Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Ce parere aveti despre Mircea Badea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9763 replies to this topic

#37
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
Ma enerveaza ca maimutoiul de Badea imi fura uneori ideile, chiar si poantele.
Oricum, pentru faptul ca a facut un meeting unde am putut striga 'Huoooo...' il iert.

#38
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostGeorgeM, on 17th March 2011, 23:02, said:

Poate patratele pe abdomen:))

Nu asta e problema, ci faptul ca isi videanjeaza patronul; si mai grav este ca are senzatia ca este corect sa faca asta, desi jurnalismul este de utilitate publica. Inteleg sa atace pe Basescu, dar nu inteleg sa-l scoata basma curata pe Voiculescu prin minciuna si manipulare, si mai ales nu accept ce vrea el sa-mi inoculeze, si anume ca e normal sa faca asta.
eu personal cand am urmarit nu am auzit pupand voiculescu.in schimb mai uit in jur (a se citi pe forum) si vad ca pupatul de basescu e la moda.
badea vorbeste de realitatea din Romania.ca nu va convine voua portocaliilor e altceva.

#39
Mikexe

Mikexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 08.06.2006
E foarte bun pe emisiunea lui, cu ziarele , nu imi place insa cand se duce pe la alte emisiuni si se baga in seama cu ceilalti antenisti.
Are si destul umor, cred ca daca ar lasa-o un pic mai moale pe partea cu poltica si ar marsa mai mult pe fun ar fii si mai bine.

#40
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Mananca si el o paine...

#41
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

View Postx24, on 17th March 2011, 23:01, said:

Si nu-i asa ?
Eu personal cred ca nu este asa si mai cred ca un jurnalist nu are dreptul sa iti spuna ca kakatul e normalitate si ca nici copii copiilor nostri nu vor scapa de el.

#42
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

Oricum, pentru faptul ca a facut un meeting unde am putut striga 'Huoooo...' il iert.
esti pensionar? :huh:

Quote

eu personal cand am urmarit nu am auzit pupand voiculescu.in schimb mai uit in jur (a se citi pe forum) si vad ca pupatul de basescu e la moda.
badea vorbeste de realitatea din Romania.ca nu va convine voua portocaliilor e altceva.
da, stim. badea ii dumnezeu, base ii satan. :D
hai sa iti dau un exemplu in care idolul tau vorbea desigur despre realitatea din romania: "eu nu consider ca voiculescu a colaborat cu securitatea"
are si dreptatea. nu imi aduca aminte ca felix sa fi fost pronuntat securist de vreo instanta...

#43
Alexutsa

Alexutsa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 944
  • Înscris: 23.12.2010
nu stiu de ce multi sustin ca ar fi sluga lui voiculescu. eu nu l-am auzit vreodata sa-l apere sau sa faca campanie partidului lui voiculescu
tot ce face e sa critice romania, si pe politicieni in special

#44
Dobrin928

Dobrin928

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 567
  • Înscris: 28.01.2011
La mine pe telecomanda nu exista hidosul pupincurist basist NASUL..


Asa ca nu inteleg cine va baga sula in coasta sa aveti fixate Antenele pe TV.


Oricum, Badea e un personaj important. Altfel nu facea Base clipuri de campanie despre el.

#45
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
.

View Postiozefini, on 17th March 2011, 23:05, said:

eu personal cand am urmarit nu am auzit pupand voiculescu.in schimb mai uit in jur (a se citi pe forum) si vad ca pupatul de basescu e la moda.
badea vorbeste de realitatea din Romania.ca nu va convine voua portocaliilor e altceva.
Noi nu suntem MB, nu avem audienta lui  si nici nu suntem formatori de opinie.
Asa ca e normal sa il pupam sau injuram pe Basescu, daca asa credem, iar in privinta lui Badea e normal sa-l injure pe Basescu, daca asa crede, dar nu e normal, cum am mai zis, sa-si spele patronul prin minciuna si manipulare si nici sa ne rada in nas spunandu-ne ca e normal sa faca asta, ca asa e in democratie, ca nu e asa.

#46
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostGeorgeM, on 17th March 2011, 23:08, said:

Eu personal cred ca nu este asa si mai cred ca un jurnalist nu are dreptul sa iti spuna ca kakatul e normalitate si ca nici copii copiilor nostri nu vor scapa de el.
coane amicii tai au ridicat cacatul la rang de normalitate.badea doar iti aduce aminte ca traiesti in cacat.si atata timp cat va exista aceasta clasa politica Romania va fi o cloaca.Romania se va ridica din cacat in momentul in care ne vom educa.toti.

Edited by iozefini, 17 March 2011 - 23:16.


#47
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostAlexutsa, on 17th March 2011, 23:10, said:

tot ce face e sa critice romania, si pe politicieni in special
Inclusiv pe Voiculescu.

#48
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View PostGeorgeM, on 17th March 2011, 23:13, said:

.

Noi nu suntem MB, nu avem audienta lui  si nici nu suntem formatori de opinie.
Asa ca e normal sa il pupam sau injuram pe Basescu, daca asa credem, iar in privinta lui Badea e normal sa-l injure pe Basescu, daca asa crede, dar nu e normal, cum am mai zis, sa-si spele patronul prin minciuna si manipulare si nici sa ne rada in nas spunandu-ne ca e normal sa faca asta, ca asa e in democratie, ca nu e asa.
repet,eu personal atunci cand m-am uitat nu a vorbit precum spuneti voi de la A la Z de basescu si nici nu a spus ceva de voiculescu.nu urmaresc mereu si de aceea am spus "cand m-am uitat eu".

#49
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007

View PostDobrin928, on 17th March 2011, 23:13, said:

Oricum, Badea e un personaj important. Altfel nu facea Base clipuri de campanie despre el.

Cred ca Badea s-a imbatat o saptamana pe chestia asta  :coolspeak:

#50
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

View Postiozefini, on 17th March 2011, 23:16, said:

repet,eu personal atunci cand m-am uitat nu a vorbit precum spuneti voi de la A la Z de basescu si nici nu a spus ceva de voiculescu.nu urmaresc mereu si de aceea am spus "cand m-am uitat eu".
N-a zis nimeni ca il injura de  la A la Z pe Basescu, cel putin nu eu. Si am mai spus ca nu imi place in primul rand pentru atitudinea pe care o are in sfera sociala, nu politica, in modul in care trateaza viata de zi cu zi.

#51
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
badea nu e deloc dobitoc. dobitoci sint aia care sint "optimisti" dupa 20+ ani de cacat pe batz (aka promisiuni electorale NICIODATA onorate) si care considera realismul ca fiind pesimism. dupa cum zicea cineva mai sus, DACA badea ar spune toate chestiile alea in conditiile in care romania ar fi un fel de germanie, da, ar fi un imputit care scuipa la comanda, se prostitueaza pentru bani etc etc

cit despre "formatorii de opinie", cit de imbecil trebuie sa fie cineva care nu e in stare decit de niste opinii formate de badea sau de alti "formatori"? orice om are teoretic un creier, dotat cu toate functiile care vin la pachet pentru un creier de homo sapiens, asa ca argumentul asta este ridicol

ar fi excelent ca badea sa fie doar un dobitoc care inventeaza chestii, dar din pacate omul nu e un mare scriitor de fictiune, doar exprima in cuvinte simple o realitate socanta pentru unii care sint in stadiu de delir mistic: romania e praf si asa va fi mereu. doar ca probabil cu mai putin medici, care, in dobitocenia lor, cica vor sa se tireze din acest rai binecuvintat de dumnezo din ceriuri. din cauza lui badea, care le-a spalat creierii :w00t:

#52
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

coane amicii tai au ridicat cacatul la rang de normalitate.badea doar iti aduce aminte ca traiesti in cacat.si atata timp cat va exista aceasta clasa politica Romania va fi o cloaca.Romania se va ridica din cacat in momentul in care ne vom educa.toti.
educa-te tu primul. incearca sa gandesti si singur.

Quote

badea nu e deloc dobitoc. dobitoci sint aia care sint "optimisti" dupa 20+ ani de cacat pe batz (aka promisiuni electorale NICIODATA onorate) si care considera realismul ca fiind pesimism. dupa cum zicea cineva mai sus, DACA badea ar spune toate chestiile alea in conditiile in care romania ar fi un fel de germanie, da, ar fi un imputit care scuipa la comanda, se prostitueaza pentru bani etc etc
nu asta ma deranjeaza la el.
ci lipsa de obiectivitate si penibilitatea de care da dovada.
cum poti spune ca base a fost securist si ca e satanul absolut, iar cand vine vorba de voiculescu sa spui ca nu a colaborat cu securitatea?
ori suntem golani, ori numai suntem.
in ziua cand ii va injura pe toti al fel, atunci nu o sa mai fie o sluga.
pana atunci...

#53
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postdoctorwho, on 17th March 2011, 23:27, said:

educa-te tu primul. incearca sa gandesti si singur.

nu asta ma deranjeaza la el.
ci lipsa de obiectivitate si penibilitatea de care da dovada.
cum poti spune ca base a fost securist si ca e satanul absolut, iar cand vine vorba de voiculescu sa spui ca nu a colaborat cu securitatea?
ori suntem golani, ori numai suntem.
in ziua cand ii va injura pe toti al fel, atunci nu o sa mai fie o sluga.
pana atunci...

nu m-am uitat la badea, dar daca te referi la asta

http://ingurapresei....colab_2451.html

sint de aceiasi parere si anume ca voiculescu nu a facut politie politica. pentru ca nu am suficiente dovezi pe care sa le fi vazut cu ochii mei si nu dau nici o CEAPA DEGERATA pe consiliul ala si mai ales pe justitia romana. si nu sint platit de voiculescu :lol:

si badea nu "a spus ca", ci a zis ca "nu considera ca " :D

#54
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

View PostMosotti, on 17th March 2011, 23:46, said:

. pentru ca nu am suficiente dovezi pe care sa le fi vazut cu ochii mei

Mosotti, referitor la dovezi etc, pentru a avea o opinie nu iti trebuie administrare de probe precum in instanta pentru ca opinia ta nu are ca efect condamnarea lui Voiculescu; "Prezumtia de nevinovatie" si probele etc se aplica exclusiv in situatia in care in cazul in care x nu beneficiaza de asa ceva risca condamnarea.

Or eu pot sa-mi formez o opinie de genul "Voiculescu a fost general de securitate" pe baza a mai putine probe /dovezi, (pe care nu le-am vazut cu ochii mei,) decat cele necesare pentru o condamnare judiciara,  ca doar nici pe Mircea cel Batran nu l-am vazut cu ochii mei, dar stiu ca a existat, si unii zic ca i-a batut pe turci, iar turcii zic ca nu prea.

Edited by GeorgeM, 18 March 2011 - 00:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate