Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Samsung S5660 Galaxy Gio

- - - - -
  • Please log in to reply
2197 replies to this topic

#19
Blue_Eyed_Devil

Blue_Eyed_Devil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 27.10.2007

View PostSadguardian, on 6th July 2011, 12:07, said:

Multumesc mult...
Intr-adevar, am avut ceva deschis (dar nimeni de la vodafone nu m-a avertizat despre asta) si mi-a luat din credit. Era o iconita cu H si 2 sagetii :)  plus cele mentionate mai sus (Wireless activ, date si GPS)

Iconita aia iti indica tie ca erai conectat pe 3G si aveai tranfer de date activ. Cei de la Voda nu te vor avertiza in veci de asa ceva deoarece e in interesul lor ca tu sa faci trafic de date aiurea si sa le dai lor banii tai.
Wireless si GPS nu iti mananca nici un fel de credit si nu genereaza cost daca le folosesti, singura chestie care o realizezi prin oprirea lor e sa iti prelungesti viata bateriei. Asa cum am zis deja, daca ai nevoie de ele le poti activa f usor din notification bar (aia de sus pe care o tragi ca pe jaluzea), si are rost sa le tii active doar atunci cand stii clar ca le vei folosi. Si de folosit mai mult ca sigur vei folosi macar wirelessul pentru instalarea de diverse aplicatii.

Edited by Blue_Eyed_Devil, 07 July 2011 - 06:51.


#20
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Acuma stiu ca e o intrebare de noob, dar de ce e important ca telefonul sa aiba flash? Sau mai bine zis, ce e ala flash? Fara el nu se pot vedea videoclipuri ?

#21
nirolf00

nirolf00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 09.01.2006
cum se face root pt. ultima varianta de software instalata prin Kies Android 2.3.3 build Gingerbread xxkpk , baseband s5660xxkpa, , kernel 2.6.35.7-perf-CL412483 root@DELL133#1 sau cum se poate ajunge in meniul LbsTestMode pt. a schimba parametrii GPS-ului ??

Edited by nirolf00, 03 August 2011 - 17:55.


#22
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008

View PostMrNiceGuy, on 9th July 2011, 22:17, said:

Acuma stiu ca e o intrebare de noob, dar de ce e important ca telefonul sa aiba flash? Sau mai bine zis, ce e ala flash? Fara el nu se pot vedea videoclipuri ?

Ai vazut ca pe calculator, cand ti-e lumea mai draga si vrei sa joci ceva sau sa vezi un film in browser, sare imediat mesajul ca "bre, tu no tengo FLASH". Calculatorul e ceva mai greu insa telefonul nu. In acele momente o sa te manance mana sa-l trantesti grrrrrrrr!

#23
nirolf00

nirolf00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 09.01.2006

View Postnirolf00, on 3rd August 2011, 18:55, said:

cum se face root pt. ultima varianta de software instalata prin Kies Android 2.3.3 build Gingerbread xxkpk , baseband s5660xxkpa, , kernel 2.6.35.7-perf-CL412483 root@DELL133#1 sau cum se poate ajunge in meniul LbsTestMode pt. a schimba parametrii GPS-ului ??

Nu stie nimeni ? sau sunt singurul posesor de Samsung Galaxy Gio :) sau toti utilizatorii de Gio sunt multumiti de cum face "fix"-area satelitilor pe GPS ?

#24
_twix_twix_

_twix_twix_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2011
Buna...am si eu un samsung s5660 dar nush cum sa pun parola la sms, imagini...ma puteti ajuta ?

#25
darvin1

darvin1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.08.2011
salut am si eu unele nelamuriri daca ma puteti ajuta va rog.......am achizitionat de circa 3 saptamani un samsung galaxy gio fff multumit la inceput,dar de ceva vrema o data m-am trezit cu el inchis cu toate ca aveam baterie,de 2 ori mi sa restartat si acum am observat ca se aude si c-am intrerupt in casa,se aud sud si niste zgomote ciudate iar citeva fractiuni de secunda nu se aude nimic de parca nici nu as vb cu cineva.imi puteti spune ce ar putea fi daca il trimit in service am sanse sa mil schime sar il repara si o sa fie mai naspa :) ca doar traim in romania.va multumesc mult de tot si astept raspunsuri cit mai repede.

Edited by darvin1, 11 August 2011 - 21:32.


#26
boborulz

boborulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.09.2008
Salut,prin Kies cand se va putea face upgrade la 2.3?

#27
nirolf00

nirolf00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 09.01.2006

View Postboborulz, on 19th August 2011, 15:41, said:

Salut,prin Kies cand se va putea face upgrade la 2.3?

DA ! Eu am prin Kies : Android 2.3.3 build Gingerbread xxkpk , baseband s5660xxkpa, , kernel 2.6.35.7-perf-CL412483 root@DELL133#1

#28
boborulz

boborulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.09.2008
Dupa ce am scris acest mesaj pe forum am conectat telefonul la pc si mi-a si scris ca pot sa pun gingerbreadul.

#29
M_A_C

M_A_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.09.2009
@darvin1 am patit si eu acelasi lucru a2a zi dupa ce l-am cumparat! s-a aprins doar dupa ce am scos bateria. In rest totul merge perfect pe el.

#30
M_A_C

M_A_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.09.2009
Se observa ceva imbunatatiri in Gingerbread? arata altfel meniul?

#31
jorj_c

jorj_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.12.2006
are cineva un link pentru download igo pentru rezolutia lui gio ???

#32
M_A_C

M_A_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.09.2009
jorj_c ai PM.

#33
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
A incercat cineva sa salveze pe card un fisier primit pe mail ?
Pana la urma, face fata cu memoria aia de 158 mb ?

#34
choratiu

choratiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 21.02.2006
Buna ziua,

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu detalii referitoare la un Samsung Gio:

1. Telefonul e blocat in reteaua Vodafone si are urmatoarele versiuni de firmware: Android 2.2.1 S5660XXKB9 - PDA:KC4 / PHONE:KB9 / CSC:KC1 (CNX)

2. In Kies la Tools - Firmware Upgrade Settings nu imi apare telefonul in lista la Auto-download firmware for.

Attached File  Kies.JPG   24.03K   206 downloads

Este din cauza ca e blocat telefonul in reteaua Vodafone? Cum stiu ca e disponibila o versiune noua de firmware?


3. Ce se poate face pentru a face upgrade la versiunea oficiala de ROM Android 2.3?

Multumesc anticipat.

#35
SpyKid

SpyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.03.2008

View Postdarvin1, on 11th August 2011, 22:30, said:

o data m-am trezit cu el inchis cu toate ca aveam baterie,de 2 ori mi sa restartat

Din cat am inteles problemele astea reclamate de tine sunt de la un bug specific lui Froyo 2.2. ( eu unul nu am aceasta problema - momentan ). Cand o sa faci upgrade - ul la 2.3 gingerbread ai sa scapi de ele ( asa sper ).
Bine, la telu asta cum iti dai seama ca atunci cand este la incarcat este cu bateria full ? - nu trebuie sa tipe ceva, sa te anunte cumva ?

#36
SpyKid

SpyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.03.2008

View Postchoratiu, on 26th August 2011, 12:06, said:

Buna ziua,

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu detalii referitoare la un Samsung Gio:

1. Telefonul e blocat in reteaua Vodafone si are urmatoarele versiuni de firmware: Android 2.2.1 S5660XXKB9 - PDA:KC4 / PHONE:KB9 / CSC:KC1 (CNX)

Si al meu este blocat in Vodafone, dar nu am intampinat greutati ori probleme in face upgrade la gingerbread .

2. In Kies la Tools - Firmware Upgrade Settings nu imi apare telefonul in lista la Auto-download firmware for.

Attachment Kies.JPG

Nu am patit asa ceva .

Este din cauza ca e blocat telefonul in reteaua Vodafone? Cum stiu ca e disponibila o versiune noua de firmware?

Cand iti conectezi mobilul la pc si deschizi Kies, atunci o sa fi anuntat daca este disponibila o noua versiune. ( ori de pe net, unde circula zvonurile mai rapid )

3. Ce se poate face pentru a face upgrade la versiunea oficiala de ROM Android 2.3?

Poti sa o iei de la capat prin Kies cu upgrade ul, numai sa fi atent la ce casute bifezi pe acolo, ori ce mesaje de atentionare mai primesti pe parcurs.

Multumesc anticipat.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate