte forumuri inainte sa primesti ban. Multumesc.


#18
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005

View Postrottweiler2007, on 2nd July 2011, 16:31, said:

cit despre spusele cuiva pe forumul celalalt cum ca doar premiile holidaycheck conteaza, atasez mai jos premiile holidaycheck obtinute de acest hotel, mentionez ca aceste premii sint atīrnate pe perete fix linga tejgheaua receptiei iar in alta ordine de idei nenea ala cu salamul si pisicile zice ca a platit 1650 euro pentru concorde, dar el STRICT pt serviciile hotelului  concorde a platit doar 1130 euro adica 4633 lei pe 7 zile pt 2 persoane adica 2316 lei, adica 330 lei de caciula pe zi, sint curios daca cu banii astia statea la 5 stele in mamaia.... :naughty:

iar nenea ala cu salamul mai zice cum ca hotel concorde e hotel de 3 stele, ok, am atasat si licenta de 5 stele a hotelului concorde

iar in legatura cu spusele cuiva de pe celalalt forum cum ca nu conteaza parerile saitului tripadvisor ci doar parerile saitului holidaycheck, iata ce scriu cititorii acestui sait despre hotel concorde, hotel cu un nivel de recomandare 97% : http://www.holidaych...-hid_83073.html
vad ca si delphin-urile, pe care nu le recomanzi, au nivel de recomandare 97 %

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate