Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

abuz primarie

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
maricost

maricost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.12.2006
in data de 25/03/2011 mi-a fost ridicata de pe domeniul public masina parcata regulamentar de catre primarie. cautand s-a aflu motivul am aflat ca a fost considerata masina abandonata si s-a actionat conform legii 421/2002. problema este ca ei au somat vechiul propietar care apare pe certificatul de inmatriculare si care nu a raspuns pentru ca este plecat in strainatate se aprox 6 luni. eu sunt detinatorul legal al autoturismului si platesc impozit la aceasta masina. sunand la primarie am aflat ca trebuie s-a platesc 270 ron pentru a recupera masina. cum s-a actionez in continuare? concluzie -daca esti singur si pleci s-a muncesti in alta parte 1 an de zile cand te intorci nu mai ai masina si esti plin de datorii

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,338
  • Înscris: 14.06.2006
CUm esti detinatorul legal al masinii daca pe certificatul de inmatriculare apare fostul proprietar?

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
n-a facut toate actele
era obligat sa transcrie dreptul de circulatie pe numele sau in maxim 30 de zile de la dobandirea masinii

concluzia: daca nu intocmesti toate actele cerute de lege, te poti trezi fara masina

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,338
  • Înscris: 14.06.2006

View Post_Smiley_, on 29th March 2011, 19:21, said:

concluzia: daca nu intocmesti toate actele cerute de lege, te poti trezi fara masina
Pe buna dreptate. Ce vina are ala de la primarie ca omului i-a fost lene sa faca actele?

#5
maricost

maricost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.12.2006

View PostDecember, on 29th March 2011, 19:26, said:

Pe buna dreptate. Ce vina are ala de la primarie ca omului i-a fost lene sa faca actele?
nu este lene. masina dacia nu mai trecea itp-ul ---directiva catre toate rar-ile si asteptam programul rabla si vechiul propietar s-a obtin acordul lui pentru voucher.

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
"directiva" aia e un mit urban.
obligatia sa clarifici situatia masinii din punct de vedere al inmatricularii in circulatie (fie sa o treci pe numele tau, fie sa o radiezi) e reala.

eu zic sa te grabesti cu amenda, sa nu creasca prea mult (exista o taxa zilnica de depozitare )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate