Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Verificarea unui contract la AVOCATUL POPORULUI dupa numarul Contracului

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,682
  • Înscris: 19.11.2010
Salut

Ai mei au un Contract de nevoi Personale de prin 2005 la o Instititie Finaciara TBI Credit.
Contractul este inregistrat la AVOCATUL POPORULUI asa se mentioneaza in Contract sub un Numar prezentat in Contract.
Pot verifica la AVOCATUL POPORULUI acest Contract dupa acest Numar?
deoarece in Contract  scrie ca ar avea 3Anexe ( si acasa nu avem Anexa2-Grantiile si Anexa3 Documentatia de Credit si sper ca in Anexa 3 sa pot vedea calculul DAE cu cominisoanele si Asigurarea care intra in aceasta Dobanda).

Multumesc

Edited by July02, 30 April 2011 - 09:41.


#2
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
Nu vad ce amestec are avocatul poporului in acest contract intre o persoana fizica si o institutie privata cum este TBI

Citez din www.avp.ro

Quote

...rostul instituției este protecția drepturilor și libertăților cetățeanului în raporturile sale cu administrația publică...
...contribuie la soluționarea conflictelor dintre persoanele fizice și autoritățile administrației publice, pe cale amiabilă, prin mediere, prin dialog...


#3
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,682
  • Înscris: 19.11.2010

View Postyetiro, on 30th April 2011, 11:06, said:

Nu vad ce amestec are avocatul poporului in acest contract intre o persoana fizica si o institutie privata cum este TBI

Citez din www.avp.ro


Pai daca asa scrie in Contract nici eu nu stiu dar asa scrie...negru pe alb cu numarul respectiv pentru verificare date personale...


Oricum mai am o intrebare.
Cei de la Banka nu au inclus in contract si calculul DAE si am inteles ca la ei au asigurarea inclusa cu comisioanele in DAE.
Ei sunt obligati prin lege daca cer o anexa cu calculul DAE sa mi-o prezinte?ca vreau sa vad ce intra in DAE (cat la suta % este Asigurarea cat la suta% sunt comisioanele) .... insumate sa dea 33% cat este DAE.


Multumesc

Edited by July02, 30 April 2011 - 11:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate