Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

S_T_E_A_U_A vs D_I_N_A_M_O_?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
201 replies to this topic

Poll: Cu cine tineti ? (123 member(s) have cast votes)

Cu cine tineti ?

  1. Steaua (77 votes [62.60%])

    Percentage of vote: 62.60%

  2. Dinamo (46 votes [37.40%])

    Percentage of vote: 37.40%

Vote

#37
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005

G_Unit_Soldier, on Sep 13 2005, 15:03, said:

mai aveti de luat 5 campionate vreo 8 cupe si o liga campionilor !
cam greu , de fapt imposibil !

<{POST_SNAPBACK}>


ha ha tu compari cupa castigata de steaua cu liga campionilor?  :lol:
pai atunci steaua a jucat 6 meciuri, iar acum iti trebuie 6 meciuri sa intri in liga
sa fim seriosi

#38
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

unGreu, on Sep 13 2005, 22:58, said:

ha ha tu compari cupa castigata de steaua cu liga campionilor?  :lol:
pai atunci steaua a jucat 6 meciuri, iar acum iti trebuie 6 meciuri sa intri in liga
sa fim seriosi

<{POST_SNAPBACK}>

Aham, chiar asa. Cum de nu am vazut toti cat de usor a fost pentru Steaua sa castige CCE. Ma gandesc ca echipele astealalte romanesti au zis sa nu ii stirbeasca prestanta Stelei si de aia nu au mai castigat o alta Cupa.
De curiozitate, ai vazut meciul Stelei in direct in seara aia? Ai fost la vreun meci, sau ai vazut cum juca Steaua in perioada respectiva?
Ca sa nu mai mananci ce nu trebuie: au fost 9 meciuri. Uite campania aici.
Stiu, acrii rau strugurii.

Edited by Goofy, 13 September 2005 - 22:10.


#39
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005

Goofy, on Sep 13 2005, 22:08, said:

Aham, chiar asa. Cum de nu am vazut toti cat de usor a fost pentru Steaua sa castige CCE. Ma gandesc ca echipele astealalte romanesti au zis sa nu ii stirbeasca prestanta Stelei si de aia nu au mai castigat o alta Cupa.
De curiozitate, ai vazut meciul Stelei in direct in seara aia? Ai fost la vreun meci, sau ai vazut cum juca Steaua in perioada respectiva?
Ca sa nu mai mananci ce nu trebuie: au fost 9 meciuri. Uite campania aici.
Stiu, acrii rau strugurii.

<{POST_SNAPBACK}>


eu prefer sa traiesc in prezent dar daca insisti iti amintesc de
finala cupei Romaniei din 25.06.1986, Dinamo - Steaua 1-0
unde Steaua a jucat cu aceeasi echipa ca la Sevillia

si cum sa ajunga alta echipa sa castige cce daca era ordin
de la tovarasu' Valentin sa castige o singura echipa campionatul!?

#40
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

unGreu, on Sep 15 2005, 16:02, said:

eu prefer sa traiesc in prezent dar daca insisti iti amintesc de
finala cupei Romaniei din 25.06.1986, Dinamo - Steaua 1-0
unde Steaua a jucat cu aceeasi echipa ca la Sevillia

si cum sa ajunga alta echipa sa castige cce daca era ordin
de la tovarasu' Valentin sa castige o singura echipa campionatul!?

<{POST_SNAPBACK}>

Bati campii, cu gratia speifica dinamovistilor, nu e de mirare, te intelegem. Daca tot preferi sa traiesti in prezent, adu-mi si mie aminte cum se numeste campioana Romaniei la ora actuala, cate titluri are ea si cate Cupe? Iti dau cateva indicii: NU se cheama dinamo, ARE mai multe campionate decat dinamo, ARE mai multe cupe decat dinamo.
Si in continuare insisti sa mananci ce nu trebuie, eu te intrebasem ceva la obiect, tu raspunzand altceva. Apropo, tovarasul Postelnicu iti spune ceva? Tu taci din gura despre perioada respectiva, uita-te cum castiga dinamo meciuri in prezent.

#41
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005

Goofy, on Sep 15 2005, 20:26, said:

Bati campii, cu gratia speifica dinamovistilor, nu e de mirare, te intelegem. Daca tot preferi sa traiesti in prezent, adu-mi si mie aminte cum se numeste campioana Romaniei la ora actuala, cate titluri are ea si cate Cupe? Iti dau cateva indicii: NU se cheama dinamo, ARE mai multe campionate decat dinamo, ARE mai multe cupe decat dinamo.
Si in continuare insisti sa mananci ce nu trebuie, eu te intrebasem ceva la obiect, tu raspunzand altceva. Apropo, tovarasul Postelnicu iti spune ceva? Tu taci din gura despre perioada respectiva, uita-te cum castiga dinamo meciuri in prezent.

<{POST_SNAPBACK}>



esti cam frustrat, eu nu am criticat deloc Steaua am spus doar ca e imposibil ca Dinamo sa castige cce pt ca s-au schimbat multe,
Liga Campionilor nu e cce daca nu ti-ai dat seama

chiar acum am vazut cum castiga Dinamo un meci, 5-1 cu Everton

eu tin cu Dinamo nu ma intereseaza alte echipe, asa ca pun PUNCT polemicii cu tine, sa fii sanatos

#42
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

unGreu, on Sep 15 2005, 15:02, said:

si cum sa ajunga alta echipa sa castige cce daca era ordin
de la tovarasu' Valentin sa castige o singura echipa campionatul!?

<{POST_SNAPBACK}>

Si din `89 incoa` cine a castigat de mai multe ori campionatul?

#43
trandafir

trandafir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 31.05.2005
Bianco Rossi!!!

#44
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

unGreu, on Sep 16 2005, 00:29, said:

esti cam frustrat, eu nu am criticat deloc Steaua am spus doar ca e imposibil ca Dinamo sa castige cce pt ca s-au schimbat multe,
Liga Campionilor nu e cce daca nu ti-ai dat seama

chiar acum am vazut cum castiga Dinamo un meci, 5-1 cu Everton

eu tin cu Dinamo nu ma intereseaza alte echipe, asa ca pun PUNCT polemicii cu tine, sa fii sanatos

<{POST_SNAPBACK}>

Mda, exact cum ar fi trebuit sa reactionezi in lipsa argumentelor cu care sa combati suprematia Stelei. Daca nu mai stii ce zici si ce faci e cam grav. Tu nu ai zis ca e imposibil sa castige Dinamo, te-ai legat de performanta Stelei si de nr ei de meciuri, asa ca las-o mai moale ca nu prea ai argumente.
In caz ca nu ti-ai dat tu seama Liga Campionilor e fosta CCE.

#45
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004

Big_L, on Sep 7 2005, 19:15, said:

Ma da vad multi dinamovisti pe aici!

<{POST_SNAPBACK}>


Pai nu e o rusine sa spui ca esti dinamovist. De aia sunt mai multe voturi pt. steaua dar nu au vrut sa recunoasca si aici pe topic. :lol:

Eu de mic am fost anti-Steaua si, bineinteles pro-Dinamo. Il inteleg pe tata ca nu suporta nici una dintre echipe pentru ca el a apucat si perioada in care Dinamo era favorizata. Eu, din contra, am apucat doar perioada in care Steaua era echipa de curte a Ceausestilor si cum uram orice tinea de ei, am urat si inca dispretuiesc echipa asta. Ce sa-i faci...conjunctura. Nu pot insa sa-i inteleg pe cei de varsta mea, care au apucat ceva din gunoiul comunist si care tin cu Steaua. Nu zic ca Dinamo nu a fost in anii 60-70 sustinuta, dar in anii 80 erau singurii care isi mai "permiteau" sa-i bata pe Steaua. Imi aduc aminte numai episodul in care Ando i-a aratat rusinea progeniturii lui Ceausescu, ca si de un 0-3 in Ghencea de care nu s-a vorbit nici la Telejurnal (trebuia sa castige Steaua conform protocolului).

#46
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

Rigid Aurel, on Sep 16 2005, 11:05, said:

Pai nu e o rusine sa spui ca esti dinamovist. De aia sunt mai multe voturi pt. steaua dar nu au vrut sa recunoasca si aici pe topic. :lol:

Eu de mic am fost anti-Steaua si, bineinteles pro-Dinamo. Il inteleg pe tata ca nu suporta nici una dintre echipe pentru ca el a apucat si perioada in care Dinamo era favorizata. Eu, din contra, am apucat doar perioada in care Steaua era echipa de curte a Ceausestilor si cum uram orice tinea de ei, am urat si inca dispretuiesc echipa asta. Ce sa-i faci...conjunctura. Nu pot insa sa-i inteleg pe cei de varsta mea, care au apucat ceva din gunoiul comunist si care tin cu Steaua. Nu zic ca Dinamo nu a fost in anii 60-70 sustinuta, dar in anii 80 erau singurii care isi mai "permiteau" sa-i bata pe Steaua. Imi aduc aminte numai episodul in care Ando i-a aratat rusinea progeniturii lui Ceausescu, ca si de un 0-3 in Ghencea de care nu s-a vorbit nici la Telejurnal (trebuia sa castige Steaua conform protocolului).

<{POST_SNAPBACK}>

Dar mai tii minte cand Ceausescu a mituit jumatate din Europa ca Steaua sa castige CCE? :death:

#47
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,701
  • Înscris: 13.10.2003

Rigid Aurel, on Sep 16 2005, 11:05, said:

Pai nu e o rusine sa spui ca esti dinamovist. De aia sunt mai multe voturi pt. steaua dar nu au vrut sa recunoasca si aici pe topic. :lol:

Eu de mic am fost anti-Steaua si, bineinteles pro-Dinamo. Il inteleg pe tata ca nu suporta nici una dintre echipe pentru ca el a apucat si perioada in care Dinamo era favorizata. Eu, din contra, am apucat doar perioada in care Steaua era echipa de curte a Ceausestilor si cum uram orice tinea de ei, am urat si inca dispretuiesc echipa asta. Ce sa-i faci...conjunctura. Nu pot insa sa-i inteleg pe cei de varsta mea, care au apucat ceva din gunoiul comunist si care tin cu Steaua. Nu zic ca Dinamo nu a fost in anii 60-70 sustinuta, dar in anii 80 erau singurii care isi mai "permiteau" sa-i bata pe Steaua. Imi aduc aminte numai episodul in care Ando i-a aratat rusinea progeniturii lui Ceausescu, ca si de un 0-3 in Ghencea de care nu s-a vorbit nici la Telejurnal (trebuia sa castige Steaua conform protocolului).

<{POST_SNAPBACK}>



Daca pana la varsta asta nu intelegi atata lucru , nu o sa poti intelege niciodata...
Numai Dinamo isi mai "permiteau" sa-i bata pe Steaua pentru ca si ei aveau o trupa buna si un antrenor ( Lucescu senior ) valoros , dar de incercat au incercat mai mute ( mai tii minte , daca nu te-a lasat cu totul memoria la varsta asta , de Victoria Bucuresti sau Flacara Moreni ? ) .  Steaua era pentru noi suporterii care am apucat gunoiul comunist  o fereastra deschisa pe unde intra aer proaspat...
Ca te legi de Steaua ca echipa , joc sau chiar istorie , tu fiind dinamovist , pot accepta , chit ca avem replicile pregatite pentru cei ca tine , dar faptul ca te legi de noi cu chestii de genul :,, Nu pot insa sa-i inteleg pe cei de varsta mea, care au apucat ceva din gunoiul comunist si care tin cu Steaua '' cred ca este o mare nesimtire ,  nici nu dorim sa intelegi tu de ce iubim Steaua , florile sau ...iubita , asta e problema fiecaruia dintre noi.

#48
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004

UnForsaken, on Sep 16 2005, 11:12, said:

Dar mai tii minte cand Ceausescu a mituit jumatate din Europa ca Steaua sa castige CCE? :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Nu, dar imi aduc aminte de scrisoare lui Hagi care il ruga pe Valentin sa nu il forteze sa ramana la Steaua si sa joace in continuare la Sportu. Si ca el erau multi care nu isi permiteau sa refuze Steaua de teama. Si in felul asta, Steaua era un fel de selectionata Romaniei. Ca sa nu mai vorbim de bulanul recunoscut pe care l-a avut Steaua mereu la tragerile la sorti. Uita-te cu cine cadeau ei si cu cine puteau sa cada de fiecare data. S-au intalnit cu formatii mari numai in finala, iar la Sevilia a fost castigata de Ducadam (pt. ca o echipa care rateaza 2 penalty-uri cam pierde meciul), iar cu Milan....nu mai vorbim. Asa ca...joc de glezne.

#49
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004

radumiki, on Sep 16 2005, 11:51, said:

....  nici nu dorim sa intelegi tu de ce iubim Steaua , florile sau ...iubita , asta e problema fiecaruia dintre noi.

<{POST_SNAPBACK}>


Tu ai zis-o. E chiar o PROBLEMA a fiecaruia dintre voi. Iar cu chestia cu Steaua, fereastra, aer proaspat, chiar ai fost glumetz rau de tot. Ne c...m pe noi de ras. :lol:   :coolspeak: Asta mergea si la funny.

#50
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Dar stiai ca de fapt nu portarul apara, ci jucatorul rateaza...

P.S. Ne bucuram cu totii ca esti dinamovist, dar Cupa Campionilor Europeni tot la noi in vitrina este...Cand o sa aveti si voi una atunci sa vorbesti...( Asa fraudulos luata cum zici tu...)

#51
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
NU fraudulos, ci bulanos. Uite si anul asta, in loc sa pice cu Manchester ca Dinamo anul trecut (erau si Utd printre posibilele adversare), au picat cu cel mai prost adversar posibil, cu penibilii de la Rosenborg, care la cum au jucat pe ghencea, nu faceau fata in Divizia B. Dar uite ca uneori bulanul nu e de ajuns.

#52
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Rigid Aurel, on Sep 16 2005, 12:05, said:

Pai nu e o rusine sa spui ca esti dinamovist. De aia sunt mai multe voturi pt. steaua dar nu au vrut sa recunoasca si aici pe topic. :lol:

Eu de mic am fost anti-Steaua si, bineinteles pro-Dinamo. Il inteleg pe tata ca nu suporta nici una dintre echipe pentru ca el a apucat si perioada in care Dinamo era favorizata. Eu, din contra, am apucat doar perioada in care Steaua era echipa de curte a Ceausestilor si cum uram orice tinea de ei, am urat si inca dispretuiesc echipa asta. Ce sa-i faci...conjunctura. Nu pot insa sa-i inteleg pe cei de varsta mea, care au apucat ceva din gunoiul comunist si care tin cu Steaua. Nu zic ca Dinamo nu a fost in anii 60-70 sustinuta, dar in anii 80 erau singurii care isi mai "permiteau" sa-i bata pe Steaua. Imi aduc aminte numai episodul in care Ando i-a aratat rusinea progeniturii lui Ceausescu, ca si de un 0-3 in Ghencea de care nu s-a vorbit nici la Telejurnal (trebuia sa castige Steaua conform protocolului).

<{POST_SNAPBACK}>


Vorbesti prostii. Ce are sula cu prefectura? Ca nu poti sa tii cu Steaua ca esti anti Ceausescu, etc, etc. Hai sa fim seriosi nene. Nu Ceausescu a castigat Cupa Campionilor, nu Ceausescu a castigat Supercupa Europei, nu Ceausescu a ajuns inca odata in finala si in semifinala Cupei. Faptul ca Andone si-a dat pantalonii jos in fata lui Valentin si a scapat sa mai joace, iti spune ceva de influenta lui Dinamo? Accidentul de masina pe care l-a facut Sabau, in urma caruia a ajuns la echipa MI, iti spune ceva?
Atat Steaua cat si Dinamo au fost mai mult sau mai putin sustinute in era aceea. Valorea a fost recunoscuta insa de performatele pe plan extern ale amandurora.

#53
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Rigid Aurel, on Sep 16 2005, 15:11, said:

NU fraudulos, ci bulanos. Uite si anul asta, in loc sa pice cu Manchester ca Dinamo anul trecut (erau si Utd printre posibilele adversare), au picat cu cel mai prost adversar posibil, cu penibilii de la Rosenborg, care la cum au jucat pe ghencea, nu faceau fata in Divizia B. Dar uite ca uneori bulanul nu e de ajuns.

<{POST_SNAPBACK}>

Daca tu ai vazut meciul acela, iti dadeai seama ca bulanul nu are nimic de-a face cu tactica sinucigasa a lui Protasov si seara proasta a lui Radoi, care au ingropat Steaua. Las-o pe aia cu Manchester, ca Steaua a adus si pe Juventus si pe Atletico si pe PSG la Bucuresti si nu a pierdut, jucand foarte bine, ceea ce nu pot spune despre Dinamo in trecutele preliminarii cand s-au impiedicat in fata unor ilustre necunoscute. Rosenborg pana una alta e o prezenta constanta in CL.

#54
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,701
  • Înscris: 13.10.2003

Rigid Aurel, on Sep 16 2005, 13:52, said:

Tu ai zis-o. E chiar o PROBLEMA a fiecaruia dintre voi. Iar cu chestia cu Steaua, fereastra, aer proaspat, chiar ai fost glumetz rau de tot. Ne c...m pe noi de ras. :lol:   :coolspeak: Asta mergea si la funny.

<{POST_SNAPBACK}>


Deschideti fereastra daca va miroase a c...t !
De Steaua se ocupa indeaproape intradevar Valentin Ceausescu , probabil cel mai cumsecade din clanul dictatorial . Modul cum era privit de catre jucatori este povestit si acum de acestia , care-l considera si acum un prieten . Fata de Dinamo cu Postelnicu si ceilalti generali parveniti de la securitate care taiau si spanzurau pe oriunde treceau , oameni de speta lui Mitica Dragomir sau Netoiu , cred ca nu are de ce sa ne fie rusine... Duckadam a aparat 4 penaltyuri , pe bune , era jucatorul Stelei si deci meritul in final era a intregii echipe . Oare tot pe bune au castigat dinamovistii D.georgescu,Camataru sau Mateut ghete de aur ale Europei incat au suspendat cei de la UEFA competitia ?
Referitor la Hagi cu plecarea sa de la Sportul , intradevar , Sportul a fost pacalit      .Hagi a venit pentru un meci , supercupa europei pe care Steaua a castigat-o ! , si a ramas la Steaua . Sportul a fost pacalit dar nu Hagi , Hagi chiar si acum se recunoaste stelist...
Cu norocul de la tragerea la sorti , ce sa-ti spun , oamenii buni si valorosi mai au si noroc...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate