Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Sagem Myx6-2

- - - - -
  • Please log in to reply
1758 replies to this topic

#1729
Wiz69

Wiz69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.04.2006

View Postmotanex, on Jan 9 2008, 18:43, said:

pai nu mai ai garantie? altceva nu cred ca poti sa faci.

Nu mai am garantie, am avut doar un an garantie la el. Nu se poate face cum am zis eu ?

#1730
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007
Unde pot gasii si eu o carcasa originala pentru acest model de telefon ?

#1731
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View PostWiz69, on Jan 9 2008, 10:43, said:

Salut la toata lumea , am citit topicul asta  cu foarte mare atentie , dar problema e ca nu a gasit un raspuns concret.
Am si euun sagem m,y x6-2 cumparat in martie 2006 , pana acum 1 saptamana nu am avut nici o problema , dar de ceva timp telefonul nu mai functioneaza corespunzator. SPun asta deoarece daca folosesc telefonul si apoi il blochez softul se blocheaza si nu imi mai merge nimic.
Detaliat pot spune ca , apare ecranul alb, si se pierde reteaua , e ca si cum telefonul ar fi fost inchis si il deschid din nou.
Sincer nu stiu despre ce este vrba, eu cred ca softul e dus , adik nu mai are nimic bun in el.
Mentionez ca si eu am cumparat telefonul tot de la Orange cu acel soft nasol.
Ma puteti ajuta si pe mine, sa imi dea cineva un backup de la un telefon si sa imi explice cum fac sa il introduc in telkefon , sau pot face o resetare sau un update, ca de un soft nou nu pot pune problema , ms mult !

hm, nu am mai auzit de asa ceva
cauta soft (daca asta iti trebuie) pe forumul PlanetSagem  
nu stiu exact e un soft TelMemPlus pt. sagem cica f bun
incearca-l  http://www.telmemplus.de/

Edited by drq101, 17 January 2008 - 10:27.


#1732
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View Postjust_bizzare, on Jan 14 2008, 16:37, said:

Unde pot gasii si eu o carcasa originala pentru acest model de telefon ?




daca gaseste careva poate se indura sa spuna si la altii....

#1733
dardudardu

dardudardu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.11.2007

View PostVanish, on Dec 11 2005, 05:24, said:

www.planetsagem.com (Trebuie sa-ti faci cont pe baza I-MEI-ului).
Soft: MPAS (My pictures and sounds) si WellPhone (pentru agenda, mesaje, etc.)

t rog spune-mi ce sa scriu in casutele alea ca am disperat nu merge da-mi un mail sau baga id-ul de mess dardu_boss_k1_2007

#1734
blondiasi

blondiasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.10.2004
Mi s-a intamplat si mie buclucul cu castile. Dupa ce mi-au fost fidele doi ani de zile, au hotarat sa nu mai functioneze  :deadtongue:
Cum pe la magazine nu se gaseste asa ceva si garantie nu mai am de mult, apelez la posesorii de sagem myX6-2 care au un set de casti stereo pe care nu le folosesc sa-si faca mila si pomana de mine si sa mi le vanda.
Ofer 10 ron plus transportul. Anyone...?

#1735
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View Postdardudardu, on Feb 6 2008, 18:11, said:

t rog spune-mi ce sa scriu in casutele alea ca am disperat nu merge da-mi un mail sau baga id-ul de mess dardu_boss_k1_2007


ce nu stii? sa complectezi inregistrarea??

#1736
crisandrin

crisandrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.02.2008
cred ca am eu nishte cashti de myx6-2....mobilu mi le-am pierdut....:) dar trebuie sa caut castile....nu shtiu unde le-am pus..undeva prin casa :D:D

#1737
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View Postcrisandrin, on Feb 15 2008, 11:25, said:

cred ca am eu nishte cashti de myx6-2....mobilu mi le-am pierdut....:) dar trebuie sa caut castile....nu shtiu unde le-am pus..undeva prin casa :D:D

detalii plsss. cam cu cat le-ai da?? ma intereseaza!!! (unde,cum,cat...)

#1738
crisandrin

crisandrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.02.2008
bah,...eu le dau pe gratis....spune-mi adresa ta sh ti le trimit print posta :)>-

idu meu de mess e crisandrin

#1739
babafm

babafm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 21.05.2006

View PostWiz69, on Jan 9 2008, 10:43, said:

Salut la toata lumea , am citit topicul asta  cu foarte mare atentie , dar problema e ca nu a gasit un raspuns concret.
Am si euun sagem m,y x6-2 cumparat in martie 2006 , pana acum 1 saptamana nu am avut nici o problema , dar de ceva timp telefonul nu mai functioneaza corespunzator. SPun asta deoarece daca folosesc telefonul si apoi il blochez softul se blocheaza si nu imi mai merge nimic.
Detaliat pot spune ca , apare ecranul alb, si se pierde reteaua , e ca si cum telefonul ar fi fost inchis si il deschid din nou.
Sincer nu stiu despre ce este vrba, eu cred ca softul e dus , adik nu mai are nimic bun in el.
Mentionez ca si eu am cumparat telefonul tot de la Orange cu acel soft nasol.
Ma puteti ajuta si pe mine, sa imi dea cineva un backup de la un telefon si sa imi explice cum fac sa il introduc in telkefon , sau pot face o resetare sau un update, ca de un soft nou nu pot pune problema , ms mult !
ai rezolvat problema?

#1740
blondiasi

blondiasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.10.2004
readuc in discutie chestiunea cu castile.... Are cineva casti si e interesat de o contraprestatie in bani? :D pls pls pls

#1741
babafm

babafm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 21.05.2006
Nu are nimeni un cablu de date sa incerce softul de aici pentru decodare:
http://www.decodari....oads-cat48.html

#1742
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View Postbabafm, on Apr 2 2008, 13:44, said:

Nu are nimeni un cablu de date sa incerce softul de aici pentru decodare:
http://www.decodari....oads-cat48.html

nu functioneaza decat pe modele de sagem foarte vechi.

#1743
Bucatar_jean

Bucatar_jean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.03.2008
am eu, singura problema e (cred) faptul ca sunt din Tg-Mures :huh:  nu sunt noi dar cred ca s-a dus naibii telu', Softul e PRAF, a ajuns ca un simplu telefon, daca te intereseaza, si ai drum, m-as bucura sa te pot ajuta.  

View Postblondiasi, on Mar 29 2008, 00:27, said:

readuc in discutie chestiunea cu castile.... Are cineva casti si e interesat de o contraprestatie in bani? :D pls pls pls


Apropo mai are cineva tel' Sagem MyX6-2 in stare buna de functionare,
al meu e cam praf, in sensul ca nu pot sa-l mai folosesc aproape deloc, softu e gata, mesajele nu le-am mai putut citi de aproape de 1 an, plus de asta mi-i le si sterge automat. L-am dus la toate service-urile din oras si nici unul nu poate asa ceva....(sa-l resofteze), as vrea sa stiu dca cineva are cunostinte unde as putea sa-l repar.

Cand l-am luat era 6.5mil, acuma as fii cel mai fericit daca as putea sa-i dau drumu' nush cat ar merge asa in starea in care se afla.  

Sper sa-si gaseasca si el drumul, sau daca ar fii un centru de reciclare...

Apropo mai are cineva tel' Sagem MyX6-2 in stare buna de functionare,
al meu e cam praf, in sensul ca nu pot sa-l mai folosesc aproape deloc, softu e gata, mesajele nu le-am mai putut citi de aproape de 1 an, plus de asta mi-i le si sterge automat. L-am dus la toate service-urile din oras si nici unul nu poate asa ceva....(sa-l resofteze), as vrea sa stiu dca cineva are cunostinte unde as putea sa-l repar.

Cand l-am luat era 6.5mil, acuma as fii cel mai fericit daca as putea sa-i dau drumu' nush cat ar merge asa in starea in care se afla.

Sper sa-si gaseasca si el drumul, sau daca ar fii un centru de reciclare...

#1744
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Al meu merge,ca in prima zi.

#1745
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Postvasilas_1, on Apr 8 2008, 00:08, said:

Al meu merge,ca in prima zi.

La un vecin merge ca in prima zi si a fost destul de abuzat la viata lui .

#1746
blondiasi

blondiasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.10.2004
Bucatar_jean, ce-i drept, ajung rar de tot prin tg mures, dar mai calc si pe acolo. Cand imi fac iarasi drum, te anunt de inainte cu un PM ;)


Si Myx6-le meu este la fel ca in prima zi cel putin din punctul de vedere al softului. Nu imi da erori, nu se blocheaza, ba chiar sunt mai multumit decat la inceput pentru ca am mai aflat unele tips&trick-uri care imi fac viata mai usoara. Partea hard a avut insa de suferit celor doi ani si jumatate de tinut prin buzunare cu chei si bani, astfel incat carcasa are urme de zgarieturi in dreptul displayului iar de pe colturile de sus ale carcasei anterioare s-a cam dus vopseaua... Timpul de incarcare a bateriei a ramas acelasi, nici nu a crescut nici nu a scazut, acumulatorul tine tot atat la convorbiri, dar in standby a scazut "rezistenta" cu o zi.
Nu ma indoiesc ca si in aprilie 2010 se vor mai gasi utilizatory de myx6-2 care sa isi posteze impresiile despre telefonul lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate